fbpx

Kai norisi gurkšnelio naujos patirties, kai norisi pajusti visišką laisvę…
4 (1)

16 Responses

 1. alebele parašė:

  Nu bet ir briedus kišat, sorry, jau vien pavyzdžiai ko verti: „norite lengvai užkalbinti ir pavergti merginas”, „Juk užtenka pakankamai gerai įsivaizduoti seksualią merginą ir vaikino varpa kaip mat sustangrėja.” Čia vadinasi saviugda? Šitas ‘triukas” vadinasi – „daryk ką nori”, matyt autorius realiai nesuvokia, kad pirmiausiai žmogus turi sugebėti sveikai kažko norėti, o ne „Noriu” ir „Galiu”, šitos vaizduotės valio, bet nors kiekvienas lūzeris gali save įsivaizduoti milijonierium playboyju :) realybė žiauriai tokiems juokiasi į akis. Čia šitas straipsnis tokia nesąmonė, ir iš viso priviso visokių „mūsų Simonų bereniŲ” – pseudoguru su iškreiptu gyvenimo suvokimu ir dar pateikia tą š… kaip psichologiją. Saviaupgaulė tai yra ir jeigu kiekvienas darytų tai ką nori , tipo, būk laisvas – tai visiška nesąmonė, chaosas būtų, vnž. tokio briedo senai neteko skaityt, prasilenkia su viskuo ir su sveiku protu ir su fantazijom.

 2. Karolis parašė:

  „Jie gali, nes taip mano” Virgilijus. Geras straipsnis, man patiko

 3. Zmogus Alebelei parašė:

  Alebele, matosi labai ribotas piktas zmogus esi, jog visa tai tau pasirode „nesamone”, perskaityk dar karta arba net keliskart si straipsni ir gal tada suprasi ka autorius turejo omeny „daryk tai ka nori” bei „naudokis fantazija” (kitaip vizuolizuok ir keisk savo emocine busena). Jis siulo isiklausyti i savo vidu, klausyti savo sirdies ir eiti jos link (pasaukimo link), o ne kaip kai kurie dabar vaikosi sloves, pinigu, materialiu gerybiu ir tt. TIESIOG ismok VISADA JAUSTIS GERAI

  • alebele parašė:

   verkiau kokią valandą… taip aš baisiai ribotas ir piktas žmogus, ir neskaitau nesąmonių po kelis kartus, nes kažkokiu keistu būdu mano smegenys apdoroja pateiktą informaciją po pirmojo, ir jeigu autorius gali reikšti savo dvasinius nušvitimus, tai aš irgi galiu reikšti savo subjektyvią nuomonę, taigi, pabūsiu primityvas: ” Jis siulo isiklausyti i savo vidu, klausyti savo sirdies ir eiti jos link (pasaukimo link)” , kur , pasak Jūsų turėčiau pateiktuose paistaluose įžvelgti širdį ir pašaukimą? – čia “norite lengvai užkalbinti ir pavergti merginas”?, o gal čia “Juk užtenka pakankamai gerai įsivaizduoti seksualią merginą ir vaikino varpa kaip mat sustangrėja.”? viskas per daug pritempiama prie fiziologinių poreikių (čia matyt orientuota į tikslinę auditoriją sprendžiu pagal pateiktus pvz.) Faktas, kad pirmiausiai lošia patys primityviausi poreikiai, kai jie patenkinami atsiranda aukštesnių tikslų (bet ne pas visus) Aišku, kad man pikta, per daug matau aplink žmonių, kurie vadovaujasi tokiais kliedesiais, „aš noriu – aš galiu”, be viso to nesuvokdami, kad yra atsakomybė už savo norus, žodžius, veiksmus. Beje, kaip matau, kad realybėj taip pat pasiklysti daugumai labai lengva.

  • alebele parašė:

   p.s. „Norite psichologinio paaiškinimo? Prašau: viską patiriame per 5 pojūčius – per regą, klausą, kinestetiką, uoslę ir skonį.” Kurioje klasėje tai sužinoma? Penktoje? Užtenka „lytėjimą” pervadinti „kinestetika” (aš irgi moku daug baisių žodžių ) ir straipsnis įgauna beveik svarią mokslinę vertę. Čia kurią kinestetiką turėjo omenyje: išorinę ar vidinę? p.ps. dar pabaigai: „Lengviausia būtų pradėti nuo youtube filmukų. Šviesaus, didelio, ryškaus ir kvapą užgniaužiančio iš džiaugsmo gyvenimo!” – juokiuosi visą dieną. Visi žmonės kaip žmonės, o aš kaip Dievas.

 4. irena parašė:

  Labai informatyvus rašinėlis. Ir nuoroda į puikų puslapį, su didelėm žiniom ir jaunais veidais gera. Tik va, tonas, kažkoks piktokas gavosi…
  Mes juk ir gyvenam savo svajonių gyvenimus, tik svajonės skirtingos ir ne vienodai sąmoningos būna…

 5. Nilo parašė:

  Mes projektuojame save į pasaulį vienokiu ir kitokiu būdų todėl viskas, kas mums patinka pasaulyje yra mūsų asmenybės atspindys. Lygiai taip pat, viskas kas mums nepatinka yra tokia pati _mūsų_ _pačių_ projekcija į pasaulį, tad prieš demonstruojant save skaitytojams, pagalvokite ;)

 6. nfdjkrh parašė:

  Straipsnis pradėtas kaip pigi ezoterinė literatūra, pavyzdžiai lėkšti, bet efektingi jau vien tuo, kad visos skaičiusios moteriškos lyties atstovės iškart autorių prakeikė. Kita vertus, niekas juk nedraudžia naudoti asmeninės patirties, tik jau ne taip tai pateikti reikėjo.
  Ir vis dėlto, gal ir buvo čia kažkas informatyvaus, tačiau visa tai man vistiek skambėjo tiesiog kaip pigi ezoterika :)

 7. Lukas. parašė:

  Tai NLP. (Neurolingvistinis programavimas). Ir iš esmės tai tikrai veikai, gal ir skamba banaliai, tačiau kol nepabandysi nesuprasi.

 8. Link parašė:

  NLP neveikia. Nėra, ar yra labai mažai, tyrimų kurie patvirtina NLP kaip psichoterapinės intervencijos efektyvumą, taigi NLP kaip psichoterapinė intervencija yra daugiau ar mažiau diskredituota (Norcross et al. (2010), Glasner-Edwards ir Rawson (2010)). Witkowski savo 2010 metų straipsnyje apie NLP atsiliepė štai kaip (versta iš anglų kalbos): „NLP yra pseudomokslinės šiukšlės pavyzdys, kuris turėtų būti pašalintas visiems laikams.” Suprantu, kad čia nekalbama apie NLP kaip apie intervenciją, o apie saviugdos būdą, bet jei NLP naudojimas neišgydo fobijų kai metodą naudoja profesionalas tai kažin ar nekvalifikuotas asmuo sugebėtų pats išsigydyt fobiją naudodamas NLP (šioj vietoj konkrečių įrodymų neturiu, loginiai išvedžiojimai kuriais galit abejot).
  Ironiška, kad užsiminta apie psichologinį paaiškinimą nors pats NLP nesinaudoja jokia neuromokslų, informacijos ir tik gan apkarpytom lingvistikos teorijom (Roderique-Davies (2009), Witkowski (2010)). O ir pats paaiškinimas yra labai abstraktus ir nekonkretus. Kaip vaizduotė keičia kodą? Perorganizuoja sinapsių ryšius? Jei taip, tai galima vaizduotės pagalba pakeisti visus savo prisiminimus? Atsiprašau, čia vėl gi išvedžiojimai.
  Apibendrinant, atsiprašau, bet manau, straipsnis gan tuščias, nors bandoma aprašomą saviugdos būdą parduot kaip panacėją.

  P.S. Taip, visa šita informacija yra iš Wikipedijos, nes man užteko to ką ten perskaičiau, kad susidaryčiau bendrą vaizdą apie NLP. Jei atsiras norinčių diskutuoti toliau, pateikit man konkrečius argumentus ir jų įrodymus ir prižadu pilnai įsitraukt į diskusiją. Kas gi žino, gal aš ir neteisus. Sveikinu jei tiek ir į šį komentarą, tiek ir į straipsnį žiūrėjot kiek skeptiškai.

  Cituojami straipsniai:

  1. Glasner-Edwards, Suzette; Rawson, Richard (1 October 2010). „Evidence-based practices in addiction treatment: Review and recommendations for public policy”. Health Policy 97 (2-3): 93–104

  2. Norcross, John C.; Koocher, Gerald P.; Garofalo, Ariele (1 January 2006). „Discredited psychological treatments and tests: A Delphi poll.”. Professional Psychology: Research and Practice 37 (5): 515–522.

  3. Roderique-Davies, G. (2009). „Neuro-linguistic programming: Cargo cult psychology?”. Journal of Applied Research in Higher Education 1 (2): 58–11.

  4. Witkowski, Tomasz (1 January 2010). „Thirty-Five Years of Research on Neuro-Linguistic Programming. NLP Research Data Base. State of the Art or Pseudoscientific Decoration?”. Polish Psychological Bulletin 41 (2)

  Jei perskaitėt šitą komentarą iki galo – sveikinu, jūs, kaip ir aš, neturit ką veikt.

 9. MinorDudle parašė:

  ištiesų tai veikia, kai pradedi praktikuoti, o kol tik mintyse sukinėjasi visa tai, kol dar nesuvoki atrodo kvailai.
  Man ištiesų pasidarė įdomu kaip su tomis baimėmis yra pagrindinėmis įgimtomis. Ar galima įgimtų baimių neturėti?

 10. Apie NLP ir baimes parašė:

  Apie NLP – MinorDudle teisingai pasakė, jog kai pradedi praktikuoti, pamatai, jog stebūklai įmanomi. Nesutikau nei vieno, kuris baimęs bent NLP praktiko kursą neliktų sužavėtas. O šiaip – išbandyk PATS ir suprasi! :) o apie baimes –> galima tas baimes pasinaikinti, žinoma. Visgi, yra tyrimai padaryti su kūdikiais, kuriuose ir įrodo šias baimes–>aukščio-kūdimis ropodamas žeme vengia stiklinių grindų, kurios sudaro vaizdą, jog apačioje nieko nėra. Garso baimę įrodė mokslininkas Skinner’is, o globos baimė įrodyta evoliuciškai-kūdikis daro viską(rėkia, klykia, verkia), kai negauna tėvų dėmesio, nes tada sumažėja tikimybė išgyventi, ko pasekoje – daugintis ir praplėsti savo genetinį kodą.

  • Link parašė:

   Įgimtą stipraus garso baimę įrodė J.B. Watson’as „Mažojo Alberto” eksperimentu 1920 – taisiais, o ne B.F. Skinner’is, neklaidinkit žmonių.

 11. Apie NLP ir baimes parašė:

  Baigęs bent NLP praktiko kursą neliktų sužavėtas*

 12. Emilijus parašė:

  Jus žiūrit į viską darbiniu požiūriu :D nežinau, kaip nupasakot, nes dar man mintis reikšti sunku, bet tiesiog. į nlp jus sugrūdat „šį metodą” ir vieni teigiat, kad jis veiksmingas kiti maišot su žemėm, bet esme ta, kad tai kas aprašyta straipsnyje netelpa į sąvoką , kaip ir žmogaus suvokimas , kas jo makaulėj dedasi netelpa į psichologiją, visi tyrinėja smegenis, kūną. Bet virš visko tai dvasia ( ar kaip kas vadintų ) ir į logiškai suprantamus ritmus netelpa. Kodėl ginčijatės dėl metodų .Neparagavęs saldainio nežinai ar skanus, kiekvienas turi savo skonį, tai kodėl turėtum mėgt svetimo žmogaus mėgiamus saldainius? Labiau į temą. Nereikia žmogui įsivaizduoti, kad jis ką nors gali. Nes net to daryti nereikia, jei tik nori viska gali. Nors pereinamajam tarpsniui nuo prigimtinio programavimo tinka :) O dar papraščiau. Linkiu jums visiems laimės.

 13. Apie NLP ir baimes parašė:

  Link-vėlus vakaras buvo, tikrai suklydau. Tai buvo J.B. Watson’as ir jo „Mažasis Albertas”–>kūdikis, kurį Watsonas su instrumentiniu sąlygojimu išmokė bijoti įvairių dalykų, po to išmokė vėl nebijoti, po to vėl bijoti ir t.t. iš esmės įrodydamas, kokia išties galinga biheivioristinė psichoterapija gydant baimes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.