Sukėlė tikrą audrą: egzaminų turi nelikti

3 Responses

  1. marija parašė:

    Ne piniguose laime, tai gana skaiciuoti , ka gausit uz atlikta darba, o galvokit daugiau apie kitus, ne vien apie save, gal tuomet isnyks nemazai bedu.

  2. Justinas parašė:

    Kažkaip keistai atrodo egzaminų naikinimas. Žinių patikrinimas prieš stojant į aukštąsias mokyklas – gerai. Kokias žinias tikrina ir ko nori pasiekti gyvenime jaunuoliai tikrai turi teisę rinktis. Gal būt tik reikėtų įvertinti kad per paskutinius mokslo metus net ir profiliuotai mokantis jaunuolių gyvenimui neparuosia. Neduoda galimybės susipažinti su tuo kas laukia ateityje. Pripažinkime kad daugelis stojom žinodami kokį titulą norime turėti savo darbo sutartyje, net neisivaizduodami ką reikės daryti ir kokių žinių reikės darbo rezultatams pasiekti.

  3. simpl parašė:

    Ar galima vertinti kitą 90-čia balų, kai pats surinkai 60? Ar gali užduotis sudarinėti 50-kininkas, kai sprendžia potencialus 100-tukininkas? Ne. Nes užduotys kuriamos komisijose bendru sutarimu ir priimamos kolektyviniu nuterimu? Tai kodėl akcentuojamas individualumas egzamine, kai gyvenime praktiškai pasiteisina – kolektyviškumas ir gebėjimas dirbti komandoje teamworku?

    Kokia brandos egzamino prasmė? Žinių įvertinimas? Švietimo įstaigos efektyvumo įvertinimas? O ką materialaus suteikia žinių įvertinimas? O nepritaikomų žinių įvertinimas?

    Atskirai reikia nusilenkti tiems žmogiukams, kuriems būtent egzaminų rezultatai padeda kasdien darbe, moksle, o ne geras mokytojas, dėstytojas savu laiku atskleidęs išskirtinius įgūdžius ir gabumus, ir suteikęs įkvėpimo.
    Deja, nors ne kiekvienas gali būti mokytoju dėl psichinio krūvio, bet egzaminavimo sistema leidžia tokiu dirbti.

    Patikėkite, jeigu egzaminavimo naštą perkeltumėte feisbukui ar kitai kietai kompanijai, būtų pasvertas ne tik kiekvieno individo žinių gilumas bet ir ekonominis naudingumas, ir polinkiai, interesai, stipriosios silpnosios pusės, gabumai, tikslai ir t.t.t.t.t.. Jug priimant į darbą darbdavys dabar tikrina ne tik NEC atestatą (kartais net netikrina), bet ir FB profilį :)

    Paklauskim kiekvieno emigruojančio, ką jam suteikė žinių įvertinimas. Apart paskutinio galutinio fatališko tikslo baigties – EGZAMINO baubo dėl kurio verta stengtis ir save laužti psichiškai. Bijok egzamino – neišlaikysi, neįstosi, neuždirbsi, negausi. Giminės išjuoks, draugai nusisuks. O realiai.
    Realiai įstoti galima už pinigus. Didesnė alga ne pas tą, kuris geriausiai mokėsi ir taip be galo.
    Egzaminas lyg ir turėtų pasverti teisingumo-teisybės kriterijus. Fatališka, kad jis baigiasi. Ir viskas. Baimė turi dingti. Po egzo laukia jug – nauja pradžia, naujas startas, naujas gyvenimo etapas, KOKYBIŠKAI kitoks gyvenimo etapas, visiškas Reboot. Tad kodėl į naująjį etapą taip svarbu pereiti skiepijant baimę ir ugdant nepilnavertiškumą savimi? Jug reikia ruoštis naujam gyvenimo epizodui, o ne egzamino fatališkai baigčiai, kai užduotys neretai būna net ne tų mokymosi programų, kas prilygsta sėkmės loterijai – nežinai, nežinai, ką gausi, ir kam tą privalu žinoti pirmoje vietoje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *