Patarimai, kaip mokytis užsienio kalbų
0 (0)

anglu-kalba

Užsienio kalbos – tai raktas į kitas kultūras. Neturint gebėjimo bendrauti ir suprasti skirtingų kultūrų atstovų jų kalba neabejotinai apribos galimybes jas pažinti.

Kodėl tai svarbu? Šiandieniniame pasaulyje valstybės ir tautos susijusios tarpusavyje kaip niekada anksčiau – prekių ir paslaugų tiekimas, politinių klausimų sprendimas, tarptautinis saugumas ir pan. Taigi, užsienio kalbų mokantys žmonės ypač vertinami – jų pagalba galima vystyti tarptautinį verslą, susipažinti su kitų šalių informacijos šaltiniais, objektyviai vertinti politinius ir ekonominius įvykius.

Tą matome ir savo kasdienėje vertimų biuro veikloje ir iš politinių aktualijų kuomet izoliacija nuo tarptautinės verslo bendruomenės turi skaudžių kritinių pasekmių valstybės ekonomikai.

Europoje bent dviem kalbomis bendrauti geba daugiau nei 52,7 proc. gyventojų. Įdomu tai, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose šis skaičius siekia vos 9,3 proc. Akivaizdu, kad Europos perspektyvos užimti lyderio pozicijas tarptautinėje arenoje daug palankesnės. Kadangi mūsų visuomenėje komunikacija yra tarytum kertinis akmuo į sėkmę, mokytis užsienio kalbų itin svarbu. Tačiau kaip šiame, nuolat skubančiame pasaulyje, tai padaryti greitai ir efektyviai?

1. Pokalbis. Bet kokios užsienio kalbos įvaldymo paslaptis – valandos, kartais nemalonaus ir stresą keliančio bendravimo su gimtakalbiais arba gerai tą kalbą mokančiais žmonėmis. Vos valandos trukmės pokalbis (su taisymais ir žodynais) atitinka penkių valandų trukmės grupinę ar net dešimties valandų individualią pamoką. Mokantis žodžius mintinai sunku juos ne tik įsiminti, bet ir gebėti panaudoti – realiame pokalbyje tą patį žodį pakanka pakartoti vos 2 ar 3 kartus.

2. Intensyvumas. Daug naudingiau mokytis kalbos keletą savaičių po 4 valandas kasdien nei po 1 valandą du mėnesius. Būtent dėl šios priežasties tiek daug žmonių lanko kalbų kursus, bet norimų rezultatų nepasiekia. Kalbos mokymosi esmė – kartojimas, praktinis naudojimas ir ryžtas. Geriau skirti 1 ar 2 savaites ir pasiekti užtikrintų rezultatų, nei lankyti mažai naudos turėsiančius mėnesius ar net metus trunkančius kursus.

3. 100 žodžių. Ne visi žodynai ar vadovėliai sudaryti vienodai. Tikėtina, kad nuosekliai mokydamiesi žodžius iš jų, kalbėti neišmoksite. Jei norite išmokti kalbą naudoti, išmokite 100 dažniausiai vartojamų žodžių ir mėginkite su visais jais sudarinėti vis skirtingus sakinius.

4. Komunikacija. Po to, kai išmoksite įvaldyti 100 pasirinktų dažniausiai vartojamų žodžių, stenkitės pradėti ta kalba kalbėti. Tyrimai atskleidė, kad gebant panaudoti 100 žodžių bet kokioje kalboje sudaro 50 proc., 1000 žodžių – 80 proc., o 3000 žodžių – 99 proc. visos sakytinės komunikacijos. Būtent dėl šios priežasties nėra jokios prasmės mokytis bereikalingų žodynuose pateikiamų žodžių, kurių galbūt niekada nepanaudosite, ar sudėtingų gramatinių konstrukcijų – susikalbėti pakaks ir paprastų sakinių.

5. Individualios pamokos. Kalbą greičiausiai išmoksite dirbdami su mokytoju. Toks mokymosi būdas taip pat ir vienas brangiausių, tačiau, jei esate nusiteikęs į savo žinias investuoti – 2 valandos per dieną su profesionaliu mokytoju neabejotinai bus greičiausias ir efektyviausias būdas įvaldyti naują užsienio kalbą.

Taigi, norint integruotis šiandieniniame globalios visuomenės pasaulyje tiesiog būtina gebėti pažinti kitas kultūras, jų kalbą. Tik panaikinus atskirtį kuriantį kalbos barjerą galima ne tik pasiekti karjeros ir verslo aukštumų, bet ir plėsti savo akiratį.
[psichika.eu]
Giedrė Savkaitė, „Ars libri“
Šaltinis: delfi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. Tadas parašė:

  Pala pala, 5 punktas sako „Individualios pamokos”, o pirmame punkte teigiama, jog mokymąsis grupėje dvigubai efektyvesnis už individualias pamokas. Kažką reikėtų pataisyti.
  Dar vienas dalykas – mokymosi procesas turėtų teikti malonumą, tokiu atveju kalbą pavyks išmokti be didelių valios pastangų.

 2. justina parašė:

  Pirmas punktas neteigia, kad grupeje mokymasis dvigubai greitesnis, o teigia, kad valandos pokalbis 5kartus efektyvesnis nei grupes pamoka☺

 3. Donlds parašė:

  Kur galima rasti 100 dazniausiai vartojamu anglu kalbos zodziu?

 4. robe parašė:

  Pagooglink, dune :D

 5. Jolita Justinai parašė:

  „Vos valandos trukmės pokalbis (su taisymais ir žodynais) atitinka penkių valandų trukmės grupinę ar net dešimties valandų individualią pamoką.”
  Nu tai kad teigia. Grupinei priskirtos 5 val., individualiai – 10, suprask grupinėje mokymąsis dvigubai greitesnis nei individualioj. Ar kaip čia suprasti? Tai kur geriau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.