Maitrėjos meilės ir gerumo turas

 

relikvijos

Budos relikvijos atvyksta į Vilnių įkvėpti taiką pasaulyje

Brangi šventų Budos bei kitų budizmo mokytojų relikvijų kolekcija nuo 2001 m. keliauja po pasaulį. Jų atvykimas į šalį – tai labai reta galimybė pažiūrėti šias relikvijas, kurios yra randamos pelenuose, kremavus aukštą realizacijos lygmenį pasiekusius budizmo mokytojus. Jos atrodo kaip perlo formos kristalai. Budistai tiki, kad relikvijos atspindi mokytojų dvasinius pasiekimus, jo atjautą bei išmintį ir yra sąmoningai mokytojų paliekamos po jų mirties. Lankytojai dažnai apibūdina buvimo šalia relikvijų patirtis kaip įkvepiančias ir gydančias.

Relikvijos Turo metu yra gerai matomos parodos dėkluose, sudėtuose aplink natūralaus žmogaus dydžio auksinę Budos Maitrėjos statulą. Lankytojai gali dalyvauti palaiminimo ceremonijoje, kurios metu relikvijos yra švelniai uždedamos ant lankytojo galvos ir jis yra asmeniškai palaiminamas.

Pagal budistų Šventraščius, Maitrėja yra ateities Buda, kuris atneš meilės ir gerumo Mokymą pasauliui. Jo Šventenybė Dalai Lama kolekcijai pasiūlė 8 Budos relikvijas.

Pats vardas „Maitri“ reiškia meilės kupiną gerumą. Šiandieniniame pasaulyje mums ypač reikia kalbėti apie Maitrėją, Maitri – meilės kupiną gerumą.
Jo Šventenybe Dalai Lama

2007 ir 2009 metais Lietuvoje jau vyko Maitrėjos projekto relikvijų turai, kurie susilaukė labai didelio visuomenės dėmesio, jų metu šią parodą aplankė daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Maitrėjos projekto organizatoriai džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai ir vėl turi itin retą galimybę šias relikvijas pamatyti Vilniuje.

Ateiti ir pamatyti šventas relikvijas yra kviečiami visi, nepriklausomai nuo dvasinės tradicijos. Renginys skirtas pasaulyje skleisti taikai, harmonijai, santarvei tarp įvairių pažiūrų žmonių.

Daugiau informacijos, spaudos paketą, relikvijų nuotraukas žiūrėkite: www.maitreyarelictour.com

Jau nuo 2001 metų po pasaulį keliauja unikali ir vertinga Širdies šventyklos relikvijų kolekcija, kuriai priklauso daugiau nei 1000 relikvijų, tarp jų yra Budos Šakjamunio, Kašjapos, Milarepos bei kitų žymių budizmo mokytojų relikvijos.

Kalbėdami apie relikvijas, mes esame linkę galvoti apie kažką negyvo ir galbūt nelabai patrauklaus, pavyzdžiui, rūbus, kaulus ar dantų nuolaužas. Šios relikvijos yra ne tokios. Kremavus dvasinių mokytojų kūnus, jų pelenuose randami nuostabaus grožio, panašūs į perlus, kristalai. Jie yra ypatingi tuo, kad išlaiko dvasinio mokytojo savybių energiją. Tikrieji dvasiniai mokytojai nekalba apie savo pasiekimus. Relikvijos yra fizinis įrodymas, kad mokytojas prieš mirtį iš tiesų realizavo atjautos, išminties ir kitas dorybes.

Vienus žmones relikvijos įkvepia melstis už taiką pasaulyje ar įsigilinti į savo vidinę išmintį, kitus užplūsta emocijos, nes būnant šalia šventų relikvijų žmonių širdys atsiveria atjautai, meilei ir gerumui.

MaitrejaPagal šventus budizmo raštus, Maitrėja – tai ateities Buda, nešantis žmonėms meilės ir gerumo mokymą. Jo vardu pavadinto projekto pagrindinis tikslas yra skleisti pasaulyje taiką ir harmoniją. Organizatorių sumanymu, vėliau šios relikvijos bus saugomos 152 metrų aukščio Budos Maitrėjos statuloje, kuri šiuo metu yra statoma Kušinagare, Šiaurės Indijoje. Šalia statulos įsikurs didžiulis dvasinio ugdymo kompleksas, mokyklos ir ligoninės, teikiančios nemokamas paslaugas. Tai padės plėtoti regiono infrastruktūrą, kurti naujas darbo vietas. Tokia pagalba be galo reikalinga šio Indijos regiono gyventojams. Šiuo metu iš suaukotų pinigų Bodgajoje jau yra pastatyta mokykla vaikams, o Kušinagare savanoriai žmonėms teikia socialinę medicininę pagalbą.

„Šis projektas yra iš tiesų nuostabus. Tai yra didelės drąsos ir ryžto rezultatas. Iš visos savo širdies gelmių aš dėkoju ir pritariu visiems žmonėms, susijusiems su šiuo projektu: aukotojams ir visiems prisidėjusiems prie jo. Turėtumėte suprasti, kad tai yra be galo šventas projektas“.

Jo Šventenybė 14 – asis Dalai Lama

Data: 2014 m. rugpjūčio 29-31 d. Klaipėdoje ir rugsėjo 5-7 d. Vilniuje.

Klaipėda:

Penktadienis, rugpjūčio 29d., 18.00-20.00, atidarymo ceremonija su galimybe po jos apžiūrėti relikvijas.
Šeštadienis, rugpjūčio 30d., 10.00-19.00
Sekmadienis, rugpjūčio 31.d, 10.00-17.00

Vilnius:

Penktadienis, rugsėjo 5d., 18:00-20:00, atidarymo ceremonija su galimybe po jos apžiūrėti relikvijas.
Šeštadienis, rugsėjo 6 d., 10.00-19.00
Sekmadienis, rugsėjo 7d., 10.00-17.00

Vieta:

Vilnius, Forum Palace, Konstitucijos pr. 26.
Klaipėda, Koncertų salė, Šaulių g. 36.

Organizatorius Lietuvoje – Všį „Trys brangenybės“

Kontaktai:
Daiva (Vilnius), el.p.: daiva@udumbara.lt, tel. +370 61 296 007.
Beatričė (Vilnius), el.p.: beatrice@udumbara.lt, tel. +370 65 090 150.
Tautvydas (Klaipėda), el.p.: tautvydassimkus@gmail.com, tel. +370 69 967 983.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *