Praktinė filosofija
0 (0)

gyvenimo filosofijaPaprastus principus, kurie padeda žmogui surasti tinkamą gyvenimo būdą, tikriausiai galima pavadinti dar ir filosofija. Bet tai nėra vien tik teorija, kurios mokomasi sėdint prie knygų. Tai yra išgyventa filosofija, pagimdyta patirties ir praktikos.

Jei paklausite, kodėl tokios filosofijos reikia, atsakysiu: nes ją sudarantys principai bus sprendimų kriterijus, kai reikės nutarti, kokį kelią pasirinkti, kokių veiksmų imtis, kai būsite sutrikę, laužysite galvą, kankinsitės, apskritai turėsite problemų.

Keliaujant gyvenimo keliu visur ir visada atsiranda situacijų, kai reikia priimti sprendimą. Darbe ar namuose, įsidarbindami ar tuokdamiesi mes esame verčiami priimti įvairius sprendimus ir pasirinkti. Galima sakyti, gyvenimas yra tokių sprendimų rinkinys, sprendimų grandinė. Kitaip tariant, nuolat priiminėti sprendimai ir sudaro dabartinį mūsų gyvenimą, o tai, ką pasirinksime nuo šiol, nulems mūsų tolesnį gyvenimą.

Todėl, atsižvelgiant į tai, ar turime principus, kriterijų, kuriuo remdamiesi galėtume priimti sprendimus ir pasirinkti, ar ne, mūsų gyvenimas gali pakrypti vienokia ar kitokia kryptimi.

Pasirinkimas be kriterijaus yra tas pats kaip laivas jūroje be jūrlapio, o veiksmai be filosofijos yra lyg ėjimas tamsiu nakties keliu be jokio žiburėlio.

Jei kam nors žodis „Filosofija“ yra sunkiai suprantamas, galima tai pavadinti ir požiūriu į gyvenimą, ideologija ar morale. Tai yra gyvenimiška ašis, taškas, į kurį reikia sugrįžti pasiklydus.

Gyvenimas pagal filosofiją reiškia savęs tvardymą ir dažnai yra lydimas kančių, įvairių negandų bei praradimų. Tačiau, žvelgiant iš laiko perspektyvos, veiksmas, kurį atliksi tvirtai remdamasis savo filosofija, jokiu būdu netaps praradimu ir jei nebūsi per daug išklydęs iš kelio, galiausiai būtinai atneš naudos.

Kazuo Inamori mano, kad svarbiausias sėkmės principas nėra pelnas, išorinis veidas, valdžia ar garbė. Svarbiausias rodiklis – tai nauda visuomenei, aplinkiniams žmonėms. Nuoseklus to įgyvendinimas atvedė daugelį į patikimą sėkmę.

Ar turi tokią filosofiją, kuri įkvėptų iškęsti didžiausius vargus ir netektis?

Pagal: Kazuo Inamori „Gyvenimo filosofija“  [86-92 p.]

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

7 Responses

 1. Emmi. parašė:

  Turiu savaja filosofija,be tai ikvepe netektys ir skaudus isgyvenimai. Kaip geriausios drauges netektis.. uzaugome kartu. 12metu buvome neisskiriamos.bet stai rugsejo 1 vakara ji isejo..

 2. blabla parašė:

  gyvenimas sunkus ir ziaurus, bet as stipresnis uz ji, susitaikik su tuo ir judek i prieki, arba iskarto uzbaik savo kancia, savizudybe! tokia paprasta filosofija. Islieka tik stipriausi!

 3. aa parašė:

  gyvenimas nesunkus, jus lievi

 4. lala parašė:

  Zudosi tie kurie yra stiprus ,ir drasus ,o silpni pasilieka kadangi jie bijo kazka sau pasidaryti.

 5. HMM parašė:

  nesamone. ponai ir ponios, cia parasytyta it benkartui. pvz ar kas is jusu zinas tikraja zodzio idealogija reiksme? matyti kad net pats autorius nesupranta ka raso. gal siek tiek erudicijos pries rasant straipsnius?

 6. kLEINas parašė:

  Ponai, o ar zinote zodzio Filosofas reiksme..?

 7. gabi parašė:

  kAS VISKAS MANO RANKOSDE, ARBA NUO čINGISCHANO ŽIEDO „IR VISA TAI PRAEIS”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.