Niekaip neįtinku savo vaikinui ir jis su manimi elgiasi kaip su šiukšle
0 (0)

meile-kalbaKlausimas: Sveiki. Turiu problemą asmeniniuose santykiuose. Niekaip neįtinku savo vaikinui, to pasekoje jis su manimi elgiasi kaip su šiukšle. Kilus ginčui, jam geriausias sprendimas yra tyla, aš atvirkščiai – noriu viską išsiaiškinti. Suprantu, kad tai du skirtingi žmonių tipai. Tačiau jis nesupranta, kad mano noras išsikalbėti toks pat stiprus, kaip jo noras tylėti. Kai išvedu jį iš kantrybės, jis spjauna man į veidą, arba trinkteli į ranką, išvadina baisiausiais žodžiais. Visaip bandau jį teisinti, bet pasakyti kam nors, jog su manimi taip elgiasi, baisu. Aš suprantu, jog elgiuosi blogai, puldama į akis, man sunku nutilti būtent tuomet, kai taip liepia jis. Ir tai tik maža dalis, kuri nepatinka jam.

Esu pasimetusi, nežinau, kaip tvardyti save… Jeigu išmokčiau elgtis taip, kaip nori jis, galbūt šitokio poelgio iš jo pusės nesulaukčiau… Ar jis jau nepataisomas? Galbūt esu naivi, įsimylėjusi iki ausų ir man sunku pripažinti, kad su šiuo žmogumi man nepakeliui… Prašau padėkit, tikrai trūksta profesionalios pagalbos.
Emilija

Atsakymas: Miela Emilija, ačiū už laišką! Iš jo matau, kad Tave kankina dvejonės dėl asmeninių santykių – jauti draugo nemalonų elgesį su Tavimi ir tai Tave skaudina. Norėdama išvengti šių situacijų svarstai, kaip galėtum pasikeisti, kad išsaugotum draugystę arba kad kitaip „pagerintum“ esamą situaciją.

Kalbėdama apie jūsų su draugu santykius Tu akcentuoji draugo poreikius: „niekaip neįtinku savo vaikinui“, „išvedu jį iš kantrybės“, „elgiuosi blogai, puldama į akis“, „man sunku nutilti būtent tuomet, kai taip liepia jis“, „tai tik maža dalis, kuri nepatinka jam“, „jeigu išmokčiau elgtis taip kaip nori jis“. Taigi apie draugo poreikius galvoja jis ir tu. O kas galvoja apie tavo poreikius? Kokių santykių nori tu? Atsakius į šį klausimą, galbūt suprasi, ar jums su draugu pakeliui… Ar tave tenkina, kad kitas žmogus prieš tave kelia ranką ir tave žemina, kad tavęs neišklauso, vadina baisiausiais žodžiais ir, kaip supratau, išsako eilę jam tavyje nepatinkančių dalykų? Ar galėtum taip elgtis su mylimu žmogumi tu ir kodėl taip manai?

Tai, kad leidiesi būti žeminama, gali liudyti apie baimę prarasti artimą žmogų, apie vienatvės baimę ir, galimai, apie nepasitikėjimą savimi. Šios problemos yra labai žmogiškos ir daug artimos, aktualios. Žmogus yra socialinė būtybė, jos silpnybes galime pastebėti ir dabar populiariame tinklapyje „facebook.com“, kur žmonės bėgdami nuo vienatvės, prisikviečia begales draugų, norėdami jų pripažinimo ir „gydydami“ savo nepasitikėjimą savimi deda krūvas nuotraukų ir komentuoja savo kiekvieną žingsnį, reikalaudami reakcijos. Grįžtant prie tavo laiško, pagalvok, kaip jautiesi šiuose santykiuose? Ką tau duoda šie santykiai? Taip pat, kaip jaustis norėtum ir kokių santykių norėtum? Vien jau žinojimas ko nori, dažnai padeda eiti tikslo link. Tarkime jei nori būti laiminga, gali įvardinti, kokie maži žingsneliai padėtų tau pajusti šį jausmą, o tuomet gali imti juos žengti. Dabar iš tavo laiško atrodo, kad keli sau tikslą „įtikti vaikinui“. Ar bandydama jam įtikti įtiksi sau, neišduosi savo vertybių? Santykiuose svarbu neprarasti savojo aš, nes priešingu atveju pajusi, kad visą laiką negyvenai savo gyvenimo, o tik bandei prisitaikyti. Liaudyje netgi paplitęs pasakymas, kad nuolankus ir paklūstantis žmogus ilgainiui tampa nebeįdomus. Klausi – „ar jis jau nepataisomas?“, deja žmogaus keisti tu negali, kaip ir negali tikėtis, kad jis pasitaisys ta linkme, kuria tau norėtųsi, bet jei nori, gali keistis pati. Tik ne dėl jo, o dėl savęs. Tuomet, besikeičiant pačiai, gyvenime gali atsirasti pokyčiai, kurie padės Tau atsakyti į keliamus klausimus. Išmok gyventi su savimi ir savo silpnybėmis, atrask savo stiprybes. Jei visgi bus labai sudėtinga įsiklausyti į save, tuomet drąsiai gali krieptis į psichologą dėl individualių konsultacijų.

Psichologė Kristina Leščinskaitė
Su manimi susisekti galite el. paštu psichologe.kristina@gmail.com arba telefonu 862618476.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Migle parašė:

    Galiu pasakyti,kad kartais elgiuosi panasiai supykusi,isiutusi.
    Ir, manau,kad taip, zmogus taves nevertina. Atsitrauk nuo jo,kol dar neistekejai, nes jis taves siai dienai adekvaciai nevertina. Ir neivertina tavo pastangu taikytis. Todel gal ir susivoks, bet gal net ne dabar. Ir tavo bandymai jam padeti–visai bus bereiksmiai. Trumpai sakant, ziurek saves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.