Startavo mokomoji internetinė programa paauglių tėvams [2 min.]
0 (0)

veikia-vaikai

Padėti tėvams geriau suprasti paauglystę išgyvenančias atžalas, stiprinti tarpusavio ryšį, keisti įsisenėjusius stereotipus apie psichoaktyvių medžiagų prevenciją bei suteikti reikalingų žinių apie sveiką gyvenimo būdą ir siekia šią savaitę startavusi vienintelė Lietuvoje paauglius auginantiems tėvams skirta mokomoji internetinė programa „Ką veikia vaikai?”.

„Užsienyje tokios mokomosios internetinės programos veikia jau seniai, o Lietuvoje nieko panašaus neturėjome. Daugelis mūsų esminius tėvystės principus žinome natūraliai, vis tik, gavęs tam tikrą patvirtinimą ar patarimą, jautiesi užtikrinčiau”, – sakė programą „Ką veikia vaikai” sukūrusios organizacijos „Mentor Lietuva” generalinė sekretorė Jurgita Ribinskaitė – Glatzer.

Pasak jos, daugiau dėmesio yra skiriama ikimokyklinio amžiaus tarpsniui, o vėliau atsakomybė tarsi perleidžiama mokytojams ar socialiniams pedagogams – skirtingo pobūdžio informacijos ir faktų apie bendravimo su vaikais ypatumus ar paauglystėje kylančių problemų sprendimą yra, tačiau dažnai tėvai nėra tikri, ar ta informacija yra patikima bei kaip ją įgyvendinti praktiškai.

„Paauglystės laikotarpis yra ypatingai svarbus prevencijai, kadangi būtent tuo metu prasideda eksperimentavimai, savęs ieškojimas ar ribų išbandymas. Siekiame padėti tėvams suvokti, jog prevencija visų pirma yra vaiko pasitikėjimo savimi ir atsparumo įgūdžių ugdymas, o ne tik paprastas informavimas, kas gerai, o kas blogai. Jeigu kažkas nepavyksta iš pirmo karto, nenuleiskite rankų – bendraukite, ieškokite kompromisų su paaugliu ir jokiu būdu, nenusisukite nuo jo, palikdami probleminę situaciją likimo valiai. Paauglystė tikrai praeis, vaikas užaugs, tačiau nuo to, kaip jam seksis įveikti sunkumus, priklauso, kokiu žmogumi jis taps”, – patarė J. Ribinskaitė – Glatzer.

Norėdama padėti tėvams sudėtingu paauglystės laikotarpiu, organizacija sumanė Lietuvoje adaptuoti „Mentor International” tinklalapį „Prevention – smart parents”, skirtą plėsti tėvų bendravimo su vaikais žinias bei ugdyti reikalingus įgūdžius.
„Bendravimas šeimoje yra labai svarbus ir vertingas ir būtent šeimoje turi būti kalbama apie įvairius dalykus, diskutuojama skirtingomis temomis, lavinant vaikų kritinį mąstymą. Jokiu būdu, nereikia nuvertinti tėvų svarbos paaugliams – net jei paaugliai ir maištauja, jiems itin reikia tėvų dėmesio ir supratimo”, – kalbėjo J. Ribinskaitė – Glatzer.

Mokomosios internetinės programos „Ką veikia vaikai” unikalumą ir efektyvumą užtikrina ne tik paauglius auginantiems tėvams naudingos žinios bei reikalingi įgūdžiai, bet ir koncentruotai pateikiama informacija. Programa yra paremta konkrečių užduočių principu, kurias atlikę, tėvai nesunkiai galės įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Apsilankę portale, tėvai ras pamokas įvairiomis temomis – apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą, alkoholio ir tabako prevenciją ir panašiai. Šios pamokos bus nuolat pildomos naujomis temomis. Kiekviena pamoka susideda iš 5 dalių: faktų, patarimų, užduočių, testo ir vaizdo medžiagos, kurioje savo įžvalgomis ir patirtimi dalijasi tiek įvairūs specialistai, tiek žinomi žmonės.

„Nors programa „Ką veikia vaikai” buvo kuriama, siekiant padėti savarankiškai tobulėti kiekvienam tėčiui ar mamai, bet tikimės, jog portale apsilankys ir paaugliai – neabejojame, jog čia pateikiama informacija jiems leis geriau suprasti savo tėvus”, – pridūrė J. Ribinskaitė – Glatzer.

Daugiau informacijos: kaveikiavaikai.lt
„Mentor Lietuva” generalinė sekretorė Jurgita Ribinskaitė – Glatzer

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.