Turiu tokią problemą, rūkau žolę apie 3- 4 metus
0 (0)

rukau-zoleKlausimas:

Sveiki mano vardas Tomas manau jį gal galėsit pakeisti. Turiu tokią problemą, rūkau žolę apie 3- 4 metus ir šiuo metu labai daug pradėjau rūkyti nes išsiskyriau su drauge. Su ja prabuvau gan nemažą laiką ir kažkaip labai sunku dabar. Kai rukai žolę kažkaip atsijungi nuo pasaulio atrodo ir apie tai negalvoji, bet tik kurį laiką. Dar skaičiau, kad mano požymiai labai panašūs į panikos atakas, būni irzlus keičiasi nuotaikos, nesinori valgyti, pavargęs jautiesi. ir nežinau ką man reiktu tokiu sunkiu atveju daryti, noriu viska pabaigti ir pradėti iš naujo kurti savo gyvenimą.

Tomas (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Sveikas, Tomai, rašai apie tau labai svarbią problemą: „žolės“ rūkymą, kuris išsiskyrus su drauge dar suintensyvėjo. „Žolė“ kaip ir bet kuris kitas narkotikas formuoja priklausomybę ir kuo toliau vartojame, tuo poreikis vartoti dažnėja, kiekis suvartojimo didėja.

„Žolės“ arba kitaip kanapių vartojimas duoda ryškų psichinės būklės pokyti, ką tu jau pradėjai jausti: vis dažniau pasireiškiančios prastos nuotaikos, jų svyravimas, atsiranda nerimas, irzlumas, pyktis be priežasties, kartais – depresiškumo jausmas, dažnai kankina liūdesys, apatija, nemiga, nesinori valgyti.

Visi šitie pojūčiai sukelti kanapių (jų veiklioji medžiaga, patekusi į organizmą, prisijungia prie nervų ląstelių receptorių ir išstumia natūraliai gaminamus neuromediatorius, vietoj jų prisijungia pati tose srityse, kurios yra atsakingos už emocijas, malonumo jutimą, apetitą, skausmą, laiko ir pojūčių suvokimą), o nutraukus kanapių vartojimą pasireiškia tavo minėti psichologiniai sutrikimai.

Džiugu dėl tavo noro pradėti iš naujo kurti savo gyvenimą, bet tam reikia baigti vartoti kanapes. Tu vartojai kelis metus, todėl ir nutraukimas nebus labai lengvas ir greitas. Bet tau pavyks, nes tu turi norą, o tai pats svarbiausias dalykas siekiant suvaldyti priklausomybę. Siūlau tau keletą pasirinkimų:

 • Kreiptis į priklausomybės ligų centrą (Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje) konsultacijai pas psichiatrą ar psichologą, kuris padės įveikti tavo jaučiamus psichologinisu sutrikimus, jei reikės suskirs vaistus.
 • Susirasti savo mieste Anoniminių Narkomanų (AN) grupę ir nueiti į ją. Susitikimas su panašiomis problemomis susidūrusiais žmonėmis ir radusiais būdų kaip sustabdyti priklausomybę duoda dar daugiau ryžto, kad ir tau pavyks įveikti tave užvaldžiusią priklausomybę (www.lietuvos-na.lt).

Jei bus noras ir pastangos visada pavyksta, stiprybės ir sėkmės Tau!
Psichologė Aina Adomaitytė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

7 Responses

 1. Aistė parašė:

  Žmogus rašė apie išsiskyrimą su drauge, o atsakyme apie tai beveik nieko.
  Tomai, natūralu, kad sunku išsiskyrus su drauge, kad norisi pasitraukti iš realybės, užsimiršti. Apninka liūdesys, o kanapė pakelia nuotaiką, išblaško nuo to liūdesio. Tačiau bėgimas nuo problemų, jų neigimas, nieko neišsprendžia, problemos lieka. Geriau susidurti su problemomis tiesiai ir blaiviai, kad ir kaip skaudu bebūtų. Išsiverkti, pasipasakoti žmogui, kuriuo pasitiki. Išlieti emocijas sportuojant, užsiimant menais ar taip, kaip tau geriausiai jas sekasi išlieti.
  Kanapė čia tikrai nėra problema. Priklausomybė nuo kanapės vystosi minimali, nebent psichologinė. Tolerancijos kanapei nėra, todėl kiekiai didėti neturi. Vienintelė priežastis, kodėl kanapę vartojantys žmonės nori didinti kiekį – tai ta, kad norisi stipresnio poveikio, nes dažnai vartojant poveikis pasidaro tiesiog įprastas, o ne silpnesnis. Gaila, kai psichologai rašo apie tai, ko patys neišmano ir klaidina žmones.

 2. ieva parašė:

  O kaip žmogui tokioje situacijoje susitvarkyti individualiai? manau reikia susipažinti su tuo kokie pokyčiai ir savijauta ir t.t. laukia nutraukus. Kur visą tą informaciją rasti, jeigu žmogus nenorėtų ar neturėtų galimybės akis į akį susitikti su specialistais? be to, aš nelaikyčiau žolės rūkančiųjų narkomanais…. manau kad net gi nėra sunku jiems atsisakyti paties rūkymo, tačiau jie nežino kaip susitvarkyti su savimi, savo kūnu po to.
  Taigi, pasikartosiu – kur galima rasti informacijos apie darbą su savimi, gydymą, metant rūkyti žolę? gal yra kokių nors internetinių konsultantų ar pan, kurie suteiks informacijos apie tai kas laukia (kad biekas nebūtų staigmena)?

 3. ieva parašė:

  niekas*

 4. Ieva2 parašė:

  Jau tik nejuokaukite, kad žolė ne narkotikas :) jei nėra priklausomybės nuo jos, tai turėtų būti lengva bent pusę metų nerūkyti :)

 5. Aistė parašė:

  Rūkantieji kanapę ir gali nerūkyti kad ir pusę metų. Jeigu vystosi priklausomybė, tai jau ne nuo kanapės, o dėl to, kad ją parduoda nekokybišką – pvz., apipurkštą kuo nors, arba dėl to, kad ji maišoma su tabaku. Esu ne iš vieno girdėjusi, kad kai pradėjo rūkyti be tabako, tuomet taip nekabindavo.
  Po kanapės metimo neturi būti jokių simptomų. Vėlgi, jeigu jie yra, tuomet gali būti, kad tai buvo ne gryna kanapė ir simptomai yra ne nuo kanapės metimo, o nuo kitos medžiagos metimo.
  Nors tikiu, kad gali būti ir taip, kad jei kanapė panaikino prieš tai buvusius kokius nors simptomus (nemigą, nerimą), tai galbūt jie gali vėl atsinaujinti ją metus. Bet tai vėlgi ne kanapės kaltė, o tie simptomai jau buvo prieš tai.

 6. ganjman parašė:

  Aiste kai rūkai gryna be tabako, kaiptik labiau daužo :D nes jos daugiau būna… o tabakas realiai tam kad lietuvos kiekiai juokinga ir čia kaip spirita nusipirkes iš tashko atskiestu vandeniu tas pats su tabaku ir ganja.

 7. lala parašė:

  Nu jo,yra gal 1000 budu mesti cigaretes ir be jokios pagalbos,vien valios pastangom,o kad mesti zole turi eiti pas specialistus lyg narkomanas koks,lankyti AN kur zmones nuo hero ar aguonu priklausomi lankosi ,atseit paciam to padaryti neimanoma? Ir ka lietuvos specialistai veikia,reikia ne akmens amziaus knygas skaityti o pasauliniu lygiu sviestis. Tokiu poziuriu jus atbaidot zmones nuo bet kokios pagalbos,jie neis i NA nes net 4 metus rukantis zole kasdien nesi ne istolo panasus i besileidzianti hera,ir pagalbos visiskai ne tokios reikia! Zole toks pats narkotikas koks yra tabakas,o isvardinti simptomai yra tokie patys kaip paprasciausios depresijos. Nes butent ji aplanko kai meti zole po ilgo laiko. Tai ne abstinensija ir ne pripratimas,tik gryna psichologija. Nesakau,kad pagalbos nereikia,tiesiog reikia dirbti su savim,reikia patarimu,o esi tiesiog nurasomas prie narkomanu ir viskas..Galetu tokie specialistai geriau patyleti jei nera isigiline pakankamai i tai,neturi patirties,nes toki „straipsni” ir as galiu pasigooglint,ir nereikia tam psichologu buti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.