Mokslininkai įrodė gydančią maldos galią

A doctor holding his hands over his face

Foto: © David Leahy/Corbis

Turbūt mažai kas iš tikinčiųjų abejoja gydančia maldos galia, tačiau dabar vis daugiau ir daugiau mokslininkų patvirtina, kad tikėjimas stiprina sveikatą, daro žmones laimingesniais ir tiesiog padeda gyventi.

„Tyrimais įrodyta, kad malda gali apsaugoti nuo ligų, o susirgus – greičiau pasveikti“, – tvirtina psichiatrijos profesorius Haroldas Koenigas iš Djuko universiteto (JAV). Atlikus medicininę 1500 atvejų analizę buvo pastebėta, kad religingi ir dažnai besimeldžiantys žmonės buvo geresnės fizinės ir psichinės sveikatos.

Be to, 85 iš 125 tyrimų, patvirtino, jog žmonės reguliariai lankantys bažnyčią gyvena ilgiau nei netikintys.

Neseniai H. Koenigo Southern Medical Journal publikuotas tyrimas skelbia, jog maldos dėka gali ženkliai pagerėti ligonių klausa ir regėjimas.

Profesoriaus teigimu, religingi žmonės yra didesni optimistai, atsparesni stresui, rečiau serga depresija, nerimo sutrikimais. Jų stipresnis imunitetas, žemesnė suicido rizika, mažesnis spaudimas ir geresnė kraujotaka.

American Journal of Public Health penkis metus tyrė 2000 pagyvenusių kaliforniečių. Paaiškėjo, jog religingų tyrimo dalyvių mirtingumas buvo net 36 proc. mažesnis.

Amerikos Journal of Gerontology tyrimas, kuriame dalyvavo apie 4000 pagyvenusių žmonių taip pat atskleidė, jog religingi žmonės gyveno ilgiau nei ateistai, kurių mirties tikimybė, šešių metų laikotarpyje, buvo ženkliai didesnė nei tikinčiųjų.
.
Pagal: NewsmaxHealth.com

15 Responses

 1. Marius parašė:

  Tikra bomba. Reikia daugiau pasidomėti šiuo tyrimu.

 2. Justas parašė:

  Aisku ilgiau gyvenima… Kuo maziau koses galvoj tuo maziau problemu, tuo lengvesnis ir ramesnis gyvenimas :D

 3. Audrius parašė:

  Taip pat vadinama „placebo efektu”

  • Daiva parašė:

   Nemaisykite placebo efecto-cukraus piliuliu su malda! Maldos metu, pasikeicia kvepavimas(pagileja),suaktyveja sirtingi smegenu centrai, keiciasi smegenu veiklos bangos. Sis straipsnis nera naujiena. Malda tikrai atnesa ramybe ir harmonija i gyvenimo audras.

   • Vidas parašė:

    Taigi, tai yra tas pats kas meditacija + kvėpavimo pratimai, ir neturi nieko bendro su antgamtiškom galiom. Nes ji veikia tik tą žmogų, kuris meldžiasi/medituoja.

   • Anonimas parašė:

    Pritariu, tikrai ne naujiena!

 4. Anonimas parašė:

  Aš dar daugiau pasakysiu, negu tame straipsnelyje parašyta. Štai Jėzaus Žodžiai: Jono4/24 Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mano žodžių klauso ir mane atsiuntusį tiki, tas turi amžinąjį gyvenimą ir nepateks į teismą, nes iš mirties yra perėjęs į gyvenimą.

 5. Vidas parašė:

  Labai į temą Justo komentarui apie paniką ir proto ramybę :)
  nuo 3 minutės
  https://youtu.be/P2BuUejjRlo?t=3m

 6. Tomas parašė:

  Justai, gal gali pavyzdi is patirties nurodyti?

 7. Artūras parašė:

  iš esmės tai lygiai tas pats, kas placebo efektas, pozityvus mąstymas ar savitaiga. kai kuriems mokslininkams labai patinka įrodinėti tai, kas jau seniai žinoma :)

 8. Dalia parašė:

  Iš tiesų maldos galia yra begalinė, senoviniai žmonės tą žinojo, dabar ir mokslas patvirtina, nes tame dialoge su Dievu per maldą veikia šventoji Dvasia ir mus keičia iš pagrindų. gydo mūsų sielą, o kai siela sveika, tai ir kūnas tvirtas. Maldomis galima kalnus kilnoti, taigi melskimės ir budėkime, nuo to bus geriau patiems ir kitiems nuo mūsų.

 9. laito parašė:

  Gydo ne malda, o Dievas. :) Kai sakome, kad gydo malda, žmonės linkę suprasti, kad pasikeičia smegenų bangos, etc. Bet kai aklieji praregi o kurtieji girdi (kas tikrai yra žymus pagerėjimas, o ne placebas), tai žinome, kad ne mūsų žodžiai tai padarė :))

 10. Rasa parašė:

  Bet gi čia kalbama tiesiog apie PLACEBO efektą.

 11. Audra parašė:

  Kokia Justo mintis! Pasirodo galvoje yra košė, o problemų kiekis priklauso nuo jos kiekio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *