Labai įdomu kodėl jis gali nenorėti santuokos?
0 (0)

meile-pora

Klausimas: Laba diena, esu mergina, kuriai svarbiausias gyvenime tikslas yra sukurti darnią ir didelę šeimą, taip pat labai noriu anksti ištekėti. Turiu vaikiną, su juo kartu mes esame antri metai. Galbūt mes ne idealios poros pavyzdys, nes būna visko, pykčio, pavydo ir panašiai, bet manau, kad būtent su juo noriu kurti savo ateitį. Nors yra šiokia tokia problema, apie ateitį jis kalbėti nevengia, bet mano svajones apie ankstyvą santuoką atideda į priekį septyniems metams.. Skaičiau daug straipsnių, kad jai vaikinas nenori vesti, reiškia nemyli. O aš jo meile esu tikra ir žinau kiek daug aš jam reiškiu. Todėl labai įdomu dėl ko jis gali nenorėti santuokos? Ir galbūt galėtumėt patarti kaip galėčiau jį paskatinti į tai pažiūrėti iš teigiamos pusės ? O gal turite patarimų kaip būtų galima puoselėti ir išlaikyti meilę ne vienerius metus be santuokos?

Lina (vardas pakeistas)

Atsakymas: Labas, Lina,
Ačiū už laiškutį, kuriame trumpai ir aiškiai išdėstei savo problemą. Gaila, kad neparašei kiek tau metų, nes „anksti ištekėti“ skirtingiems žmonėms reiškia skirtingai. Pasidomėjau statistika, kurios duomenimis vidutinis pirmą kartą susituokiančių moterų amžius yra apie 27 metus. Tad „anksti ištekėti“ tikriausiai reiškia 20 – 25 metus. Pateikiu dėl informacijos, kad „anksti“ nebūtinai reiškia dabar, gali būti ir po kelerių metų.

Labai noriu pakomentuoti tavo teiginį: „kad jai vaikinas nenori vesti, reiškia nemyli“. Šis teiginys nepagrįstas ir neatitinka tikrovės. Įdomu iš kokių tyrimų, argumentų ar duomenų yra daroma tokia išvada..

Įvairiuose žurnaluose galime prisiskaityti įvairiausių dalykų, tačiau toli gražu ne visko reikėtų paisyti analizuojant savo santykius. Ne jau vienintelis meilės įrodymas yra santuoka?

Norėčiau atkreipti tavo dėmesį į tai, kad tavo vaikinas nevengia kalbėti apie judviejų ateitį. Tai rodo ir įsipareigojimą, ir atsakomybės prisiėmimą, norą būti kartu ir kurti santykius toliau. Tai yra meilės įrodymas. Santuoka teisinis, statistinis santykių įforminimas, tačiau nėra nei meilės įrodymas, nei jos garantas.

Dėl ko galima nenorėti tuoktis?

1. Dėl pinigų ir laiko, nes tiek vestuvės, tiek pasiruošimas joms kainuoja nemažai laiko ir pinigų, kurių ne visada galime tam skirti šiuo metu.

2. Dėl statuso pasikeitimo, dažnai jauniems žmonėms gali bauginančiai skambėti žodžiai „vyras/žmona“, „vedęs/ištekėjusi“, „tėvas/mama“ dar norisi pabūti tiesiog „vaikinu/mergina“.

3. Dėl aplinkos nuomonių ar spaudimo, savo gyvenimiškoje aplinkoje galima susidurti su neigiamomis nuomonėmis dėl ankstyvos santuokos.

4. Dėl asmeninių interesų, noro skirti laiko sau, savo pasiekimams, karjerai, mokslams ir pan.

5. Daugybė kitų dalykų, į kuriuos ne visada atkreipiame dėmesį…

Norėčiau pasiūlyti tau pačiai daugiau įsigilinti į 4-tą punktą, pabandyti paieškoti ir daugiau tikslų savo gyvenime. Labai gražu, kad nori didelės ir darnios šeimos, tačiau gal tai ne vienintelis tikslas? Ko dar norėtum iš gyvenimo? Asmeninio tobulėjimo, karjeros, mokslo, hobio? Gal būt dabar būtų tinkamas laikas realizuoti tai, kam vėliau, sukūrus šeimą, nebeliks laiko.

Klausdama „patarimų kaip būtų galima puoselėti ir išlaikyti meilę ne vienerius metus be santuokos“ atrodo, kad turi įsitikinimą, kad jei nesusituoksite, tai meilė nutrūks. Toks įsitikinimas klaidingas, meilė nėra tiesiogiai priklausoma nuo santuokos buvimo ar nebuvimo. Meilę, tiksliau, tarpusavio santykius reikia puoselėti nuolat, nepriklausomai ar jūs susituokę ar ne. Tam padeda besąlygiškas kalbėjimasis vienam su kitu, savo jausmų ir minčių išsakymas, noras pažinti vienas kitą, stengimasis priimti kitą tokį, koks jis yra, nesistengiant jo pakeisti.

Psichologė Beatričė Liutikaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. edgaras parašė:

  Jai vyras nenori vesti,reiskia jis nera visiskai isitikines savo jausmais tau.Jis abejoja…Tikiu,kad myli,bet nenori arba bijo suklysti.Todel ir neveda.Vestuvem nereikia daug pinigu uztenka ir susirasyti.Bet tuoktis reikia,nes jai ateiti issiskirisi,tai nezinosi skaiteisi vedes ar vienisas.Cia mano nuomone as galiu ir klysti.

  • Neringa parašė:

   Jei jam atrodo per anksti, kažin ar ką čia pakeisi. Manau, kad šiuo atveju jis gali būti tiesiog per jaunas, kad tuoktis, lauktis vaikų. Tai nėra taip romantiška kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio: vestuvėms reikia daug planavimo, laiko, pinigų. Nėštumas reikalauja daug fizinių jėgų ir atsidavimo naujai gyvybei. Taigi viskas turi savo kainą.

 2. Sandra parašė:

  Labas Lina,

  O tu bandei su juo pačiu kalbėtis apie tai, kodėl jis nori tiwek ilgam atidėti vestuves? Galbūt yra rimtos priežastys? O nori gražių vestuvių ir siekia joms užsidirbti ar kažkas pan?
  Tu laiške nieko neužsiminei apie tai, jog turėjote rimtą pokalbį, išskyrūs tai, jog jis nori atidėti vestuves.
  Jei atvirai – priežasčių gali būti daug ir įvairių. Paskui galima prisigalvoti būtų ir nebūtų dalykų, kas gali pakenkti santykiams. Geriausia pasikalbėti su juo pačiu. O gal Jūs dar labai jauni? O tai gali irgi būti viena iš priežasčių.
  Visgi, čia rimtas žingsnis. Kiti vyrai bijo prisiimti atsakomybės ir dažniausiai į santuoką žiūri atsargiai, su delsimais. Sunku ką patarti, kai nežinau ką jis tau į tai atsakė, kokios priežastys ir panašiai.

  Sėkmės.

 3. Irma parašė:

  Visiškai sutinku su Edgaru: ” …Tikiu,kad myli,bet nenori arba bijo suklysti.Todel ir neveda…” Taip…kažkada tykėdama ir mylėdama labai suklydau kai ištekėjau. Lakstė su merginomis (JEI GALIMA TAIP DAR PASAKYTI), norėjau mokytis, neleido, varžė. Tik išsituokusi pasiekiau visų tikslų ir daug laimingesnė tapau dabar, turėdama draugą. Galbūt antrasis ir norėtų įteisintų santykių, bet aš jau bijau suklysti.

 4. erik parašė:

  kad esminius punktus psichologė susakė, galima papildyti tik 5-ąjį, t.y. vedusiu nori tapti tobulai, įeiti į šeimą turėdamas, būstą, darbą, karjerą, verslą, pinigų ir kitokį materialinį apsirūpinimą – dabartinė situacija yra pernelyg neapibrėžta, nekonkreti. Įteigite mintį, jog viskas yra gerai kaip dabar ir jam nebūtina turėti visų aukščiau išvardintų gėrybių šeimai-viskas ateis ramiai, savaime palaipsniui, gyvenant bendrą gyvenimą, dalinantis bendrais rūpesčiais, džiaugsmais ir pasiekimais. Bendrais, o ne atskirai.
  Ir antra, kas daug svarbiau, kad noras pasipiršti ar imtis iniciatyvos turbūt norisi, kad kiltų savaime, iš stiprios vidinės tvirtos motyvacijos – tai reiškia, kuo stipriau spaudžiamas tuoktis, tuo mažiau šansų kad tuoksis. Idėja tuoktis turi būti JO, mintis vestuvėms turi priklausyti JAM. Kiekvienas priminimas apie tai, persuka chronometrą +7 metams. Ir viskas. O kada tai įvyks? Kai supras, kad šeima, santykiai yra pastovus abipusis tikėjimas vienas kitu, garantas, kad ir kas nutikę, bei kai taip pasielgęs jausis pergalingai nugalėjęs(save) ir pranašesnis už kitus neryžtinguosius neapsisprendusius lepšius :) Akcentuokite ne santuoką, o vyriškumą, kryptingumą, tikslo siekimą ir kad nedvejodama tikite jo tikslais, idėjomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.