Prenatalinė alkoholio vartojimo prevencija

Fasd_lt_logo_d2

Šių metų rugsėjo 26 d. LR Seime įvyks pirmoji Baltijos šalių konferencija „Prenatalinė alkoholio vartojimo prevencija“. Pagrindinis konferencijos tikslas – supažindinti sveikatos politikus, visuomenės sveikatos specialistus, medicinos darbuotojus, socialinės ir švietimo srities atstovus su vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimo problema, jos prevencija, pagalbos ir specialaus ugdymo tokiems vaikams teikimo ypatumais.

Džiaugiamės, kad konferencijoje Lietuvoje sutiko dalyvauti žymiausi šios srities ekspertai iš Nacionalinio piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo instituto (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Sveikatos ekonomikos instituto (Kanada), Pasaulio sveikatos organizacijos, taip pat pranešėjai iš Olandijos bei Baltijos šalių. Ekspertai apžvelgs ekonominius bei socialinius šių sutrikimų aspektus, dalinsis patirtimi ir patarimais apie pagalbos teikimą šiuos sutrikimus turintiems vaikams bei jų
artimiesiems, šių sutrikimų prevenciją, o Baltijos šalių atstovai pristatys vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų situaciją regione.

Lietuvoje vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų problema vis dar nepelnytai pamirštama. Dėl šios priežasties darbo patirties su šiuos sutrikimus turinčiais vaikais ir jų šeimomis mūsų šalyje beveik nėra. Taip pat egzistuoja didelė šių sutrikimų diagnostikos problema, todėl sunku nustatyti, kiek vaikų Lietuvoje kenčia nuo šių sutrikimų. Skaičiuojama, kad šalyse, kuriose reprodukciniu moters periodu (16-28 metai) moterys yra linkę vartoti alkoholį, tokius sutrikimus turi nuo 2 iki 5
proc. vaikų. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje apie 20 proc. moterų reprodukcinio amžiaus metu alkoholį vartoja žalingai, galima daryti prielaidą, kad vien 2013 m. Lietuvoje gimė nuo 617 iki 1542 mažylių, turinčių vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimus. Tinkamai nediagnozavus šių sutrikimų ir neturint pagalbos teikimo jiems ir jų šeimoms modelio, Lietuvoje šiems vaikams nesuteikiama būtina pagalba.

Daugiau informacijos apie pranešėjus ir jų pranešimus rasite konferencijos interneto
svetainėje www.fasdbaltic.eu. Konferencija vyks lietuvių kalba su vertimu į anglų kalbą ir iš jos.

Konferencijos mokesčio nėra.
Registracija į konferenciją baigiasi rugsėjo 22 d.
Vietų skaičius ribotas.
Registruotis galite internetu.
Prašome jūsų pasidalinti šia informacija su įstaigomis, organizacijomis ar asmenimis, kurie galėtų būtų potencialūs konferencijos dalyviai.

Konferencijos organizatoriai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų institutas, Lietuvos Medicinos Studentų Asociacija, LR Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija.

Partneriai: Europos FASD Alijansas, Šiaurės šalių alkoholio ir narkotikų politikos tinklas (NordAN), Kanados ambasada, Kanados sveikatos ekonomikos institutas (IHE), JAV Alkoholio ir alkoholizmo tyrimų institutas (NIAAA).

Visais su konferencija susijusiais klausimais rašykite konferencijos organizaciniam
komitetui el. paštu info@fasdbaltic.eu arba kontaktais nurodytais interneto svetainėje

Pagarbiai,
Konferencijos organizacinio komiteto vardu
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos tyrimų instituto vadovas
doc.dr. Aurelijus Veryga

PROGRAMA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *