Rodžiau priešišką poziciją, tačiau niekas nepadėjo ir jis apsigyveno su jomis
0 (0)

vaikinas-su kitom-merginomKlausimas:

Sveiki,

net nežinau, nuo ko pradėti, tačiau pasistengsiu kuo trumpiau apibūdinti savo problemą. Viskas prasidėjo nuo to, kad mano draugas išvažiavo mokintis į kitą miestą ir mūsų kasdieninius susitikimus pakeitė susitikimas savaitgaliais, ir tai ne visais, tik kada papuola. Negana to, jis pradėjo nuomotis butą su dviem merginomis. Nuo pat pradžių rodžiau priešišką poziciją, verkiau, šaukiau, gražiai kalbėjau, tačiau niekas nepadėjo ir jis apsigyveno su jomis. Nuo jo išvažiavimo kiekvieną dieną praleidau lovoje, paskendusi ašarose. Net dabar rašau verkdama, nes man labai skaudi tema. Bandžiau susitaikyti arba negalvoti apie tai, kad jis gyvena su dviem panelėmis, tačiau kai jis pradėjo leisti laiką su jomis, atrodė, kad galiu nusirauti visus plaukus nuo galvos. Kai bandydavau telefonu aiškintis, prašyti ir rodyti, kad tai man nepatinka, niekas į mane nekreipdavo dėmesio, atsakymai visada trumpi ir šalti, nuo kurių puolu į dar didesnę isteriją. Sakysite, važiuok, susipažink. Taip ir padariau, ir man visai tai nepadėjo. Aš vistiek nekenčiu jų visa širdimi ir manyje verda toks pyktis, jog atrodo: sprogsiu. Kiekvieną dieną kenčiu sukandusi dantis. Aš nenoriu prarasti draugo, tačiau verkti kiekvieną dieną man jau per sunku. Aš nesu iš tų žmonių, kuriems patinka atviri santykiai, jeigu kas yra mano, tai mano ir bus. Tiesiog nebežinau, kaip reaguoti į šią situaciją. Seniau draugui parodydavau, kad man sunku, dabar verkiu tyliai savo pagalvei, kad niekas negirdėtų, ir žinau, kad su šia situacija niekada nesusitaikysiu. Negi aš nebemylima? Kartais pagalvoju, kad draugui nebereikia manęs, tiesiog gaila mane palikti…

Klėja (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Sveika, Klėja. Suprantu Tavo išgyvenimus, su jais susiduria daug žmonių – tais atvejais, kai žlunga lūkesčiai. Tada išgyvenamas liūdesys, pyktis, nusivylimas. Psichologijoje tokia situacija vadinama frustracija.

Suprantu ir Tavo lūkesčius. Visi mes šiame pasaulyje spontaniškai siekiame vieno pagrindinio dalyko: meilės ir laimės. Norime sukurti gražius santykius, siekiame gėrio. Jeigu pasvarsčius, visas mūsų gyvenimas yra užpildytas viena, pačia svarbiausia veikla: meilės ir laimės paieška ir tuo pačiu – gausybe nusivylimų.

Faktas, kad Tavo vaikinas apsigyveno su dviem merginomis, pats savaime nėra nei geras, nei blogas. Tavo reakcija į tai priklauso nuo to, kokią interpretaciją Tu šitai situacijai suteiki. Iš laiško supratau, jog esi linkusi susidariusią situaciją vertinti kaip grėsmingą sau ir linkusi imtis veiksmų tai grėsmei pašalinti: geruoju ir bloguoju sieki, kad Tavo vaikinas negyventų viename bute su merginomis, su jomis nebendrautų ir neleistų kartu laisvalaikio.

Vertėtų pasvarstyti, kas tavyje iššaukia tokią reakciją, kas skatina situaciją vertinti kaip grėsmę Jūsų santykiams. Kodėl toks paplitęs dalykas kaip bendras studentų gyvenimas dideliame bute Tau taip labai nepatinka?

Gilesnė savo reakcijos analizė atskleistų, ko iš tiesų Tu sieki santykiuose su savo vaikinu, koks yra Tavo poreikis abipusiuose santykiuose. Galbūt esi neužtikrinta, nesaugi ir sieki valdyti visas Jūsų santykių situacijas. O gal savo vaikiną vertini kaip nuosavybę – apie tai keliu prielaidą iš tavo žodžių „jeigu kas yra mano, tai mano ir bus“.

Harmoningi dviejų žmonių santykiai gali būti tik tada, kai abu partneriai yra lygiaverčiai. Kai pripažįstame kito asmens teisę būti tokiu, kokiu jis iš tiesų yra, nesistengdami pajungti savo valiai jo poreikių, norų, pasirinkimų, nesistengdami pakeisti jo pasaulėžiūros. Tik tokiu atveju su kitu žmogumi gali eiti keliu, kuriuo pasiekiama laimė. Priešingu atveju santykiams gresia erozija – jie nusibosta, kaip nusibosta ir yra nebevertinamas bet koks daiktas.

Savaime suprantama, kad tokie santykiai neatsiranda savaime. Nebūna taip, kad ryte prabudau ir matau – mūsų santykiai idealūs, o iš manęs trykšta laimė. Reikia nueiti ilgą kelią, kuriant tokius santykius per klaidas, nusivylimą ir skausmą. Bet rezultatas visada atperka įdėtas pastangas. Sėkmės Tau, Klėja, šitam vingiuotam ir akmenuotam kelyje.

Psichologas
Arūnas Norkus

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

11 Responses

 1. AS parašė:

  as suprantu, kad geru vyru lietuvoje mazai, bet sitas nera geras, todel privalai ji mesti :)

 2. ppp parašė:

  Ir aš manau, kad mesti šitą vaikiną būtų protingiausia. Žinoma, matosi, kad tu jį myli, esi jam ištikima, bet ar tau atrodo, kad verkimas į pagalvę ką nors išspręs? Tai tik dar labiau pablogins problemą, ir josios sprendimų būdai gali atitolti amžiams :) Būk stipri, išsakyk jam viską be meilikavimų ir baimių jį prarasti, garsiai išrėk jam kaip jautiesi, ir jei jis vis dar reaguos šaltai, kaip antai rašei reaguoja, mesk jį. Nusišypsok ir nusisuk, nueik, neatsigręžk. Žinau, kad nelengva, bet iki šiol tu buvai itin stipri, tad šitoks išbandymas tau vieni juokai. Esmė požiūryje. Sėkmės !

 3. B parašė:

  Manau,kad vaikinas savanaudiskai pasielge,neatkreipdamas demesio i tavo nuomone ir neieskodamas kompromiso. Patarciau atsiriboti nuo tokio vaikino,kaip sakoma tie,kurie tave myli ir,kurie nori buti su tavimi jie gryzta,kurie negryzta- jie niekada ir nemylejo:)

 4. as parašė:

  kodėl mesti? pirma reikia mergaitei susitvarkyti su savo emocijomis. juk vaikinas nėra jos nuosavybė. ji sako, kad jaučiasi nemylima, bet kodėl ji taip jaučiasi, todėl, kad jis turi ir kitų draugių – tai nėra pagrindas taip jaustis. užtat, jei jam būtų neleista turėti kitų draugių, jam būti pagrindas jaustis nemylimam.

 5. Tadas parašė:

  Suprantu kad gerų moterų Lietuvoje mažai, todėl reiks važiuot į vakarus, ten juk viskas geriau :)

 6. V parašė:

  Sveika, autore,
  Manau, jog daugumos merginų ar moterų reakcija butų negatyvi, jei jų draugas ar vyras apsigyventų kartu su kitomis moterimis po vienu stogu. Jau vien toks vaikino elgesys nėra taktiškas. Turi būti visiškas bukagalvis, kad nesuprastum, į kokią keblią ir nemalonią situaciją statai savo antrąją pusę šitaip pasielgdamas. Pasitikėjimas ar nepasitikėjimas partneriu šioje situacijoje neatlieka esminio vaidmens. Tarkime, savo žmona abejoti neturiu pagrindo, tačiau tikrai nešokinėčiau iš laimės, jei ji apsigyventų su dviem vyrais, ir tikrai išreikščiau savo nepasitenkinimą tokiu jos sprendimu. Juk visada galima atrasti alternatyvų. Tavo situacijoje vaikinas būtent ir turėtų jų ieškoti. Jeigu jį tenkina esama situacija nekreipiant dėmesio į Tavo išsakomas pretenzijas bei papilkėjusį emocinį foną, siūlyčiau nebesikankinti ir palinkėti jam kuo didžiausios sėkmės dalinantis sunkią komunalinių mokesčių naštą. Dažnai jaunimo akcentuojama „tik draugystė” tarp priešingų lyčių yra visiškas absurdas, nes vyras ir moteris – dvi skirtingos planetos, kurių paskirtis jau vien pagal gamtos dėsnius yra kiek kitokia:)

 7. sa parašė:

  ohh, isterija dar niekam nepadejo. o siuo atveju – akivaizdu, kad ir kenkia. kas nori but su isterike?

 8. M parašė:

  Sveiki, puikiai suprantu autores nerima ir jausma, kad yra nemylima. Manau, kad normalus vaikinas, kuris myli savo mergina, tikrai taip neskaudintu. Ar jam patiktu, jei jo mergina apsigyventu su dviem vaikinais? Man labai idomu. :)Manau, kad jis yra tikras egoistas ar jam jau nera svarbi dabartine jo mergina. Reikia rimto pokalbio ir tam tikro sprendimo. Sekmes!

 9. Lolo parašė:

  Vienintelis patarimas šiuo atveju yra skirtis su vaikinu. Akivaizdu, kad jam šėlsmas ir nauja kompanija yra įdomesnė, nei liūdinti mergina. Turi suvokti vieną dalyką: jei manai, kad rodydama jausmus, kurie yra stipresni nei jo, sulauksi tokio pat atsako, klysti. Jei reikalausi to, ko jis dabar nenori ir nėra pasiruošęs, negausi. Čia taip pat, kaip prekybos agentai bando „įbrukti” tau nereikalingus produktus ar prekes. Jei tau nereikia, tai ir neimsi. Nesvarbu, kad agentai yra uolūs ir patyrę… Kaip sakė Christian.Carter knygoje Catch.Him.And.Keep.Him. tas įtikinėjimas ir manymas, jog už gerą geru atsilyginama, vyrus tik atitolina nuo tokių moterų…. Aš pati šią vasarą buvau panašioje situacijoje, bet ilgainiui, kai net pati sau nusibodau su verkavimais, įtarinėjimais, šnipinėjimais, persikrausčiau gyventi į kitą vietą, susiradau darbą, naujų draugų, grįžau prie savo pomėgių, suvokiau, kokia vis dėlto vertinga kaip asmenybė esu ir tokiu būdu mano emocijos aprimo. Jis tai pajuto, pamatė, kad man sekasi gerai, kad pradedu sulaukti dėmesio iš kitų vaikinų ir dabar pats labiau stengiasi, rodo dėmesį, dalinasi planais ir pan. Žodžiu, vyrams patinka pasitikinčios moterys. Kai turėsi kitą vaikiną, pabandyk elgtis priešingai nei tikimasi: išklausyk partnerį, būk nešališka, kai jis kalba, būk mažiau egoistiška, mokėk atsirinkti. Nebūk su šlamštu. Tobulėk pati ir pamatysi, kad viskas klostosi geriau. Mylėk ir būk mylima, nes tai nuostabus jausmas. Ir nevalgyk daug – palik pilve vietos drugeliams (:

 10. Kr parašė:

  Sveika,
  visiškai pritariu tavo savijautai, nes tai yra normali savijauta, kai jauti, kad tavo draugas yra pastoviam santyky su svetimomis merginomis. Tau būtinai reikia išvengti tokios situacijos, kad draugas gyventų kartu su tomis panelėmis, arba jį palikti. Kaip pakomentavo V , tai yra puikus komentaras ir atsakymas tau iš vyro lūpų. Draugystės tikrai nebūna tarp vyrų ir moterų, tarp jų santykių visalaiką bus aistra, tik klausimas ar jie peržengs tą ribą ar ne, o tai priklauso nuo daugelio aplinkybių- pvz po vakarėlio ar pan. Ir kai po 20 metų apsirgsi gimdos kaklelio vėžiu, net nesuprasi, gal tavo draugas turėjo vienadienį, vienkartinį nuotykį. Pati esu atsidūrusi tokiose situacijose, kai ale draugai, staiga išreiškia meilę. Mano nuomuone, tau geriau būtų tą vaikiną palikti, nes jis akivaizdžiai nekreipia dėmesio į tavo baimes, o net ir leidžia tai baimei augti. Sekmės tau savam kely.

 11. vdas parašė:

  Sakyčiau, kad vaikinui reikia parašyti laišką, panašų, kaip čia. Tik popierinį. Kiek įmanoma ramiu tonu išdėstyti, ko tikiesi toliau, kaip norėtum, kad būtų, kaip jo pasiilgai, ką galima būtų padaryti, kad matytumėtės dažniau ir t.t. Ramiam tonui reiktų vengti tokių išsireiškimų, kaip „verkiu kruvinom ašarom”, „miegu apsikabinusi šaltą radiatorių”, „staugiu kaip vilkas nagais gramdydama namo pamatų betoną” ar „namie nebeliko sausų pagalvių nuo mano ašarų,saulės nebėra lietuje nedžiūva”. Parašai ir lauk jo žingsnio. Nuo kurio ir priklausys, ar didžiausias ligi pykinimo siaubas yra realus ar įsivaizduojamas.
  Bet kuriuo atveju. Jei vaikinas toliau temps gumą tau bus vis liūdniau ir baugiau dėl abejonių juo, jom ir apskritai – jei ne butas, tai grupiokės/kursiokės – tam galo nebus – čia vaikinui kaip ir privalu viską sudėlioti į aiškias vietas.

  Jei pamėginsi drąsiai išspręsti problemą savaip, bent jau žinosi, kad pabandei ir padarei viską. O rezultatas….Vienaip ar kitaip – tik į gera!
  Vienaip. Sužinosi jo poziciją (taip, ne ar bevalis, negalintis apsispręsti gražus ar protingas, jei atsakymas užsitęs).
  Kitu atveju jei vistik „ne” – tu tikrai sutiksi paprastą tavęs vertą geraširdį veiklų vaikiną, nuoširdų kaip ir tu, o dabartinis, reiškiasi, tavęs ir tavo svajonių jau seniai buvo nevertas – taip nevyriškai negerbti tampyti savo merginai nervus, bijoti prisipažinti..Vaikinus reikia grūdinti apsispręsti tvirtai – nes būtent to tvirtumo dabar ir tikiesi, kad bus „taip taip ir taip”. Vietoj „galbūt neišeina kadanors.gal”. Su tokiais, kai ateina laikas tuoktis, geriau pačiai susiorganizuoti vestuves, sukviesti svečius, nusamdyti mašiną, fotografus, restoraną, kunigą, supirti gėles, nupirkti vyrui kostiumą, pyragus ir t.t., o jį pasivkiesti trumpam užsukti pakeisti kompiuterio desktopo paveiksliuko. Tuo pačiu ir susituoksit – vis tiek jis savo nuomonės neturėjo nori jis tuoktis ar ne… :) Tad ko čia lieti ašarą? Patikėk tau pakanka drąsos, pasitikėjimo savimi, tvirtumo čia parašyti laišką. Gali tą laišką parašyti ir jam. Patikėk, viskas bus tik gerai. Tave visi palaiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.