Kaip mokyti vaikus išsikelti tikslus?
0 (0)

Savivertės formavimuisi labai svarbu išmokyti vaikus išsikelti realistiškus pasiekiamus tikslus. Juos pasiekus auga vaiko savivertė ir tikėjimas savimi.

Tikslai turėtų būti:

1. Specifiški. Tikslai turi būti aiškūs, konkretūs. Vietoj bendrų norų (pvz.: „būti laimingu“) geriau išsikelti konkrečius tikslus (pvz.: „kartą savaitėje susitikti su draugais žaisti stalo žaidimų“).

2. Išmatuojami. Tikslas turi būti aiškiai suskaičiuojamas ar išmatuojamas. Pvz.: „sportuoti 30 min. kiekvieną dieną.“ Arba Eiti į sporto sale ne mažiau nei 3 kartus per savaitę.

3. Realistiški. Tikslai turi būti realūs ir atitikti vaiko gebėjimus ir galimybes. Jei tikslas bus per sunkus ir neįvykdomas dings motyvacija. Pirmokui gali būti realu perskaityti 5-10 lapų per dieną, o penktokui gali būti ir 20 lapų per daug, jei lanko daug būrelių.

4. Asmeniškai įsipareigoti. Vaikas turi pats įsipareigoti siekti tikslo. Galima priminti, bet atsakomybė vaiko.

5. Reflektuojami. Tikslai turi būti peržiūrimi ir įvertinami, kas jau pasiekta, o kas ne. Vaikas turėtų periodiškai peržiūrėti savo progresą ir prireikus keisti tikslus.

6. Suformuluoti teiginiu. Tikslai turėtų būti teigiami ir formuluoti kaip tam tikri veiksmai, o ne kaip ko išvengti. Pvz.: „30 minučių kiekvieną vakarą mokytis anglų kalbos“ yra teigiamai suformuluotas tikslas.

7. Aiškiai apibrėžti laike. Tikslai gali būti susiejami su tam tikru laiku. Pvz.: „išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą iki 18 metų.“

Pagalvokite ar rodote savo vaikams pavyzdį, tinkamai formuluodami savo tikslus. O gal jūsų tikslai „daugiau nevalgysiu saldumynų“, „sportuosiu“, „mokysiuos užsienio kalbos“ lieka tik žodžiai, o ne realūs veiksmai.

Parengė V. Mikutaitienė |  @kietosios_psichoterapeutes

Kviečiame į mokymus „Psichologiškai tvirtas ir atsparus vaikas”
https://www.facebook.com/events/791121686403941

Asociatyvi portalo iliustracija: JESHOOTS.COM / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.