fbpx

Jei neskaitote savo vaikams, nevystote daugelio gebėjimų, kurių jiems reikės gyvenime
0 (0)

skaitymas

Balandžio mėnesį ,,Augu skaitydamas” užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad daugėja tėvų, kurie visiškai neskaito savo atžaloms – vaikams nuo gimimo iki dvejų metų. Greičiausiai, taip yra todėl, kad tėvai nežino, koks svarbus yra knygų skaitymas vaikams ir kad pratinti prie knygos vaikus reikėtų kuo ankstesniame amžiuje – kuo anksčiau pradėsite, tuo geresnių rezultatų pasieksite.

„Kada pradėti skaityti savo vaikui?” – gana dažnas tėvų klausimas. Ką reikėtų žinoti? Žinokite svarbiausia – niekada nėra per anksti. Galite skaityti jam net tada, kai jo dar tik laukiatės – vaikas atpažins jūsų balsą, ir tai gali būti puiki terapija jums abiem.

Kodėl turėčiau skaityti vos gimusiam vaikui, jeigu jis dar nesupranta žodžių? Taip, vaikas dar nesupranta atskirų žodžių, tačiau klausydamasis artimo žmogaus balso, jis ugdo gebėjimą išgirsti, įsiklausyti. Skaitymas vaikui balsu, buvimas kartu yra puikus būdas sustiprinti ir savo ryšį su kūdikiu. O knyga, jeigu pirmomis vaiko dienomis laikysite ją rankose patys, ilgainiui taps jam atpažįstamu ir geras emocijas keliančiu dalyku. Jis susies skaitymą su kažkuo, kas jam yra saugu, gera, malonu.

Kodėl reikia pradėti skaityti nuo pirmų vaiko gyvenimo dienų? Skaitymas vaikui balsu – pirmiausia saugumo jausmas ir vaiko pratinimas prie knygos. Užtenka penkiolikos minučių kasdien – ir jūsų vaikui bus lengviau ateityje ir išmokti skaityti, ir mokytis.

Ką vaikui suteikia skaitymas? Džiaugsmą, platesnį žodyną, gebėjimą pasakoti, norą klausytis, mokėjimą išgirsti. Tai ir poilsis, ir pažinimas, ir įvairūs įgūdžiai. Skaitymas vaikui suteikia daugelį gebėjimų, kurių jam prireiks gyvenime – nesvarbu, ar jam skaito vyresnieji, ar jis skaito pats.

Nors dažnai manoma, kad vaikui išmokus skaityti, skaitymas balsu jam yra nebereikalingas, neatmeskite galimybės skaityti kartu, aptarti tai, ką perskaitėte – ypač jeigu vaikas pats to nori, nesvarbu, kiek jam būtų metų.

Ką skaityti savo kūdikiui? Kol kūdikis dar neima knygos į rankas pats, jam galite skaityti net ir tai, ką patys tuo metu skaitote. Vaikui taip pat bus įdomu, jeigu keisite balso tembrą. Galite surasti neilgą eilėraštį ir skaityti jį keletą kartų – vaikams patinka pasikartojantys dalykai. Nepamirškite ir lopšinių bei eiliuotų pasakų.

Jeigu skaitysite vaikui kasdien, jis supras ryšį tarp jūsų balso, artumo ir knygos. Paverskite skaitymą kasdieniu ritualu.

Projektas ,,Augu skaitydamas” vyksta jau ketvirtus metus. Jo tikslas – ugdyti skaitantį ir aktyvų bei kūrybingą vaiką. Interneto svetainėje auguskaitydamas.lt vaikai gali rasti rekomenduojamų knygų sąrašus ir informaciją apie knygas, tėvai – straipsnius apie skaitymą ir vaikams ir apie naujausias knygas vaikams.

Vaikai kas savaitę kviečiami dalyvauti konkursuose, kuriuose svarbiausia – jų vaizduotė ir kūrybingumas. Taip pat auguskaitydamas.lt bendruomenės narius kviečiame burti savo komandas Knyg(i)ų mūšiams (7–9 ir 10–12 metų kategorijose), kurie vyks spalio mėnesį.
.
Auginkime aktyvius ir laimingus savo vaikus!
.
Šaltinis: Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.