5 dažniausiai pasitaikančios CV klaidos
0 (0)

Ieškote darbo, siunčiate savo CV, tačiau jūsų niekas nekviečia pokalbiui dėl darbo? Gali būti, kad jūsų CV parašytas netinkamai.

klaidosPersonalo atrankų specialistų patirtis rodo, kad grubios CV klaidos trečdaliui kandidatų užkerta kelią į svajonių darbą.

Darbdavys įspūdį apie kandidatą susidaro vos per kelias sekundes, tik užmetęs akį į CV. Todėl verta pasistengti ir informaciją pateikti tvarkingai, aiškiai, struktūriškai, chronologiškai. Paryškinkite ir iškelkite į CV pradžią svarbiausią informaciją. Kritiškai įvertinkite savo CV – ar jūsų CV sudaro patikimo specialisto įvaizdį.

Susipažinkite su 5 dažniausiai pasitaikančiomis CV klaidomis:

1. Neaišku kam ir kodėl nusiųstas CV. Gan dažnai įmonės sulaukia laiškų su prisegtu CV, tačiau su tuščiu laiško „Temos“ laukeliu, be kreipimosi laiško ar bent jau kontaktų. Gal jūs ir žinote, kam ir kodėl siunčiate savo CV bei į kokias pareigas pretenduojate, tačiau jei įmonė šiuo metu nėra paskelbusi atvirų darbo pasiūlymų arba, atvirkščiai, jų yra labai daug, toks ieškančiojo darbo laiškas tampa tikru rebusu. Darbdavys negaiš savo laiko spėlionėms koks darbas jus domina.

2. Per mažai informacijos apie darbo patirtį. Nemanykite, kad parašius pareigas visiems iš karto tampa aišku ką jūs veikėte įmonėje, už ką buvote atsakingas ir kaip jums sekėsi. Tikrai ne. Toks pats pareigų pavadinimas skirtingose įmonėse gali reikšti kardinaliai skirtingus darbus. Tai gi, įmonės pavadinimo ir pareigų nepakanka. Darbdavys nori gauti kuo daugiau informacijos apie kandidato darbo patirtį. Pirmumas bus teikiamas tiems kandidatams, kurie išsamiai aprašė darbo pobūdį, užduotis ir atsakomybės lygį, įvardino savo pasiekimus.

3. Rašybos, gramatinės ir stiliaus klaidos. Jei būsimame darbe teks kasdien informaciją teikti raštu, susirašinėti su klientais, pildyti dokumentus ar pan., tuomet jūsų CV esančios rašybos, gramatikos bei stiliaus klaidos bus lemiamos. Sklandus tekstas, kalbos turtingumas, taisyklių išmanymas pridės jums papildomų taškų. Darbo paieškos procese familiaraus tono geriau nenaudokite.

4. Netinkama nuotrauka. Nuotrauka atkreips darbdavio dėmesį, bet neužmirškite, kad CV yra oficialus dokumentas. Reikėtų vengti ir nenaudoti iššaukiančių nuotraukų, pvz. papūstų lūpų asmenukės ar nuotraukos iš vakarėlio. Nuotrauka turi būti kandidato, o ne giminės, augintinio ar kažkokios įžymybės.

5. Netinkamas el.pašto adresas. Geriausias jūsų el.pašto adreso variantas – vardas.pavarde@…. Toks jau užimtas? Pabandykite pavarde.vardas@…, v.pavarde@… ir pan. Tikrai rasite dalykiniam susirašinėjimui tinkamą. Na o tokie: lola69@…, pupyte@…, agentas007@… darbdaviui gali suformuoti netinkamą jūsų įvaizdį ir jūs prarasite galimybę gauti svajonių darbą.

Šaltinis: balsas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.