Vyras – moterų numylėtinis
0 (0)

flirtas

Gražus. Ne, nebūtinai gražus, bet tiesiog nenumaldomai traukiantis prieiti. Ką nors nereikšminga pasakyti, o gal net atverti širdį… akimis, kurios matomos vos jam įėjus, nors patalpoj gali būti daugybė kitų žmonių… Kažkoks stebuklingai patrauklus, velniokiškai puikus ir nepamirštamas. Būna gi tokių vyrų – tarsi medumi pateptų, – prie kurių amžinai sukasi ir kelios moterys, nes nežinia kodėl, tačiau Jis tarsi stebuklinga fleita užburia Smailiakulnius ir Žemakulnius, Sijonus iki kelių ir Džinsuotas Valiūkes.

Viena pažįstama su tokiu susipažino prieš gerą penkmetį. Ilgai džiaugėsi, viliojo, gundė, susitikinėjo, mylėjo ir net tapo jo žmona. Ach, pagalvojo ji turbūt, savo vestuvių dieną, – štai ir nugalėjau visas tas kitas! Deja, vestuvinis žiedas pasirodė per mažas ir per siauras – moterys arba jo nepastebėdavo, arba tobulai apsimesdavo, kad jo nėra. Vyras liko dailiosios lyties atstovių dėmesio centre, nors ir tapo sutuoktiniu. Iš pradžių žmonai buvo lyg ir smagu, vėliau tas medus kiek apkarto, – moterų dėmesys vertė susimąstyt apie save, po truputį atsirandančias raukšles, vyrui kylančias pagundas ir tolimesnį gyvenimą…

Anot Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichologės Daivos Balčiūnienės, jei jau ištekėjote už vyro – moterų numylėtinio, vadinasi, žinojote, ką renkatės. Nebent užsižaidusios „nugalėk konkurentę“ žaidimą naiviai tikėjotės, kad po vestuvių viskas pasikeis. Tačiau šiandien jau yra taip, kaip yra – jūs jo pavydyte, jis prisiekinėja, kad myli, tačiau darbe, vakarėlyje, degalinėje ar parduotuvėje – visur matote, kad vyras susilaukia išskirtinės moterų reakcijos. Ką gi daryti? Pirmiausia susitarkime, ko nedarysite: netikrinsite jo mobiliojo, neskaitysite jo žinučių, nepasirodysite neperspėjusi ofise tik dėl to, kad įsitikintumėte, kad ant jo darbo stalo „sėdi“ jūsų nuotrauka, o ne seksuali sekretorė, nekelsite audringų ir ašaromis padailintų scenų, negrasinsite, kad jei pamatysite moterį, priėjusią prie jo arčiau, nei per kilometrą, – tuoj pat susikrausite daiktus ir išeisite.

Kaltinate vyrą, kad jis provokuoja moterų dėmesį? Hmm… Na, gal iš dalies. O kam nėra malonu girdėti priešingos lyties komplimentus ar jausti dėmesį? Flirtuoti – žmogiška. Klausimas tik, kiek kas sau leis: jis-sau, jis-joms, jūs-jam, jis jums. Skamba kaip skaičiuotė, ar ne? Pabandykim į viską pažiūrėti paprasčiau, – jei jūs susituokėt, vadinasi, esate vyrui išskirtinė, juk dėmesį jis rodė daugeliui, o išsirinko jus. Toliau, – jei santuoka nuoširdi, pasitikėkite vienas kitu. Kaltinimai gimdo gynybą. Vadinasi, jūs kaltinsite, – jis ginsis. Nusibos gintis, ieškos, kur pasislėpti nuo kaltinimų. Žinomų žmonių žmonos neretai sako: „aš susitaikiau, nes jei į viską reaguočiau, visai išprotėčiau“, – tokia pozicija psichologiškai teisinga, juk visko nesukontroliuosi, o bandydama tai daryti, moteris gali „pamesti“ pati save. Kognityvinė psichologija teigia, kad labai daug ką mūsų gyvenime lemia mintys. Mes esame mūsų veiksmai, nuotaikos, veikla, ir mūsų mintys. Tad jei pakeiti mintis, keičiasi ir visa kita. Jei moteris tarsi užstrigusi plokštelė galvoja: „mano vyras kažkur darbe, o gal šiuo metu jis flirtuoja, o gal jis pietauja su kita, o gal jis man neištikimas…“, tai labai sunku gyventi. Jei jau esi su tuo žmogumi, verta juo pasitikėti. Jei negali juo pasitikėti, verta galvoti, ar tau su juo būti.

Jei jūsų vyras – visų moterų svajonė, kaina už tai – didesnis sijonuotosios gvardijos dėmesys. Aišku, nuolat gaunant padidintą dėmesio dozę, sunkiau ir atsilaikyti prieš pagundas. Tačiau tai priklauso nuo žmogaus vertybių, jei viena jų – ištikimybė, – flirtas, juokeliai, šokis bus viskas, ką kita galės gauti iš jūsų sutuoktinio. Kita vertus, nepamirškime, kad niekas nėra kito nuosavybė. Svarbu prisiminti – tai, kad tu dėl kažko nerviniesi, nuo nieko neapsaugo. Neištikimi būna ir „pilki“, rodos, moterų nepastebimi, neflirtuojantys vyrai, o tas, paskui kurį laksto tuntas gražuolių, gali mylėti Vieną Vienintelę.

Jei jau atsidūrėte šalia tokio vyro ir norite likti su juo – neleiskite pykčiui prasiveržti grubiausiomis formomis. Psichologė D. Balčiūnienė teigia, kad bet kokiomis aplinkybėmis laimėsite daugiau, jei išlaikysite savo, kaip moters, orumą. Nepykti – nereiškia nesikalbėti. Tad drąsiai galite atkreipti brangiausiojo dėmesį į tai, kad jums, kaip žmonai, nemalonu, kai jį apspinta svetimos moterys ir jis, beplepėdamas su jomis, galbūt neskiria pakankamai dėmesio jums. Einant į vakarėlį galima iš anksto aptarti, kaip bus bendraujama, pavyzdžiui – „pagalvok, kaip aš jaučiuosi, kai tu su visomis šoki, o aš sėdžiu kamputyje“. Jei tokie jūsų žodžiai neranda klausytojo, pasistenkite netapti auka – pati vakarėlyje raskite kažką, kas būtų malonu: pakalbėkite ar pašokite su kitais, gal net draugiškai pabendraukite su prie jūsų vyro priėjusiomis moterimis?..

Nesvarbu, ar jūsų vyrą kitos moterys pastebi, ar ne. Ten, kur gyvena pagarba sau ir kitam, tikėtina, kad atsiras vietos ir ištikimybei. O „baidydamos“ nuo vyro prie jo limpančias moterėles rizikuojate užsidirbti „pavydžios raganos“ etiketę, sugaišti maloniems dalykams, pavyzdžiui – manikiūrui skirtą laiką ir pražiopsoti svarbiausią įvykį – gyvenimą.

Saulė Gradaitė
Šaltinis: vppc.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.