Tarptautinė konferencija apie taikomąją elgesio analizę
0 (0)

kitoks-logo

Balandžio 2 d. visas pasaulis minės Tarptautinę autizmo supratimo dieną. Asociacija „Kitoks vaikas“ organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Taikomoji elgesio analizė: psichologinė, edukacinė ir medicininė pagalba. Iššūkiai ir galimybės“. Tikslas – pristatyti taikomosios elgesio analizės metodą (ABA, „Applied Behavior Analysis“), skatinti jo diegimą ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigose šalies lygmeniu. Konferencija vyks kovo 31–balandžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius).

Konferencijoje pranešimus skaitys ir gerąja praktika dalysis ekspertai iš viso pasaulio, tarp jų – pripažinta elgesio analitikė iš JAV dr. Jane Howard, 4 knygų apie autizmą autorius, Šiaurės Airijos Alsterio universiteto profesorius dr. Mickey Keenanas, vienas pirmųjų ABA lektorių Anglijoje dr. Neilas Martinas, klinikinė psichologė, konsultuojanti tėvus Lietuvoje, Jura Tender, kiti pripažinti savo sričių specialistai.

„Lietuvos pedagogams stinga patirties ir kompetencijų dirbant su elgesio, emocijų sutrikimų turinčiais vaikais“, – sako šeimas, auginančias elgesio, emocijų sutrikimų turinčius vaikus, vienijančios asociacijos „Kitoks vaikas“ vadovė Aušra Stauskienė. „Išsivysčiusių pasaulio šalių ugdymo įstaigose naudojant ABA metodiką, edukuojant panašių raidos sutrikimų turinčius vaikus, integruojant juos į bendruomenę pasiekta puikių rezultatų. Tuo tarpu čia pedagogai tikrai nuoširdžiai stengiasi padėti, tačiau tiesiog nežino, kaip elgtis, neturi reikiamų darbo įrankių. Norime pristatyti efektyviausius įrankius, skatinti jų diegimą ugdymo įstaigose visoje Lietuvoje“, – kalba A. Stauskienė.

Anot jos, reikiamų įrankių stoka sukelia aibę konfliktų: kai nežinoma, kaip dirbti su raidos sutrikimų turinčiais vaikais, šie trikdo visą ugdymo procesą, o tai kelia kitų vaikų tėvų nepasitenkinimą. Dažnai Aspergerio ar kitų autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus tiesiog pašalina iš ugdymo įstaigų, nors jie jose tikrai galėtų mokytis, jei tik būtų žinoma, kaip dirbti su šiais sudėtingais, ypatingais talentais ir aukštu intelekto koeficientu išsiskiriančiais vaikais.

„ABA metodas skirtas ir yra aktualus medicinos bendruomenei – medikai su autizmo spektro sutrikimą turinčiais vaikais susiduria labai dažnai, o geriausi ABA rezultatai pasiekiami tada, kai ši terapija pradedama taikyti iki 3 m. amžiaus vaikams“, – sako A. Stauskienė. – Todėl labai norime atkreipti ir neurologų, psichiatrų, pediatrų, kineziterapeutų, ergoterapeutų, klinikinių psichologų dėmesį.“

Konferencijoje pristatoma ABA programa yra skirta specialistams, dirbantiems su autizmo, Aspergerio, Dauno sindromo, hiperaktyvumo sutrikimus turinčiais vaikais. ABA metodas visame pasaulyje taikomas daugiau nei 50 metų ir yra efektyviausias, plačiausiai naudojamas darbo su raidos sutrikimų turinčiais vaikais įrankis. Tai griežtai struktūruotas, orientuotas tik į individualius vaiko gebėjimus metodas, kuris apima įvairiapusį įgūdžių ugdymą, visuomenės normas atitinkančio elgesio formavimą, ugdo protinius gebėjimus, komunikaciją, suvokimą, dėmesį, kalbą ir padeda prisitaikyti prie kasdieninės aplinkos, gyvenimo visuomenėje.

Autizmo spektro sutrikimai – sparčiai augantis reiškinys visame pasaulyje. Per 10 metų JAV vaikų, turinčių autizmo sutrikimų, padaugėjo 119,4 proc. Šiuo metu JAV autizmas diagnozuojamas maždaug 1 vaikui iš 60. Jungtinėje Karalystėje autizmo spektro sutrikimų turinčių suaugusiųjų – 1 proc. Tikslios Lietuvos statistikos neturime, nes tai nėra fiksuojama.

Daugiau informacijos adresu kitoksvaikas.lt | programa (pdf)

Kontaktai pasiteirauti: tel. 8 608 07 002, el. p. info@kitoksvaikas.lt.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.