fbpx

20 poros santykius ardančių dalykų
0 (0)

Meilė – nėra tai ką matote kine. Tai ne vien romantiški pasivaikščiojimai ir bučiniai mėnesienoje. Laimingi santykiai – tai darbas, grįstas abipuse pagarba ir kantrumu. Bet harmoniją lengva sulaužyti.

Čia pateikiama dvidešimt santykius žudančių dalykų.

1. Bandymai vienas kitą pakeisti
Idealių žmonių nėra. Tačiau nederėtų painioti įpročių ir charakterio bruožų. Yra dalykai, kurių žmogus tiesiog nepajėgus savyje pakeisti, kad ir kiek jam kas ką be priekaištautų. Todėl nemaišykite po namus išmėtytų kojinių (įprotis) ir penktą syk per sezoną pamesto lietsargio (išsiblaškymas – charakterio savybė).

2. Pažintis su tėvais
Gerai jei esate pažįstami su antros pusės tėvais (o ji/jis – su jūsiškiais). Dar geriau, kai tie tėvai tarpusavyje draugauja. Deja, taip būna ne visada. Kartais pasitaiko antipatija tarp giminių, tad stenkitės tai atitverti nuo poros vidaus santykių. Apsaugokite savo pasirinkimą nuo giminaičių nepagarbos ir venkite antros pusės tąsymo po visokius šeimos pasisėdėjimus, pietus, baliukus. Nieko, išskyrus sugadintą nuotaiką, jie nepasiūlys.

3. Mobilus telefonas
Neįtikėtina, kaip įvairūs prietaisai iš pagalbininkų virto kenkėjais. Vietoj to, kad mėgautumės bendravimu su mylimu/mylima mes plepame telefonu, rašinėjame SMS, sėdime soc. Tinkluose. Suprantama, retsykiais išties pasitaiko svarbūs reikalai, bet galų gale, juk nėra nieko svarbiau už artimą žmogų.

4. Priekaištai viešumoje
Niekada, girdite, niekada jokių santykių aiškinimosi ir ginčų viešumoje. Taip jūs gluminate ne tik savo partnerį, bet ir aplinkinius. Kad ir kaip virtų kraujas, kad ir kaip norėtumėte sudėlioti visus taškus ant „i“ čia ir dabar, darykite tai tik akis į akį, kai liksite vienumoje.

5. Ginčai
Nesutarimai yra neišvengiami. Vėliau ar anksčiau bet kuri pora aptinka susikirtimo taškų. Bet kuriuo atveju – tai normalu. Ginčai – laimingų santykių sudėtinė dalis. Bet tik su viena sąlygą. Saugokitės peržengti ribą. Venkite įžeidimų ar ketinimų savo nuoskaudą paversti vertingesne už partnerį. Atminkite, nėra neišsprendžiamų konfliktų, tėra nemokėjimas juos spręsti.

6. Tylėjimas
Niekas negali skaityti jūsų minčių. Net mylimas žmogus. Yra problema? Pasakykite apie tai. Kažkas nepatinka? Kalbėkite. Emocijų, tiek pozityvių, tiek negatyvių išraiška – psichinės sveikatos ir brandžių santykių pagrindas.

7. Atleidimas
Visi klysta. Netgi jūs. Mokykitės mylimiesiems atleisti. Kam kaupti savyje nuoskaudas? Taine tik,kad išgelbės jūsų santykius, bet ir padės išvengti nereikalingo streso ir žalos sveikatai.

8. Netinkamas laikas, netinkama vieta
Aptarinėkite jums svarbius klausimus tinkamu metu ir tinkamoje vietoje. Neverta pradėti pokalbio, pavyzdžiui, apie persikraustymą po sunkios darbo dienos. Trumpi mažareikšmiai atsakymai, beveidžiai palinksėjimai – tai nėra abejingumo požymis. Tiesiog jūsų antra pusė pavargo ir neturi jėgų diskusijoms. Atidėkite svarbius pokalbius tinkamam laikui.

9. Finansai
Santykiuose numanoma, kad jūs ne tik imate, bet ir duodate. Vienok pasistenkite išvengti smulkmeniškumo, ypač piniginiuose reikaluose. Susitarkite dėl svarbiausių dalykų: kaip tvarkysite ūkį, apmokėsite sąskaitas, skirstysite pajamas. Tačiau atsisakykite tokių frazių kaip: „Per išeigines einame į kiną, bet moki tu, nes praėjusį kartą mokėjau aš.“

10. Musės pavertimas drambliu
Niekas nėra tobulas. Jis pamiršo išmesti šiukšles? Ji sudegino jūsų marškinius? Nupirko ne tą jogurtą? Ji neužmokėjo už internetą? Patikėkite, visa tai yra tokie niekai, kurie tiesiog neverti jūsų dėmesio, jau nekalbant apie emocijas. Nepūskite iš musės dramblio. Geriau tiesiog eikite pasivaikščioti (o sykiu ir šiukšles išmesite). Pasijuokite iš skylės marškiniuose, juk senei buvo laikas nusipirkti naujus. Paragaukite „ne to“ jogurto, gal šio skonis dar geresnis? Uždekite žvakes ir praleiskite romantinį vakarą be interneto…

11. Šnipinėjimas
Meilė grindžiama pasitikėjimu. Pasitikėkite savo antrąja puse. Jūsų mylimas žmogus turi teisę (ir ji tikrai reikalinga) į savo asmeninę erdvę. Gerbkite šią teisę. Jokiu būdu nelįskite skaityti jo/jos sms, tikrinti elektroninio pašto ar kišenių turinio. Visa tai žeidžia meilę ir ardo santykius.

12. Pavydas
Kai kas mano, kad pavydas – tai meilės požymis, kai kas, kad tai savanaudiškumas ir nepagarba. Šekspyras pavydą vadino save pradedančia ir save pagimdančia pabaisa. Bet kuriuo atveju, dėl pavydo kenčia abu: vienas kenčia nuo įtarimų, kitas dėl žeidžiančio nepasitikėjimo. Ką su tuo daryti? Tiesiog būkite sąžiningi – nesuteikite ir neieškokite prielaidų pavydui atsirasti.

13. Perdėta ramybė
Turbūt pastebėjote, kad kai žmonės suranda sau porą ir pas juos viskas klojasi puikiai, jie pradeda priaugti svorio? Darna ir ramybė santykiuose – tai nuostabu. Bet tai nėra priežastis apsileisti. Negi norite, kad partneris prarastų susidomėjimą jumis? Negi mylimas žmogus nėra vertas to, kad galėtų gėrėtis jūsų grožiu?

Jei matote, kad pas j ūsų mylimą žmogų pribrendo (galima pasakyti gal net priaugo) problema, nupirkite abonentą į sporto klubą… dviems.

14. Palyginimai
Pamirškite buvusias ar buvusius. Jie liko praeityje. Dabartis – nauja meilė. Ir ją lengva sugriauti, ypač jei pradėsime savo porą lyginti su ex-pasijomis.

15. Kartu 24 valandas per parą
„Jie ideali pora – jie visada kartu!“ – bet kurį kartą, kai girdi panašius šūksnius, nevalingai atsiranda sarkastiška šypsena. Ar ilgam jie kartu? Žmogus psichofiziologiškai jaučia vienatvės poreikį. Neverta stengtis kiekvieną akimirką praleisti su mylimu žmogumi. Priešingai, kuo mažiau laiko skiriama bendravimui, tuo labiau jis vertinamas.

16. Melas
Melas, it vanduo, gali išplauti net ir pačios tvirčiausios sąjungos pamatą. Vadovautis daktaro Hauso principu – „Visi meluoja“– galima, bet tik ne bendraujant su mylimu žmogumi. Jei sriuboje kiek trūksta druskos ar padovanota suknelė nepatiko – būkite sąžiningi ir mokykitės adekvačiai priimti tokią tiesą savo adresu.

17. Melas sau
Kartais santykiai griūva ne todėl, kad meluotume partneriui, o todėl, kad nepakankamai esame sąžiningi patys su savimi. Ar čia būtent tas žmogus su kuriuo norėčiau sulaukti senatvės? Ar noriu save atiduoti šiems santykiams? Kol jūs sąžiningai neatsakysite į šiuos klausimus – darna kuriant santykius jums bus vargiai pasiekiama.

18. nepasitikėjimas savimi
Kuo žemesnė jūsų savivertė, tuo nesaugiau jaučiasi jūsų antroji pusė. Išsiaiškinkite su savo komplekasais ir užkirskite kelią tokiom abejonėm, kaip kad: o ar tą žmogų aš pasirinkau? Ką jis/ji gali man pasiūlyti jei netiki savo jėgomis? Galioja ir priešinga taisyklė – bėkite kuo toliau nuo tokių, kas mėgina pakelti savo savivertę jūsų sąskaita versdami jus jaustis menkais.

19. Tikslai
Kas bus toliau? Kur veda jūsų santykiai? Gerai būtų tiksliai žinoti ar sutampa jūsų ir partnerio tikslai. Gal būt jis/ji visai nenusiteikęs (-usi) santuokai artimiausioje ateityje, kai jūs, tuo tarpu, apie tai jau svajojate. Nesidrovėkite užduoti tokius klausimus ir nebijokite nutraukti neperspektyvių santykių.

20. Meilė kaip duotis
Manoma, kad jei myli, tai ne už kažką konkrečiai, o tiesiog taip. Ir visai teisingai. Bet šis „medalis“ turi ir antrąją savo pusę – meilės nevalia laikyti tiesiog savaime suprantama duotybe. Meilė – tai likimo dovana. Dėkokite esančiam šalia jūsų žmogui už jo/jos jausmus.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.