fbpx

Mano keturmetė dukra masturbuojasi
0 (0)

seksasKlausimas:

Laba diena, nežinau į ką kreiptis tokiu klausimu, bet gal jūs man galite padėti. Turiu 4 metukų dukrytę, neseniai pastebėjau jog ji keistai elgiasi… Kai vakarais paguldau į lovą, ji kuo greičiau mane varo iš kambario, seniau to nebūdavo. Vieną vakarą „pagavau” ją gulinčią ant pilvuko, rankytes susikišusią prie lytinių organų, ji tenkinosi… Nežinau, kaip reaguoti, bandžiau su ja kalbėtis, klausinėti, iš kur ji taip sugalvojo, išsigandau, kad gal darželyje kažkas taip darė. Tačiau ji pasakė, kad pati išsimokino taip daryti ir nežino, kodėl taip daro. Bandžiau gražiai aiškinti, kad taip negalima daryti, nes susirgs jos „putytė”, bandžiau barti… Niekas nepadeda, nežinau, kaip su tuo kovoti. Manau, kad nenormalu tokio amžiaus vaikui šitaip elgtis. Paskutiniu metu net vidury žaidimų bėga į kambarį, sakydama, kad nori pagulėti.

Milda (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Sveika, Milda. Žaviuosi Jūsų drąsa viešai kreiptis pagalbos dėl problemos, kuri mūsų visuomenėje kol kas mažai diskutuojama. Deja, vaikų seksualinis elgesys nėra tema, kuria suaugę žmonės kalba laisvai ir kompetentingai.
Suprantu Jūsų nerimą dėl dukros – kiekviena mama savo vaikui nori tik gera ir bet koks neįprastas ir iki tol nebūdingas vaiko elgesys gali sukelti aibę klausimų ir įtarimų. Iš Jūsų laiško supratau, kad susirūpinimą kelia netikėtas dukrytės elgesys, susijęs su spontaniška masturbacija.

Mokslas jau prieš šimtą metų įrodė, kad vaikai gimsta seksualūs. Savaime suprantama, kad jų seksualumas skiriasi nuo suaugusiųjų, tačiau malonumo prasme jis yra panašus. Pirmasis pasitenkinimas pajaučiamas čiulpiant mamos krūtį, vėliau nesąmoningai atrandamas savo kūnas. Dar vaikščioti nemokantys kūdikiai gali siekti pajausti malonumą suspausdami šlaunis ar rankute liesdami lytinius organus. Toks elgesys yra natūralaus vaiko seksualinio vystymosi dalis, visiškai priimtina ir nedraustina.

Vaikams iki 5 metų amžiaus domėjimasis žmogaus (taigi ir savo) kūnu yra natūralaus pasaulio ir gamtos pažinimo proceso dalis. Atrasdami save kaip berniuką ar mergaitę, tuo pačiu vaikai domisi ir įsidėmi skirtumus tarp savęs ir kitos lyties. Maždaug dviejų su puse metų vaikai pradeda suprasti, kad mergaitės ir berniukai šlapinasi skirtingi, todėl didžiulį smalsumą pradeda kelti žmonių elgesys tualete – jie gali slapta stebėti tualete esančius suaugusius asmenis. Tuo pačiu nemenką susidomėjimą kelia genitalijos – tiek savo, tiek ir kitų, tame tarpe ir suaugusių žmonių. Kartais kai kuriuos tėčius ir mamas vaikai šokiruoja prašymu parodyti savo lytinius organus ar bandymais juos paliesti.

Atradę savo lytinius organus, vaikai pajaučia, jog juos liesti yra malonu. Norėdami malonumą pakartoti, vaikai tokį elgesį gali naudoti ir vėliau, netgi viešumoje. Ikimokyklinio amžiaus vaikai dar nėra įvaldę visuomeninių normų ir malonumo siekia spontaniškai, tada, kai jiems norisi, tokiu savo elgesiu neretai glumindami tėvus ir aplinkinius. Subarti ar sugėdinti dėl „negražių veiksmų“, vaikai gali slėptis, masturbuotis užsidarę savo kambaryje ar ten, kur nemato tėvai. Kaip supratau iš Jūsų, Milda, laiško, Jūsų dukrytė būtent taip ir elgiasi.
Tėvams svarbiausia suprasti, kad toks vaikų elgesys yra natūralus, dėsningas ir būdingas beveik visiems sveikiems vaikams. Paprastai jis baigiasi sulig mokyklinio amžiaus pradžia.

Kaip turėtų elgtis tėvai? Visų pirma, vaiko negalima barti, gėdinti ar drausti. Vietoj to vaiką dera mokyti, kad yra negerai demonstruoti kitiems savo nuogą kūną. Vertėtų vengti kartu su vaikais nuogiems maudytis ar nuogiems miegoti vienoje lovoje. Taip pat negalima leisti vaikui liesti tėvų intymių kūno vietų (genitalijų ir krūtų), paaiškinant, jog jos priklauso tik jiems ir kad mamos ar tėčio kūnas nėra žaislas.

Užtikus vaiką masturbuojantis ar, kaip Jūs, Milda, rašote, numanant, kad jis rengiasi masturbuotis (kai vietoj žaidimo nori eiti pagulėti), tiktų nukreipti vaiko dėmesį kitur. Pavyzdžiui, sudominti jį nauja, įdomia, netikėta veikla, nereaguojant ir nekomentuojant to, ką matote. Vakarais tinka vaikui, kol užmigs, nepalikti jo vieno, o pasekti pasaką, paskaityti. Galite išbandyti ir dar vieną neįprastą dalyką – kutenimą. Pakutenkite vaiką, kol pradės juoktis, tada palikite vieną. Po kelių minučių sugrįžkite ir, nereaguodami į tai, ką jis daro su savimi, vėl pakutenkite. Ir taip keletą kartų – vaikas išmoks, kad malonumą gali suteikti ne tik masturbacija, bet ir kiti dalykai.

Išskirtiniais atvejais savistimuliacija gali būti labai intensyvi ir pradėti užgožti kitas vaiko veiklas – žaidimą, bendravimą, pažinimą. Tikėtina, kad vaikas tokiu būdu ieško nusiraminimo. Reiškia, kažkur jo gyvenime yra dalykai, keliantys jam nerimą ir įtampą – gal jis jaučiasi vienišas, gal išgyvena skriaudą, gal trūksta tėvų dėmesio. Tokiais atvejais derėtų suteikti vaikui daugiau dėmesio ir švelnumo, o tiksliai nežinant, kaip elgtis – pasikonsultuoti su vaikų psichologu ar psichiatru.

Turėkime omenyje, kad yra natūralu 2-5 metų vaikui:

 • Savo, pažįstamų vaikų ir suaugusiųjų genitalijų ir krūtinės lietimas;
 • Bandymas kištis daiktus į makštį ar išangę iš smalsumo ar tyrinėjant;
 • Žaidimas namais, atliekant mamytės ir tėvelio vaidmenis;
 • Erekcija;
 • Skirtumų tarp vyrų ir moterų, berniukų ir mergaičių tyrinėjimas;
 • Masturbacija ar bandymas save stimuliuoti, lytinių organų trynimas einant miegoti ar esant įtampai;
 • Klausimai apie genitalijas ar iš kur atsiranda vaikai;
 • Rengimasis kitos lyties vaikų drabužiais;
 • Savo genitalijų kitiems rodymas.

Psichologas
Arūnas Norkus

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

6 Responses

 1. as parašė:

  Negalima užsicinkinti ant to ir vaikui aiškinti,kad negalima,t.y neužfiksuokit jos sąmonėje tai kaip kažko ypač svarbaus dalyko. Reiktų paraminti vaiko nervų sistemą,kad potraukis sumažėtų ir aprengti tokiais rūbais,jog taip kreitai nepasiektų rankomis. Toks atvejis ne pirmas. Ir duok DIEVE paskutinis

 2. Paulina parašė:

  O kodėl turėtūmėme vengti rodyti, žiūrėti į nuogą kūną, lyg jo gėdydamiesi? Juk nuogas kūnas nėra blogai, tai natūralu. O jo slėpimas tai yra tik įpročiai, visuomenės nustatytos normos… :?

 3. ... parašė:

  Baisu, kai neapsiskaitę žmonės gimdo vaikus…

 4. S.v.e.I.k.I. parašė:

  Sveiki turiu ir as klausimli… Uzklupau savo 10m. Dukra trinant savo lytnius organus i lovos gala. Kita diena paklausiau jos del sito ji pasake,kad jai uzejo kazkoks jausmas ir ji nori tai daryti… As jos nebariau nes kiek raso normalu kaikuriems… Manoji tai daro kiek pastebejau 1karta I savaite. Kaip man elgtis?

 5. roze parašė:

  Sveiki..turiu dukra 2,5metu ir turim tokia problema,kad ji vezimeli sededama trinasi ir spaudziasi lytinius organus,ir paskui verke kad jai skauda ir buna raudona ten.kaip tai atpratinti daryti?

 6. Gintaras Raulinaitis parašė:

  Jeigu nuo kūdikystės ir tėvai ir vaikai nesigėdytų rodytis vienas kitam nuogi, tai būtų taip įprasta ir neatsirastų neigiamų įpročių. Pažiūrėkime, kokie laimingi nudistai kaip gamtos vaikai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.