10 veiksnių skatinančių įsimylėti kitą žmogų
0 (0)

meile

Kartais meilė trenkia kaip žaibas iš giedro dangaus, o kartais tų kibirkščių reikia laukti ilgai, kad pasijustume tikrai įsimylėję. Tačiau į klausimą, kodėl įsimylime vieną ar kitą žmogų, vienintelio atsakymo nėra. Kaip rašoma businessinsider.com, mokslininkai turi savo nuomonę šiuo klausimu. Štai psichologai nustatė 10 veiksnių, kurie verčia žmones įsimylėti vienas kitą.

1. Panašumas. Mums yra lengva įsivaizduoti, kad žmogus, panašus į mus, mus taip pat mėgs ir rodys simpatiją.

2. Abipusė simpatija. Dažniausiai visi norime jausti malonią atsakomąją reakciją. Tai lengva paaiškinti, kadangi mes džiaugiamės, kai esame geidžiami.

3. Geidžiamos savybės. Tai susiję su daugeliu dalykų, kuriuos mes, visų pirma, laikome patraukliais: t. y. išvaizda ir asmenybe. Žmonės šiuos faktorius vertina labai skirtingai, kadangi vieniems svarbūs vidiniai dalykai, kiti labiau žvelgia į išvaizdą, tačiau visi mes turime fizinio patrauklumo ir asmenybės aspektų, kurie mums svarbūs santykiuose.

4. Socialinis priėmimas. Žmogus turi pakliūti į į tokią kategoriją, kurioje esančius asmenis mes laikytume priimtinus meilei. Psichologai tai vadina „socialine įtaka“, ir tai paaiškina kultūrines normas, apribojančius faktorius to, į kurį mes įsimylime, pavyzdžiui, ar žmogus, mums priimtinas savo amžiumi ir pan. Žinoma, tos normos bėgant metams akivaizdžiai kinta.

5. Realizacijos troškimas. Kai kuriems mūsų reikia žmogaus, su kuriuo būtume artimi, kitiems reikia trokštamo socialinio statuso, kuris įmanomas tik su tam tikru partneriu. Nesvarbu, ko jums reikia – artumo ar trofėjaus, tačiau žmonės, kuriuos mes įsimylime, labai dažnai patenkina tam tikrus mūsų gyvenimo poreikius.

6. Susijaudinimas. Kalba eina ne apie seksualinį susijaudinimą. Verta paminėti, kad situacijos, kurios sukelia stresą, pavojų, adrenalino pliūpsnį, kai esame su kitu žmogumi, sukelia suartėjimo faktorių, kuris lemia ir įsimylėjimą.

7. Išskirtinumas. Kiekvienas mūsų turi specifinių ypatybių, kurios patraukia kitus, tarkime, keistos formos akys ar netikėtas humoro jausmas. Ir būtent tai sukelia trauką tarp žmonių, nes ieškome tų panašių išskirtinumų.

8. Pasiruošimas santykiams. Žmogus turi būti psichologiškai pasiruošęs, jeigu nori įžengti į rimtus santykius. Vienu iš pavyzdžių galima paminėti ir situaciją, kai žmogus užbaigia savo santykius, kadangi tada reikia laiko, jog būtų galima pradėti naują draugystę.

9. Laikas kartu. Buvimas tik dviese reikalingas tam, kad santykiai susiklostytų sklandžiai. Kai laiką leidžiate kartu, suartėjimas ir įsimylėjimas ateina savaime.

10. Paslaptingumas. Nors mus dažniausiai traukia žmonės su kuriais praleidžiame daug laiko, tačiau netikėta intriga išlieka tie, kurių negalime perkąsti, kurie išlieka mįslėmis. Štai kodėl kartais santykiai susiklosto tarp dviejų labai skirtingų žmonių, kurių pora atrodo itin netikėtai, pavyzdžiui, kai geros mergaitės susideda su kriminalinio pasaulio atstovais ir t. t.

Parengė Ji24.lt
Foto: Dmitry Ratushny

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.