Tyrimas: Facebook gali sukelti depresiją
0 (0)

Facebook Thumbs Down

Foto: © Ted Soqui/Corbis

Leidinyje „Journal of Social and Clinical Psychology“ publikuotas naujausias tyrimas rodo, kad valandų valandas per dieną Facebook praleidžiantys žmonės gali susirgti depresija, tikina Hiustono universiteto mokslininkai.

Pagrindiniu negatyviu faktoriumi tapo toks psichologinis fenomenas, kaip „socialinis palyginimas“. Vartotojai lygina savo gyvenimo įvykius su tais, kurie matomi jų draugų profiliuose.

Dėl tokio palyginimo gali atsirasti per dideli lūkesčiai, o kartu sukelti klinikinės depresijos požymius, teigia mokslininkai.

Kaip taisyklė, draugų profiliuose paprastai pateikiami ryškiausi konkretaus žmogaus gyvenimo momentai, tačiau į depresiją linkę vartotojai neretai juos lygina su savo kasdieniu gyvenimu.

Mokslininkai tikina, kad Facebook kaip toks apskritai nėra depresijos priežastis. Vis tik per didelis susižavėjimas socialiniu tinklu ir savęs lyginimas su kitais gali sukelti psichinių sutrikimų, tikina ataskaitos autoriai.

Kuo daugiau laiko žmogus praleidžia socialiniame tinkle, tuo daugiau šansų susirgti depresija. Tai nepriklauso nei nuo lyties, nei nuo socialinės padėties.

Mokslininkai tikisi, kad žmonės atkreips dėmesį į tą faktą, jog naujos technologijos turi ne tik teigiamą efektą, bet ir neigiamų momentų. Todėl tyrimo autoriai ragina žmones, pastebėjusius pirmuosius depresijos požymius, mažinti Facebook praleidžiamą laiką.
.
Parengė: faceit.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.