Pomirtinį pasaulį išvydęs JAV neurochirurgas: „Mūsų sąmonė egzistuoja ir be kūno“
0 (0)

„Tikrasis mąstymas yra ne smegenų produktas“, – sako JAV neurochirurgas Ebenas Aleksanderis, patyręs komą ir joje išbuvęs septynias dienas. Gydytojas pasinėrė į mirčiai artimą būseną, iš kurios grįžęs suprato – žmogaus sąmonė nepriklauso nuo žemiškojo kūno ir yra amžina. Komoje patirtus išgyvenimus jis aprašė knygoje „Gyvas dangaus įrodymas“, kuri JAV žaibiškai tapo bestseleriu, o neseniai pasirodė ir lietuvių kalba.

iseijimas-is-kuno

Pripažintas neurochirurgas, daugelio JAV universitetų ir medicinos centrų dėstytojas E. Aleksanderis 2008 m. netikėtai susirgo meningitu. Klastinga liga vyrą užklupo namuose ir vos per kelias valandas panardino į komą. Kaip teigia medikas, komos metu jo sąmonė atsiskyrė nuo kūno ir patyrė dvasinę kelionę, kurią jis iki smulkiausių detalių prisiminė pasveikęs.

„Jeigu prieš šį įvykį būtumėte paklausę, kiek žmogus, pabudęs iš komos, gali atsiminti, būčiau sakęs, kad nieko. Mane ištiko šokas, kad prisiminiau savo patirtį. Tai buvo turtinga ir ypač reali dvasinė odisėja. Tiesą sakant, ji buvo vienintelis dalykas, kurį prisiminiau atgavęs sąmonę“, – viename interviu pasakoja E. Aleksanderis.

Komos metu E. Aleksanderio smegenų žievės neuronai buvo visiškai neaktyvūs. Smegenų dalis, kuri kontroliuoja mintis ir emocijas, buvo nustojusi veikti. Faktas, kad būdamas tokios būklės vyras galėjo patirti, o vėliau prisiminti sąmonės kelionę anapus žemiškojo pasaulio, moksliškai sunkiai paaiškinamas.

„Kol buvau patekęs į komą, mano smegenys ne tik deramai neveikė. Jos neveikė visai. Ir vis dėlto, nepasaint visko, aš buvau gyvas ir suvokiantis, tikrai suvokiantis, visatoje, kuriai visų pirma būdinga meilė, sąmoningumas ir realumas. Man tai buvo neginčijamas faktas. Žinojau tai labai aiškiai, iki skausmo“, – knygoje „Gyvas dangaus įrodymas“ rašo E. Aleksanderis.

Neurochirurgas pasakoja, jog tai, ką išgyveno, „buvo daug realiau negu namas, kuriame sėdėjau, negu malkos, spragsinčios židinyje“. Po šio įvykio jis sakosi supratęs, kad sąmonė nepriklauso nuo smegenų veiklos, ji yra nesuvaržyta ir atvira kur kas didingesniam žinojimui nei žmogus gali įsivaizduoti.

„Sąmonė, siela, dvasia yra pirmapradžiai, amžini ir nemiršta kartu su kūnu“, – įsitikinęs E. Aleksanderis.

Gydytojas teigia, kad komos metu patirta dvasinė kelionė pakeitė jo gyvenimą. Jis nusimetė žemišką mąstymo stilių kaip iš lėliukės išsiritantis drugelis ir pradėjo dar labiau domėtis žmogaus smegenų veikla. Dabar jis siekia įrodyti, kad žmogus yra daug daugiau nei jo smegenys.

Knygos „Gyvas dangaus įrodymas“ jau parduota daugiau nei du milijonai egzempliorių visame pasaulyje, ji išversta į daugiau nei 30 kalbų.

Šaltinis:
lrytas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

7 Responses

 1. Nesamone parašė:

  Paaiskinsu paprastai, jis visa sita „kelione” ir visa „pomirtine patirti” susapnavo pries atsibudant, o tai tiesiog atrode labai ilgas laiko tarpas nors tai truko gal 10 sekundziu pries jam pabundant ir jam atrodo, kad tas laikas buvo visa ta laika, kol buvo be samones ir kai jo smegenis nefunkcionavo. Stai ir viskas

 2. Atsakas Nesamonei parašė:

  Gerai tau, kad esi tas, kuris zino, kaip yra istikruju ;)

 3. Atsakas parašė:

  Būdas užsidirbti iš nežinojimo ir perdėtų nepagrįstų lūkesčių.

 4. Antras Atsakas Nesamonei parašė:

  kodel tavo vardas Nesamone – jei taip gerai ir samoningai sugebi issamprotauti???

 5. Liudvikas parašė:

  Taip. Tikras žmogus ir yra dvasia, tik gyvena kūne. Na, todėl. kai naturaliai žmogus miega, jo kūno smegenys išsijunge, jis negirdi, nemato o sapnuoja. Tai pilnai įrodo, kad žmogus ne vien kūnas, bet ir dvasia, kuri yra amžina. Mums belieka apsispresti, norime į Dangų pas savo Kūrėją, ar kitur

  • Reda parašė:

   Taip, tiesa.Siela yra nematoma. Kunas, tai sielos ” drabuzis”. Lygiai taip pat, kaip ir kuno drabuziai( rubai). Kunas laikinas, siela- amzina.

 6. Narda parašė:

  Man patinka ,noriu zinoti daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.