Kai norisi gurkšnelio naujos patirties, kai norisi pajusti visišką laisvę…
4 (1)

didysis_gatsby

Kadras iš filmo „Didysis Getsbis” (2013)

Klausyk, kreipiuosi į tave labai rimtai, nes noriu, kad pagaliau savęs paklaustum – ar tu duodi sau visiška laisvę? Ar leidi daryti sau tai, ko kiti neišdrįsta? Ar nori pagaliau atrasti tą dalelę savęs, kuri kuria nuostabius dalykus, kuri padeda atsiskleisti, pajusti, kaip viskas kas tave supa, visiškai tave užpildo? Kaip dažnai duodi šiai dalelei savęs tai, ko ji tikrai nori? Dabar atėjo laikas tau visiškai įsiklausyti į save ir leisti sau pradėti naują kelionę, kuri atskleis tai, ko, žmogau, galbūt nesi regėjęs ir aš tau parodysiu, tą kelią ir padėsiu eiti pirmuosius žingsnius! Tai, ką papasakosiu, galbūt, pakeis tavo gyvenimą, suvokimą ir pasaulėžiūra. Galbūt, išliks, tiesiog, kaip naudinga informacija, kuria galėsi pasidalinti su kitais. Svarbiausia tai, jog aš tau suteiksiu galingą “instrumentą”, kuriuo tu galėsi naudotis tada, kai tau reikia, praktiškai bet kokioje situacijoje!

Šį instrumentą žinome ir netgi turime visi. Problema ta, jog turėti nepakanka – reikia atsakomybės ir supratimo, kaip naudotis šiuo galingu instrumentu. Čia panašiai kaip su pinigais – gali jų turėti, bet jei nemokėsi jais naudotis, kas iš to? “Instrumento” galią suprato, naudojo ir naudoja įvairūs garsūs žmonės, genijai, minties virtuozai, tokie kaip: Albert Einstein, Pablo Picasso, Marcus Aurelius, Milton Erickson ir daug daug kitų. Galbūt jau numanote, kas tai galėtų būti, o galbūt tik spėliojate…

Kartais būna išties sunku pastebėti tai, kas akivaizdu, nes šis instrumentas – tai VAIZDUOTĖ. Galbūt dabar nusijuokėte taip, kaip nusijuokiate sužinoję mago triuko paslaptį, kuri dažnai būna labai paprasta, bet gi ne prasta, bet sustokite akimirką žavingą ir paklauskite savęs – ar tikrai suvokiate vaizduotės galią?

Jeigu dabar pasakyčiau, kad esate pats nuostabiausias žmogus pasaulyje, ar pajėgtumėte tai išties pajusti? Ar pajėgtum įsivaizduoti, kaip būdamas pats nuostabiausias žmogus pasaulyje, elgtumeis, ką darytum, kaip judėtum, kaip kalbėtum, ką sakytum? Ką darytum, jei galėtum daryti bet ką? Kaip tada gyventum?

Galbūt jau žinai, jog nuo vaikystės mums visiems buvo primetama, kaip elgtis, kaip reaguoti vienoje ar kitoje situacijoje, kaip gyventi. “Froidiškai” kalbant – nuo vaikystės aplinka Jums sukūrė vadinamą SUPEREGO – įsitikinimus, taisykles, ribojimus, kurie varžo, kurie neleidžia pasireikšti tikrajam “aš”. Pagalvokite, kaip dažnai gyvenimo pasiūlymams sakote NE, kai išties kažkur giliai širdyje norite pasakyti TAIP TAIP TAIP!

Kreipdamasis į vaikinus noriu paklausti – kiek kartų pasitaikė situacija, kai norite prieiti prie merginos, bet kažkas jus stabdė? Norite su jomis mylėtis, bet kažkas viduje tempė jus atgal? Kas trukdo? Baimė? Įgimtos baimės yra pagrinde trys – didelio garso, aukščio ir baimė netekti globos. Visos kitos baimės yra išmoktos, taigi, jei bijote ko nors kito – sveikinu, esate talentingas mokinys!

Dabar praktiniai dalykai: norite lengvai užkalbinti ir pavergti merginas ar nepažįstamus žmones? Receptas paprastas – įsivaizduokite žmogų, kuris tai gali daryti be jokių baimių. Paklauskite savęs, koks jis turėtų būti – turtingas, talentingas, iškalbus? Kaip jis judėtų, kaip kalbėtų, kaip šypsotųsi…? Koks pagal tave jis turėtų būti? Dabar paklauskite savęs štai ko – o kodėl jūs negalite taip paimti ir jaustis/elgtis? Tikrovė? Neturite milijonų? Na ir kas? Juk jaustis milijonierium galima čia ir dabar, žiauriai smagu – pabandykite.

Skirkite keletą sekundžių sau, atsisėskite patogiai ir paprasčiausiai įsivaizduokite, kad visa kas yra pasaulyje – priklauso Jums, tik niekas to nežino, nes tai didelė jūsų paslaptis. Jei išties gebate tai pajusti, įsivaizduoju kaip pakyla šypsena jūsų veide ir jūs leidžiate sau tuo mėgautis čia ir dabar. Žinot, mane LABAI erzina, kai ant manęs šaukia. Ką galima padaryti tokiu atveju? Receptas tas pats – darykite ko tik širdis geidžia. Tokiu atveju aš užsimerkiu (taip būna lengviau sutelkti dėmesį į vaizduotę) ir įsivaizduoju kaip ant žmogaus nosies, kuris ant manęs šaukia, atsiranda klouno nosis, įsivaizduoju, kad kuo labiau ant manęs šaukia, tuo daugiau apsispjaudo žmogus sau veidą (dažnai net įsivaizduoti to nereikia) ir tada įvyksta stebuklas. Jeigu Jums tai atrodo juokinga, tai taip ir yra – juokingai paprasta, bet ne prasta.

Norite psichologinio paaiškinimo? Prašau: viską patiriame per 5 pojūčius – per regą, klausą, kinestetiką, uoslę ir skonį. Jūsų dabartis, praeitis, ateitis ir apskritai patirtis neegzistuotų be viso to. Emocija, kurią patiriate, tėra simbolis bei kodas, kuris susideda iš jūsų šių penkių pojūčių. Kaip manote, kas atsitinka, kai pakeiti kodą? Akivaizdu – keičiasi emocija. Kaip pakeisti kodą? Naudokite vaizduotę.

Smegenims nesvarbu ar tai vyksta iš tikro, ar jūs tik įsivaizduojate. Juk užtenka pakankamai gerai įsivaizduoti seksualią merginą ir vaikino varpa kaip mat sustangrėja. Netiki? Pabandyk pats! Norite pakeisti negerą prisiminimą? Atkreipkite dėmesį į tai, koks paveiksliukas iškyla prisiminus tą negerą situaciją? Paimkite tą paveiksliuką ir keiskite ji taip, kaip norite: sumažinkite, padidinkite, uždėkite norimą atspalvį, apverskite aukštyn kojom… keiskite taip, kaip leidžia vaizduotė ir galų gale pajusite, jog tas negeras prisiminimas netenka to emocinio atspalvio, kuris buvo prieš tai – prisiminimas tampa daug lengvesnis! Netikite? Kartoju – išbandykite patys!

Koks malonus tas jausmas, kai įvyksta stebuklas, kai suvoki tai, ko prieš tai nesugebėjai suprasti, lyg mygtuko paspaudimu pasikeičia visas gyvenimas. Jeigu kol kas nesupratote vaizduotės galios, galbūt dar neatėjo laikas išlaisvinti save ir gyventi taip, kaip nori, o jeigu pagaliau leidote sau tai suprasti, labai stipriai sveikinu, nes dabar prasidės didžioji jūsų gyvenimo kelionė.

Juk MES patys kuriame savo gyvenimą ir tai puikiai perteikia Dantalion Jones žodžiai: „Mūsų pasaulis yra toks, kokį mes jį suvokiame esantį. Vadinasi, jei nori pakeisti pasaulį, pirma gali pakeisti savo suvokimą“ ir, žinoma, Alberto Einšteino gerai visiems žinomas pasakymas: „Logika nuves tave nuo A iki Z. Vaizduotė nuves VISUR.“

Tapkite kuriančiuoju, smalsiuoju „eksperimentatoriumi“ vaiku iš naujo ir leiskite sau daryti stebuklus, nes TU GALI!

Jūsų,
Simonas Berenis
2Gali.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 4]

16 Responses

 1. alebele parašė:

  Nu bet ir briedus kišat, sorry, jau vien pavyzdžiai ko verti: „norite lengvai užkalbinti ir pavergti merginas”, „Juk užtenka pakankamai gerai įsivaizduoti seksualią merginą ir vaikino varpa kaip mat sustangrėja.” Čia vadinasi saviugda? Šitas ‘triukas” vadinasi – „daryk ką nori”, matyt autorius realiai nesuvokia, kad pirmiausiai žmogus turi sugebėti sveikai kažko norėti, o ne „Noriu” ir „Galiu”, šitos vaizduotės valio, bet nors kiekvienas lūzeris gali save įsivaizduoti milijonierium playboyju :) realybė žiauriai tokiems juokiasi į akis. Čia šitas straipsnis tokia nesąmonė, ir iš viso priviso visokių „mūsų Simonų bereniŲ” – pseudoguru su iškreiptu gyvenimo suvokimu ir dar pateikia tą š… kaip psichologiją. Saviaupgaulė tai yra ir jeigu kiekvienas darytų tai ką nori , tipo, būk laisvas – tai visiška nesąmonė, chaosas būtų, vnž. tokio briedo senai neteko skaityt, prasilenkia su viskuo ir su sveiku protu ir su fantazijom.

 2. Karolis parašė:

  „Jie gali, nes taip mano” Virgilijus. Geras straipsnis, man patiko

 3. Zmogus Alebelei parašė:

  Alebele, matosi labai ribotas piktas zmogus esi, jog visa tai tau pasirode „nesamone”, perskaityk dar karta arba net keliskart si straipsni ir gal tada suprasi ka autorius turejo omeny „daryk tai ka nori” bei „naudokis fantazija” (kitaip vizuolizuok ir keisk savo emocine busena). Jis siulo isiklausyti i savo vidu, klausyti savo sirdies ir eiti jos link (pasaukimo link), o ne kaip kai kurie dabar vaikosi sloves, pinigu, materialiu gerybiu ir tt. TIESIOG ismok VISADA JAUSTIS GERAI

  • alebele parašė:

   verkiau kokią valandą… taip aš baisiai ribotas ir piktas žmogus, ir neskaitau nesąmonių po kelis kartus, nes kažkokiu keistu būdu mano smegenys apdoroja pateiktą informaciją po pirmojo, ir jeigu autorius gali reikšti savo dvasinius nušvitimus, tai aš irgi galiu reikšti savo subjektyvią nuomonę, taigi, pabūsiu primityvas: ” Jis siulo isiklausyti i savo vidu, klausyti savo sirdies ir eiti jos link (pasaukimo link)” , kur , pasak Jūsų turėčiau pateiktuose paistaluose įžvelgti širdį ir pašaukimą? – čia “norite lengvai užkalbinti ir pavergti merginas”?, o gal čia “Juk užtenka pakankamai gerai įsivaizduoti seksualią merginą ir vaikino varpa kaip mat sustangrėja.”? viskas per daug pritempiama prie fiziologinių poreikių (čia matyt orientuota į tikslinę auditoriją sprendžiu pagal pateiktus pvz.) Faktas, kad pirmiausiai lošia patys primityviausi poreikiai, kai jie patenkinami atsiranda aukštesnių tikslų (bet ne pas visus) Aišku, kad man pikta, per daug matau aplink žmonių, kurie vadovaujasi tokiais kliedesiais, „aš noriu – aš galiu”, be viso to nesuvokdami, kad yra atsakomybė už savo norus, žodžius, veiksmus. Beje, kaip matau, kad realybėj taip pat pasiklysti daugumai labai lengva.

  • alebele parašė:

   p.s. „Norite psichologinio paaiškinimo? Prašau: viską patiriame per 5 pojūčius – per regą, klausą, kinestetiką, uoslę ir skonį.” Kurioje klasėje tai sužinoma? Penktoje? Užtenka „lytėjimą” pervadinti „kinestetika” (aš irgi moku daug baisių žodžių ) ir straipsnis įgauna beveik svarią mokslinę vertę. Čia kurią kinestetiką turėjo omenyje: išorinę ar vidinę? p.ps. dar pabaigai: „Lengviausia būtų pradėti nuo youtube filmukų. Šviesaus, didelio, ryškaus ir kvapą užgniaužiančio iš džiaugsmo gyvenimo!” – juokiuosi visą dieną. Visi žmonės kaip žmonės, o aš kaip Dievas.

 4. irena parašė:

  Labai informatyvus rašinėlis. Ir nuoroda į puikų puslapį, su didelėm žiniom ir jaunais veidais gera. Tik va, tonas, kažkoks piktokas gavosi…
  Mes juk ir gyvenam savo svajonių gyvenimus, tik svajonės skirtingos ir ne vienodai sąmoningos būna…

 5. Nilo parašė:

  Mes projektuojame save į pasaulį vienokiu ir kitokiu būdų todėl viskas, kas mums patinka pasaulyje yra mūsų asmenybės atspindys. Lygiai taip pat, viskas kas mums nepatinka yra tokia pati _mūsų_ _pačių_ projekcija į pasaulį, tad prieš demonstruojant save skaitytojams, pagalvokite ;)

 6. nfdjkrh parašė:

  Straipsnis pradėtas kaip pigi ezoterinė literatūra, pavyzdžiai lėkšti, bet efektingi jau vien tuo, kad visos skaičiusios moteriškos lyties atstovės iškart autorių prakeikė. Kita vertus, niekas juk nedraudžia naudoti asmeninės patirties, tik jau ne taip tai pateikti reikėjo.
  Ir vis dėlto, gal ir buvo čia kažkas informatyvaus, tačiau visa tai man vistiek skambėjo tiesiog kaip pigi ezoterika :)

 7. Lukas. parašė:

  Tai NLP. (Neurolingvistinis programavimas). Ir iš esmės tai tikrai veikai, gal ir skamba banaliai, tačiau kol nepabandysi nesuprasi.

 8. Link parašė:

  NLP neveikia. Nėra, ar yra labai mažai, tyrimų kurie patvirtina NLP kaip psichoterapinės intervencijos efektyvumą, taigi NLP kaip psichoterapinė intervencija yra daugiau ar mažiau diskredituota (Norcross et al. (2010), Glasner-Edwards ir Rawson (2010)). Witkowski savo 2010 metų straipsnyje apie NLP atsiliepė štai kaip (versta iš anglų kalbos): „NLP yra pseudomokslinės šiukšlės pavyzdys, kuris turėtų būti pašalintas visiems laikams.” Suprantu, kad čia nekalbama apie NLP kaip apie intervenciją, o apie saviugdos būdą, bet jei NLP naudojimas neišgydo fobijų kai metodą naudoja profesionalas tai kažin ar nekvalifikuotas asmuo sugebėtų pats išsigydyt fobiją naudodamas NLP (šioj vietoj konkrečių įrodymų neturiu, loginiai išvedžiojimai kuriais galit abejot).
  Ironiška, kad užsiminta apie psichologinį paaiškinimą nors pats NLP nesinaudoja jokia neuromokslų, informacijos ir tik gan apkarpytom lingvistikos teorijom (Roderique-Davies (2009), Witkowski (2010)). O ir pats paaiškinimas yra labai abstraktus ir nekonkretus. Kaip vaizduotė keičia kodą? Perorganizuoja sinapsių ryšius? Jei taip, tai galima vaizduotės pagalba pakeisti visus savo prisiminimus? Atsiprašau, čia vėl gi išvedžiojimai.
  Apibendrinant, atsiprašau, bet manau, straipsnis gan tuščias, nors bandoma aprašomą saviugdos būdą parduot kaip panacėją.

  P.S. Taip, visa šita informacija yra iš Wikipedijos, nes man užteko to ką ten perskaičiau, kad susidaryčiau bendrą vaizdą apie NLP. Jei atsiras norinčių diskutuoti toliau, pateikit man konkrečius argumentus ir jų įrodymus ir prižadu pilnai įsitraukt į diskusiją. Kas gi žino, gal aš ir neteisus. Sveikinu jei tiek ir į šį komentarą, tiek ir į straipsnį žiūrėjot kiek skeptiškai.

  Cituojami straipsniai:

  1. Glasner-Edwards, Suzette; Rawson, Richard (1 October 2010). „Evidence-based practices in addiction treatment: Review and recommendations for public policy”. Health Policy 97 (2-3): 93–104

  2. Norcross, John C.; Koocher, Gerald P.; Garofalo, Ariele (1 January 2006). „Discredited psychological treatments and tests: A Delphi poll.”. Professional Psychology: Research and Practice 37 (5): 515–522.

  3. Roderique-Davies, G. (2009). „Neuro-linguistic programming: Cargo cult psychology?”. Journal of Applied Research in Higher Education 1 (2): 58–11.

  4. Witkowski, Tomasz (1 January 2010). „Thirty-Five Years of Research on Neuro-Linguistic Programming. NLP Research Data Base. State of the Art or Pseudoscientific Decoration?”. Polish Psychological Bulletin 41 (2)

  Jei perskaitėt šitą komentarą iki galo – sveikinu, jūs, kaip ir aš, neturit ką veikt.

 9. MinorDudle parašė:

  ištiesų tai veikia, kai pradedi praktikuoti, o kol tik mintyse sukinėjasi visa tai, kol dar nesuvoki atrodo kvailai.
  Man ištiesų pasidarė įdomu kaip su tomis baimėmis yra pagrindinėmis įgimtomis. Ar galima įgimtų baimių neturėti?

 10. Apie NLP ir baimes parašė:

  Apie NLP – MinorDudle teisingai pasakė, jog kai pradedi praktikuoti, pamatai, jog stebūklai įmanomi. Nesutikau nei vieno, kuris baimęs bent NLP praktiko kursą neliktų sužavėtas. O šiaip – išbandyk PATS ir suprasi! :) o apie baimes –> galima tas baimes pasinaikinti, žinoma. Visgi, yra tyrimai padaryti su kūdikiais, kuriuose ir įrodo šias baimes–>aukščio-kūdimis ropodamas žeme vengia stiklinių grindų, kurios sudaro vaizdą, jog apačioje nieko nėra. Garso baimę įrodė mokslininkas Skinner’is, o globos baimė įrodyta evoliuciškai-kūdikis daro viską(rėkia, klykia, verkia), kai negauna tėvų dėmesio, nes tada sumažėja tikimybė išgyventi, ko pasekoje – daugintis ir praplėsti savo genetinį kodą.

  • Link parašė:

   Įgimtą stipraus garso baimę įrodė J.B. Watson’as „Mažojo Alberto” eksperimentu 1920 – taisiais, o ne B.F. Skinner’is, neklaidinkit žmonių.

 11. Apie NLP ir baimes parašė:

  Baigęs bent NLP praktiko kursą neliktų sužavėtas*

 12. Emilijus parašė:

  Jus žiūrit į viską darbiniu požiūriu :D nežinau, kaip nupasakot, nes dar man mintis reikšti sunku, bet tiesiog. į nlp jus sugrūdat „šį metodą” ir vieni teigiat, kad jis veiksmingas kiti maišot su žemėm, bet esme ta, kad tai kas aprašyta straipsnyje netelpa į sąvoką , kaip ir žmogaus suvokimas , kas jo makaulėj dedasi netelpa į psichologiją, visi tyrinėja smegenis, kūną. Bet virš visko tai dvasia ( ar kaip kas vadintų ) ir į logiškai suprantamus ritmus netelpa. Kodėl ginčijatės dėl metodų .Neparagavęs saldainio nežinai ar skanus, kiekvienas turi savo skonį, tai kodėl turėtum mėgt svetimo žmogaus mėgiamus saldainius? Labiau į temą. Nereikia žmogui įsivaizduoti, kad jis ką nors gali. Nes net to daryti nereikia, jei tik nori viska gali. Nors pereinamajam tarpsniui nuo prigimtinio programavimo tinka :) O dar papraščiau. Linkiu jums visiems laimės.

 13. Apie NLP ir baimes parašė:

  Link-vėlus vakaras buvo, tikrai suklydau. Tai buvo J.B. Watson’as ir jo „Mažasis Albertas”–>kūdikis, kurį Watsonas su instrumentiniu sąlygojimu išmokė bijoti įvairių dalykų, po to išmokė vėl nebijoti, po to vėl bijoti ir t.t. iš esmės įrodydamas, kokia išties galinga biheivioristinė psichoterapija gydant baimes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.