Pradėtas žmonių smegenų regeneracijos projektas
0 (0)

abstract-1392404_640

Dviems biologinėms kompanijoms – amerikiečių Bioquark Inc ir Indijos Revita Life Sciences – buvo suteiktas leidimas koreguoti žmonių smegenų regeneracijos galimybes, tų žmonių, kurie faktiškai pripažinti mirusiais, praneša telegraph.co.uk.

Tam bus atrinkti 20 žmonių su diagnozuota smegenų mirtimi, ir kurių organizmų gyvybinė veikla yra palaikoma dirbtiniu būdu. atgaivinti smegenis

Į jų smegenis bus įterpiamos kamieninės ląstelės ir neuropetidai, o taip pat bus naudojama transkranialinė lazerinė terapija ir viršutinių galūnių elektroneurostimuliacija – būdai, kurie jau įrodė savo efektyvumą pacientų, esančių komoje, gydymo metu.

Pabaigus kursą pacientai bus stebimi keleto mėnesių eigoje.

Kaip britų spaudai pasakė vykdantysis Bioquark Inc. direktorius profesorius Aira Pastor, – tai pirmas tokio tipo mėginimas ir sekantis laiptelis į pažinimą to, ką mes vadiname mirtimi.

Taip pat jis papildė, jog artimiausi rezultatai bus gauti dviejų-trijų mėnesių eigoje.

Kaip pas salamandrą

Gydytojai konstatuoja smegenų mirtį tada, kai pas žmogų neregistruojami elektriniai smegenų veiklos impulsai ir sustoja kvėpavimas. Gyvybiškai svarbių kūno funkcijų valdymas, vykdomas smegenų, sustoja, ir nesant išorinio šių funkcijų palaikymo ištinka biologinė mirtis.

Tuo pat metu, tokių, techniškai mirusių pacientų organizme gali būti dirbtinai palaikoma kraujo apytaka, maisto virškinimas, audinių augimas ir regeneracija, jie turi seksualines funkcijas, jų kūnai gali peršalti ir susirgti, taip pat jie gali išnešioti kūdikį ir gimdyti.

Patys naujausi tyrimai parodė, jog tokių pacientų smegenyse registruojami silpni elektriniai signalai ir kraujotaka, kurių tačiau, nepakanka viso organizmo funkcijų palaikymui.

Kai kurie gyvūnijos pasaulio atstovai, pavyzdžiui salamandros, o taip pat kai kurios žuvys gali atstatyti, regeneruoti ir perstatyti esmines savo smegenų ir smegenų kamieno dalis, po mirtinų traumų, ir mokslininkai tikisi, jog jiems pavyks paleisti identišką smegenų regeneracijos procesą žmogui.

Kas atsibus?

Neurotikos specialistas iš Oksfordo universiteto Anders Sanberg, komentuodamas šią naujieną BBC, pastebėjo, jog pagrindinis klausimas slypi tame, ką mokslininkai gaus sėkmės atveju: tą patį pacientą, kuris atsidūrė ant chirurginio stalo ar visiškai kitą asmenybę?

„Mes norime vientisumo. Gyvenimas – tai nenutrūkstamas, vientisas procesas. O tas, kurį ištiko smegenų mirtis, turi darbingą gyvą kūną, štai tik „namuose nieko nėra“ – nėra sąmonės, jis neveikia“, – sako Sandberg.

„Jeigu pavyks atkurti sąmonę, tai ji gali būti ne visiškai ta pati, kuri buvo pačioje pradžioje, ir tada gali kilti asmenybės konfliktas“, – įspėja mokslininkas.

„Jau įrodyta, kad žmogus gali pakankamai kokybiškai gyventi su persodintais jam svetimais ar dirbtinai sukurtais organais. Tad, galima sau įsivaizduoti, kad smegenų veiklos atkūrimo rezultate, taps įmanoma prailginti asmenybės gyvenimą, gauti kažkiek pakeistą asmenybę. Etinis klausimas slypi tame, ko būtent mes norime pasiekti“, – sako ekspertas.

Tuo pat metu, kaip nurodė savo interviu britų Daily Telegraph, mokslinio Bioquark Inc. padalinio įkūrėjas, prezidentas ir vadovas, profesorius Sergej Pailan, mokslininkai tikisi šio tyrimo pagalba gaut unikalią galimybę geriau suprasti, ir, atitinkamai, gydyti tokius reiškinius, kaip koma, būdraujanti koma, o taip pat tokius centrinės nervų sistemos degeneratyvinius susirgimus, kaip Alzheimerio ir Parkinsono sindromus.

Parengė infa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Exit mobile version