fbpx

Menas mylėti
5 (2)

 

Miguel Ruiz „Menas mylėti” (2009)
Išleido: Svajonių knygos

Migelis Ruizas gimė Meksikoje, didelėje, trylikos vaikų šeimoje buvo jauniausias. Pasirinkęs studijas medicinos mokykloje tapo chirurgu. Kartą užsnūdęs prie automobilio vairo jis rėžėsi į betoną ir išgyveno klinikinę mirtį. Šis atsitikimas, kurio metu tik per plauką liko gyvas, pakeitė jo gyvenimą.

Sukrėstas šio patyrimo Migelis ėmė gilintis į save ir paskyrė gyvenimą protėvių paveldėtoms žinioms. Jo mama buvo curandera (gydytoja), o senelis nagualas (šamanas).

Sujungdamas vakarų mokslą ir toltekų žinias savo knygoje paprastais žodžiais Donas Migeis Ruizas atskleidžia gilią išmintį.

Ši knyga yra apie tai, kaip mėgautis gyvenimu ir tarpusavio santykiais, apie tai, kaip leisti sau tyrinėti, rizikuoti, jausti gyvybę, atsiverti ir išdrįsti mylėti, kaip tapti Gyvenimo Meistru.

Autorius moko, kad viskas prasideda nuo santykių su savimi, kurie vėliau atsikartoja santykiuose ir su visu pasauliu.

Viskas aplink yra tobula. Ir jūs esate tobulas toks, koks esate. Tokia tiesa. Šuo yra tobulas šuo, jis negali būti tobulu katinu ar kuo kitu. Būti šunimi jam nereikia jokių ypatingų pastangų.

Mūsų įsitikinimų sistema yra lyg maža dėželė, į kurią save uždarome – negalime iš jos ištrūkti, nes esame įsitikinę, kad negalime ir tai, kuo tikime, mums virsta realybe.

Kiekvienas sau išsikelia skirtingą kartelę, kas turi nutikti, kad galėtų savimi didžiuotis, save gerbti, mylėti. Tačiau, kaip sako autorius, tai tėra primesti įsitikinimai ir galiausiai: „Net jeigu visas pasaulis jus mylėtų, to būtų negana. Laimingą jus gali padaryti tik iš jūsų sklindanti meilė.“ Tam išties nereikia jokių ypatingų sąlygų, save mylėti ir gerbti galime tiesiog dabar, tereikia atsisakyti įsisenėjusių mąstymo šablonų, mus nuolat terorizuojančio vidinio teisėjo ir už viską sau atleisti.

Kai emocinio kūno nebjauroja žaizdos, pranyksta varžtai ir pasaulį imate matyti tokį, koks jis yra, o ne per savo nuoskaudų ir nuostatų sistemos filtrą.

toltekasŽodis „Toltekas“ reiškia „dvasios menininkas“. Kiekvienas iš mūsų esame kūrėjai, o gyvenimas yra menas:

„O tada, kai suprasite, kad niekas negali padaryti jus laimingo, nes laimė užplūsta tada, kai mylite pats, jums atsivers toltekų išmintis, atsiskleis Meilės Menas.“

Migelis teigia, kad paėmę jo knygą į rankas, jūs laikote priemones, kuriomis galite išsigydyti. Lieka vienintelis klausimas: ką ketinate daryti?

Kelios ištraukos:
„Žmogus kenčia, nes žino: žino tai, kuo tiki, o tiki klaidingai. Negalėdamas vadovautis savo klaidingomis nuostatomis jis kenčia.“

„Kai protas įtiki esąs kūnas, jo poreikiai yra iliuziniai ir negali būti patenkinti. Trokšdami patenkinti iliuzinius poreikius tampame grobuonimis ir stengiamės gauti tai, ko mums visiškai nereikia.“

„Paprastai į tarpusavio santykius žmonės žengia kaip medžiotojai. Jie siekia patenkinti įsivaizduojamą poreikį, tikisi tai, ko jiems trūksta, surasti kitame žmoguje, bet lieka nieko nepešę. Visai kitaip būna, kai santykių neapsunkinate tokiu poreikiu.“

„Bendraujant su kitais žmonėmis labai svarbu nepamiršti šio fakto. Jūs negalite jų pakeisti. Arba mylite tokius, kokie jie yra, arba nemylite. Pastangos pakeisti žmogų taip, kad jis būtų toks, kokio norite jūs, reikštų tą patį kaip ir bandymas šunį paversti kate arba katę arkliu.“

Knygos pagrindu parengti rašiniai ir ištraukos:
Stebuklinga virtuvė, Ligonių planeta, Kodėl esam besočiai, Emociniai nuodai, Žmogus, kuris netikėjo meile

Įvertinkite!
[Balsavo: 2 Vidurkis: 5]

1 Response

  1. Gintare parašė:

    skaičiau. gana neįdomi ir nepaliekanti įspūdžio knyga ;/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.