Vaikai, smegenų raida ir nusikaltimai
0 (0)

Naujausi neuromokslo duomenys sako, kad sunki vaikystė gali paveikti jauno žmogaus smegenų raidą taip, jog gerokai padidėja nusikalstamo elgesio rizika.

Chaotiška, nesaugi, gąsdinanti namų atmosfera – gali lemti padidintą vaiko jautrumą įvairioms potencialioms grėsmėms aplinkoje, kas lemia tam tikrų smegenų jungčių bei funkcijų kiek kitokį vystymąsi.

Paaugliai su tokiomis smegenimis yra labiau linkę į impulsyvų elgesį bei riziką. Iškyla didesnio psichinio pažeidžiamumo pavojus.

Tyrimai parodė, kad negatyvus socialinis fonas yra pagrindinis rizikos veiksnys Trauminiam Smegenų Žalojimui (Traumatic Brain Injury – TBI), kas neigiamai atsiliepia gebėjimui mokytis, būt naudingu visuomenei ir didina riziką įsitraukti į nusikalstamas veikas.

Vaikų raidos specialistai mano, kad būtinas  neuromokslininkų, medikų ir teisininkų tarpdisciplininis bendradarbiavimas kuriant prevencijos mechanizmus, kas visais atvejais būtų pigiau ir efektyviau nei jau suaugusių nusikaltėlių tramdymas ir jų žalingos veiklos padarinių atstatymas.

Parengta pagal „Children, Brain Development and the Criminal Law“, sciencedaily.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.