fbpx

Žmogaus socialinė raida Lietuvoje gerėja dėl augančios ekonomikos
0 (0)


large

Tai, kad Lietuva pagal žmogaus socialinę raidą pasiekė geriausią istorijoje rezultatą – tarp 187 valstybių šiemet pakilo per 6 pozicijas į 35 vietą – lėmė šalies ekonomikos augimas. Taip teigia VšĮ „Investuok Lietuvoje“ projektų vadovas Emilis Ruželė.

„Žinia labai puiki ir reikia ja džiaugtis. Pakilimui didžiausią įtaką turėjo ekonominis šalies augimas. Indeksą sudaro trys pagrindiniai ingredientai: vidutinė gyvenimo trukmė, išsilavinimo trukmė ir bendrasis nacionalinis produktas. Gyvenimo trukmė tikrai ypač nepasikeitė, šis rodiklis yra vienas iš prasčiausių, mūsų išsilavinimas šiek tiek gerėja, bet didžiausią įtaką turi ekonominis šalies augimas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ ketvirtadienį sakė E. Ruželė.

„Augame sėkmingai ir galime augti dar sėkmingiau“, – pridūrė jis.

Pasak jo, pasaulyje ekonomiškai stipriausios šalys – Šveicarija, JAV, Norvegija, Australija – ir yra indekso pirmūnės.

„Tos šalys, kurios yra stiprios ekonomiškai, sukuria sąlygas žmonėms gerai gyventi, kurti, vystytis ir tai puikiai atsispindi indekse“, – kalbėjo jis.

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) paskelbtame indekse 35 vieta Lietuva dalinasi su Lenkija. JTO duomenimis, Lietuva užima 4-ąją vietą Centrinės ir Rytų Europos regione, nusiliesdama Slovėnijai (25 vieta), Čekijai (28 vieta) bei Estijai (33 vieta). Latvija reitinge užima 48 vietą, Rusija – 57 vietą.

JTO sudarytame indekse pirmauja Norvegija, Australija ir Šveicarija, o prasčiausiai įvertintas Nigeris.

Parengė Ieva Kazlauskaitė
files_ziniur_logo

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.