Norėčiau pradėt lytinį gyvenimą, bet tik su mylimu žmogumi
0 (0)

meileKlausimas:

Rašau šį laišką ir nežinau nuo ko pradėti. Esu linkusi jausmus pasilikti tik su savim. Man 18 m., greit bus 19 m., neturiu vaikino ir niekada nebuvau rimtai įsimylėjusi. Labai noriu įsimylėt ir nesvarbu net jei tai ir būtų nelaiminga meilė. Draugės mano, kad esu laiminga, nes neturiu rūpesčių santykiuose su vaikinais ir pačios skundžiasi dėl savo meilių… Turėjau vieną vaikiną, bet pati palikau jį, nes supratau, kad jis ne tas, kurio man iš tiesų reikia. Tai buvo prieš 3 metus. Su juo nebuvo net apie ką rimtai pasišnekėti. Nesu tokia ,,tuštutė” ir man rūpi ne tik išvaizda, bet ir vidus. Po to pradėjau rimčiau žiūrėt į draugystes. Jaučiuosi labai vieniša, baltu pavydu pavydžiu tiems, kurie turi poras. Labai norėčiau turėt artimą žmogų šalia savęs ir ilgai tikėjau, kad nesutikau dar tokio, kurio reikia, bet tai trunka jau ilgai ir todėl nuspręndžiau, kad, galbūt, problema yra manyje. Arba ieškau princo ant balto žirgo, arba neprisileidžiu prie savęs tokių princų. Kiek esu bandžiusi bendraut, bandyt megzti santykius su vaikinais, galiausiai nusiviliu, nes išaiškėja, kad jie nori su manim tik pasimylėt arba man pačiai atsibosta. Dažnai suprantu, kad kai kurie yra tiesiog mergišiai ir rimti santykiai jiems nesvarbūs. Esu vis dar nekalta ir tikrai norėčiau pradėt lytinį gyvenimą, bet tik su mylimu žmogum. Kuo toliau – tuo labiau dingsta viltis susirasti vaikiną ir bijau, kad neatsidurčiau nevilty ir neatsiduočiau bet kuriam. Iš tikrųjų , manau, kad galbūt per daug sureikšminu seksą, bet jaučiu, kad esu subręndusi ir pasiruošusi tam. Bet problema ne ta. Galbūt pabandytumėte psichologiškai paaiškinti kodėl nesusirandu vaikino…

Ieva (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Sveika, Ieva ,
Ačiū už laišką. Pradėti norėčiau nuo to, kad tu esi dar jauna ir tikrai nereikėtų panikuoti dėl seksualinės patirties neturėjimo. Priešingai – manau, kad šį klausimą keli pačiu laiku.

Klausi ar tavyje yra problema – manau, kad ne. Tavyje nėra problemos, tačiau yra aukšti siekiai, kurie taip greit nepasiekiami. Tai užima laiko ir nenuostabu, kad dar esi vieniša. Užduok sau kitą klausimą – ar iš tiesų žinai kokio vaikino ieškai? Norint rasti, atpažinti tai ko ieškai gyvenime, reikia sukaupti tam tikrą patirtį, bandyti draugauti su kitaip vaikinais. Tegul tai bus nesėkmingi bandymai (jų savaime suprantama kažkiek ir turi būti nesėkmingų), tačiau tai bus TIKRAS ėjimas pirmyn. Minėjai, kad esi turėjusi vaikiną, nebijok toliau eiti šiuo keliu. Jie bus tavo mokytojai, padėsiantys tau susidaryti tikrą paveikslą to, ko sieki. Juk visų tikslų siekimas gyvenime prasideda nuo įsivardijimo ko iš tiesų siekiama.

Į tavo situaciją galima pažvelgti ir kitu kampu. Juk tai, kad šalia nėra jokio vaikino užleidžia vietą tam tikrajam. Ir jeigu tu rinkdamasi iš daugelio vyrų, netinkamus atstumsi, tai tuomet stojusi trumpalaikė vienatvė įgaus didžią prasmę – tai bus dar vienas pasistūmėjimas tikrosios laimės link. O nekaltybė tavo atveju įgauna stiprybės pavidalą, nes parodo tavo valią ir prasmingą pasirinkimą neatsiduoti tam, kurio tu iš tiesų neišsirinkai.

Esi pakankamai subrendusi ir suvoki kas vyksta aplink. Tavo draugės turinčios vaikinus tau kelia pavydą. Tačiau čia galima įžvelgti naudos. Atsiradusi konkurencija verčia nestovėti vietoje, o veikti. Neabejoju, jog ir ji paskatino parašyti šį laišką ir ieškoti pagalbos. Ir tai, mano manymu, yra gera pradžia.
Turbūt esi girdėjusi, jog tikroji meilė ateina netikėtai. Tačiau realybėje tai įvyksta ne taip jau ir netikėtai. Mes turime būti gudrūs ir sudaryti sąlygas, leisti jai ateiti. Turbūt supranti ką turiu galvoje. Todėl pabaigai noriu tau palinkėti atkaklumo veikti ir kantrybės išlaukti.

psichologė Raimonda Bugarauskaitė
raimonda.bugarauskaite@gmail.com
Vilnius

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

4 Responses

 1. D parašė:

  „Turėjau vieną vaikiną, bet pati palikau jį, nes supratau, kad jis ne tas, kurio man iš tiesų reikia. Tai buvo prieš 3 metus. Su juo nebuvo net apie ką rimtai pasišnekėti. Nesu tokia ,,tuštutė”… ” o apie ka rimtai gali kalbetis 15meciai? Ir kur is vis tas jaunimas skuba… gerai kad tuoktis neuzsimane 18 kos :)

 2. aira parašė:

  Aš 22-iejų metų mergina ir dar net vaikino neturiu. Tiesiog iš bendravusių dar nepajutau stipresnio ryšio nė su vienu. Nematau tame visiškai jokios problemos, sau esu dar jauna, bet protinga – turinti teisę ieškoti, bendrauti, rinktis, siekti :)

 3. Ernestas parašė:

  Laiško autore parašyk man į skype: pullas18finaly, mano situacija labai panaši, norėčiau su tavim artimiau susipažinti. :)

 4. vilkas parašė:

  patarciau tau maziau kreiptis i sita reikala. tesiog leisk viskam teket savo linkme, neskubink laiko, islauk. man paciam 19 ir tokia pati situacija, nors esu anksciau draugaves su merginom ir t.t, bet tekdavo nusivilti. vis ne tas. ilga laika vienas esu ir pripazystu jog norisi sutik kita zmogu, su kurio jau iki pabaigos eiti, bet as neimu tai i galva ir atvirksciai stengiuosi visapusiskai tobulet ir sekti kazko gyvenime. nes dabar surpantu jog viskam savas laikas. minejai jog neesi tustute, is to galiu spresti, jog galbut tavo intelekto lygis aukstas ir norisi surast sau lygu. jeigu noresi, gali man parasyti, jeigu bus dar klausimu: reinas.savas@gmail.com sekmes tau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.