fbpx

Narcizo gimimas, santykiai ir meilė
0 (0)

15 Responses

 1. Padebeselis parašė:

  Daug gramatinių klaidų.

 2. jee parašė:

  Isizeidusios moters ryksmas… tik kuo deti tukstanciai skaitytoju, kurie jusu nuomone, kaip psi hologes, priims kaip patarima… bekit toliau nuo visu narcizu, nors kaltas tik tas vienas jusu mylimas narcizas. Kiti gali buti ne tokie beviltisku, kaip jum atrodo… o seip savo jausmus geriau isliet kokioje nors menineje literaturoje, o ne psichologijos moksliniame zurnake, kur supainiojote savo profesionalias zinias, ir panauduojot idomius psichologinius terminus savo nuoskaudom islieti jumis pasitikentiems klientams, kurie dszniausiai ir skaito siuos straipsnius..

  • jee parašė:

   Be to, nebutinai jo narcisizmas padrindine priezastis, kodel jum nieko neisejo… jum tiesiog lengviau tuo viska paaiskinti…

 3. Psichopatas parašė:

  Susirask psichopata, o paskui dar keli tipai bus like :D tada kelias i mazumas bus laisvas ..

 4. hmm parašė:

  kaip parodyti žmogui viską matant iš šono, kad narcizas juo naudojasi, kai žmogus dar aklumo stadijoje?

 5. MTG parašė:

  HMM, klausimas labai sudėtingas. Tai yra sudėtinga. Jei auka nepasiruošusi realybės pamatymui, net jeigu ir stipriai kenčia, tai gali būti labai sudėtinga. Negi jei nuolatos tai kartosite, tai galite netgi paskatinti auką jūsų šalintis. Nes kol auka nemato realybės, jinai vistiek save laiko labai artima su agresoriumi. Kad ir kiek nuo jo kenčia. O gali būti, kad esate vienas iš nedaugelio žmonių, kuris dar yra nenusišalinęs ir yra pasiruošęs aukai padėti. Todėl geriausias būdas – primygtinai nieko neprikišinėti, o vis pakartoti kažką tokio: „esu tavo pusėje. Kas bebūtų, gali į mane bet kada kreiptis bet kokiu momentu ir bet kokoje situacijoje. Aš tau padėsiu.” Tuomet, kai tas pats praregės dėl kažkokių priežasčių, tuomet aukos galvoje skambės jūsų žodžiai, ir yra dideli šansai, kad jinai kreipsis būtent į jus pagalbos. Geresnio būdo, deja, aš nežinau.

 6. Anonimas parašė:

  hmm>
  Kaip parodyti …. aklumo stadijoje. Man primena akligatvį :) Pats teiginys nėra nukreiptas į problemos sprendimą. Tai primena norą būti „matančiuoju” geradariu. Ir ką gi matome? Matome „narcizą” ir „bitutę”. Uždavinys: „Bitutę” atvesti į tiesos kelią, o „narcizą” nubausti nedelsiant ir atstatyti teisingumą. Tad pirmas klausimas: kaip greitai būtina spręsti situaciją, kiek ši situacija kritinė, grėsminga? Antras klausimas – kodėl būtina įsikišti į narcizo ir bitės santykius. Gal jie laimingi ir be stebinčiojo botaniko? Trumpai tariant, koks už viso to slypi interesas, tikslas, ar nėra konkurencijos motyvo, kokia iš to asmeninė nauda. Kartais motyvas gali būti ir toks, kad turėti nepasitenkinimo objektą, vien dėl fakto, kad ir tą pasitaikiusį „vargšą narcizą”. Narcizas, aišku, to gali nė nesuprasti, o ir kam jam tas turėtų rūpėti?

  Jei norite žmogui padėti, pajauskite ar galite, ar mokėtumėte,o svarbiausia – ar jam to reikia. Gal apskritai viso to reikia vien jums? Jei situacija gili, neatidėliokite kreiptis „aukščiau”, t.y. į konsultuojančius psichologus ar dvasingus žmones su gilia patirtimi. Jei kreiptis niekur nenorite ar neturite kur – sunkus variantas. Tada savo vidinėje kelionėje privalote suprasti tą narcizą, jo gyvenimo teatrą ir jo gyvenimo dramą. Ir – paprasčiausiai atleisti. Pyktis, nepasitenkinimas, neapykanta neleis blaiviai suvokti narcizo narciziškumo, o suvokus – atleisti. Nesikrimskite. Jug, matote, kad narcizo žavesys pakerėjo ir jus, jei nuolat apie jį galvojate. Tad už ką atleisti ir kaip paleisti? Ir tai jau -jūsų dvasinė kelionė.

 7. Nesvarbu parašė:

  Patiko straipsnis, daug naudingos analizės

 8. Leave parašė:

  Tiksliai ir paprastai, neretai tokie pereina prie fizinio ar psichologinio smurto, bandydami besąlygiškai dominuoti.

 9. MTG parašė:

  Anonimui. Dėl Hmmm noro gelbėti auką, aš jį suprantu. Juk tai gali būti artimas žmogus – vienas iš tėvų, brolių ar seserų ar iš artimų draugų, kuriantis naujus santykius. Ar juos jau sukūręs. Tai yra labai realistiška situacija, kad norisi parodyti tiesą žmogui, kuris mūsų akimis yra akivaizdi auka. Nes mums nuoširdžiai gali rūpėti tas žmogus. Tik va kaip, čia jau atskiras klausimas. Ir iš tiesų aukos nenoras matyti tiesos gali būti labai frustruojantis ir sunkus.

 10. MTG parašė:

  Nesvarbu, ačiū!

 11. Aaa parašė:

  Straipsnis geras, daug pamąstymui minčių. Tik klausimas, kai vienas is tėvu yra narcizas ir ypatingai isikabines i savo vaikus. Kaip su juo elgtis? Ir jei partneris narcizas. Ar tokiem žmonėms yra galima padeti per psichoterapija ? Ar galima išjudinti tuos isguitus jausmus?

 12. MTG parašė:

  Be abejo! Jei vienas iš jūsų tėvų yra narcizas ir sutuoktinis narcizas, galima spėluoti, kad jūs esate nuo santykių priklausančio asmens tipažas. Sekite mano blogą, ten jau yra šiek tiek informacijos apie juos, ir tikrai bus daug daugiau.

 13. MTG parašė:

  Beje, dar pridursiu, kad toks tipažas yra žymiai labiau pasiduodantis psichoterapijai ir keitimuisi, jei narcizo tipažas. Nes narcizas gyvena iš principo su savivoka „aš geresnis už visus”, tai kam jam keistis?! O nuo santykių priklausomo žmogaus tipažas žymiai geriau sugeba priimti iš principo tokią tikimybę, kad gali taip būti, kad ir man reikia kažką savyje keisti, jeigu situacija ir mano pritraukiami partneriai (jeigu tai yra sistema) manęs netenkina. Tai nėra visiškai paprasta, tačiau dar ir kaip įmanoma ir tikrai jums pavyks, jei nusprendėte rimtai išspręsti savo problemas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.