5 intraverto strategijos prieš gąsdinantį pirmąjį pasimatymą

pasimatymas

Ne visiems lengvai sekasi susipažinti, ypač intravertams. Kaip įveikti drovumą ir nesugadinti pirmojo pasimatymo? Čia galėtų praversti patikrinti intraverto Normano Arvidssono metodai, paskelbti portale meetmindful.com.

Kiekvieną kartą, kai ateinu į susitikimo vietą, man apmiršta širdis. O likus 10 minučių iki sutarto laiko aš būnu pasirengęs viską atšaukti. Visada ateina momentas, kai nežinau, ką sugalvoti, ir ištaręs pirmuosius kelis žodžius, nutylu apimtas visiškos panikos. Taip, aš esu intravertas.

Deja, intravertams, kitų variantų nėra – į pasimatymus teks vaikščioti. Atsakinėti daug kartų į vienodus klausimus skirtingiems žmonėms apie tai, kas esate, ką mėgstate, kuo užsiimate. Iš jaukių namų išeiti į didelį ir triukšmingą pasaulį. Leisti prisiartinti prie savęs visai arti žmogui, kurį matote pirmą kartą.

Pagalvokite: juk norite surasti meilę? Tada jums teks per visa tai pereiti. Kitaip nieko nebus. Per kelerius metus aš sukūriau penkias strategijas, kurios padeda man ramiau susitaikyti su tuo faktu, kad man teks kalbėtis su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Ir aš pasirengęs jomis pasidalyti.

1. Šiek tiek daugiau kavos, mažiau alkoholio

Žinau, kad kyla didelė pagunda suteikti sau daugiau drąsos kaitinančiais gėrimais, tačiau nepasiduokite jai. Jeigu jūs kaip ir aš ne visada sugebate parinkti tinkamų žodžių, apsiribokite kava.

2. Trumpai ir paslaptingai

Palikite erdvės fantazijai. Tegul naujoji pažįstama užsimanys sužinoti apie jus daugiau. Tikrasis pirmojo pasimatymo tikslas – sužadinti smalsumą.

Jūs abu tuo metu keliate sau vienodus klausimus: ar man bus įdomu praleisti daugiau laiko su šiuo žmogumi? Ar aš noriu sužinoti daugiau? Jeigu atsakymas teigiamas, galima pagalvoti apie tai, kas bus toliau jūsų grafike. Tam nereikia netikėtai nutraukti pasimatymo, kaip tai padarė Pelenė.

Aš žinau savo ypatybę – gyvas pokalbis, kuriame dalyvauju, netrunka ilgiau kaip 90 minučių. Mes, intravertai, visi šiuo atžvilgiu panašūs. Todėl stengiuosi užbaigi pasimaitymą, pasiekęs maksimalią savo aktyvumo ribą (tai yra, po 2–3 valandų).

3. Eikite į tas vietas, kurios jums gerai pažįstamos

Po daugybės bandymų atrasti naujų ir originalių pažinties būdų ar netikėtų vietų, supratau, kad intravertui tai nėra geriausias būdas pataisyti situaciją. Man reikia pagrindo po kojomis ir šaknų. Pabandykite ir jūs. Pažadu, kad tai padės. Be to, jeigu jūsų naujai pažįstamai ta vieta patiks taip pat, kaip ir jums, tai reikš, kad jūs esate kažkuo panašūs (galbūt jums pasisekė ir ji taip pat priklauso prie intravertų).

Taigi, aš visada turiu planą A ir atsarginį planą B. Aš pasirenku simpatišką mažą kavinukę, kurioje nebūna daug žmonių. O jeigu pasirodo, kad ten per daug triukšminga, netoliese būtinai turi būti parkas, kur galima pasivaikščioti tyloje dviese.

Venkite masinių renginių, jeigu nuo jų pavargstate. Koncertai? Juos pasilikite antrajam pasimatymui, kitaip neturėsite galimybės pasikalbėti. Geras pasirinkimas intravertu: pėsčiųjų ar dviratininkų maršrutai, kultūriniai įvykiai, muziejai. Tinka viskas, kur yra erdvės, galimybė judėti ir aptarti įspūdžius.

4. Jums teks uždavinėti klausimus (rimtai – nepamirškite klausinėti!)

Tokia pasimatymų taisyklė! Ir net vėliau, kai pragyvensite kartu 40 metų ir susilauksite anūkų, jums vis tiek reikės uždavinėti klausimus vienas kitam („Kaip sekėsi darbe, brangioji?“) . Jeigu susipažįstate per internetą, rašykite tiesą. Kai jūsų klausia, kaip praleidžiate penktadienio vakarą, iškart kyla pagunda atsakyti: „Draugų kompanijoje“. Bet tai bus netiesa. Atsakykite nuoširdžiai: „Jogos salėje, ir man tas patinka“. Atsiras žmogus, kuris jus supras.

Prisimenu, kaip sėdėjau per pirmąjį pasimatymą priešais merginą, kuri man pateikė nereikšmingą klausimą apie mano darbą. Aš tiesiog užsikasiau galimuose atsakymuose, ieškodamas mintyse to, ką galima būtų palaikyti sąmojumi, kad jai netaptų mirtinai nuobodu. Ir visiškai pamiršau, kad galima buvo paklausti apie ką nors jos pačios.

Ši paprasta taisyklė sunkiai įveikiama intravertui.

Kad pirmasis pasimatymas praeitų gerai, turi vykti dialogas – gatvė su dvipusiu judėjimu. Klausyti yra taip pat svarbu, kaip dalytis mintimis. Jeigu kitas paklausė jūsų, kiek turite brolių ir seserų, tikriausiai jis jau nujaučia galimybę papasakoti apie savo artimuosius, kuriuos dievina. Išsiugdykite įprotį tikrinti save, ar ko nors paklausėte savo pašnekovo. Ar ką nors sužinojote apie tą žmogų?

5. Nesitikėkite per daug

Nebūtinai kiekvienas susitikimas turi būti idealus. Ir nereikia eiti į pasimatymą su mintimi: „Dabar aš tikrai sutiksiu JĄ!“ Turėdami intravertui būdingą talentą viską pastebėti ir analizuoti, jūs iš anksto sudarėte žmogaus, su kuriuos susitinkate, portretą. Per didelis spaudimas ir jums, ir jai. Šansų yra, mes visi – žmonės. Žiūrėkite į pasimatymą kaip į eksperimentą.

Negalvokite apie jį per daug. Intravertai turi savybę prisiminti viską iki menkiausių detalių, analizuoti smulkmenas, kurių kitas galėjo nepastebėti, ir jų pagrindu kurti prognozes bei katastrofiškus scenarijus. Prisiminkite, kas buvo gerai, ir viskas. Su šypsena galvokite apie naują susitikimą.

Pasimatymas – baisus dalykas, bet ir įdomus. Šie prieštaringi jausmai gali egzistuoti vienu metu. Jeigu jaučiate ir viena, ir kita, galite manyti, kad vyksta kažkas įdomaus. Meskite iššūkį sau ir likite ištikimi savo intraverto prigimčiai.

Kas gali būti seksualesnio už žmogų, kuris prisiima iššūkį ir lieka ištikimas sau?

Gražina Vasiliauskienė | alfa.lt

1 Response

  1. Čia parašė:

    Įdomus straipsnis, sunku mums intravertams, bet juk galima kažkur pasisemti drąsos ne tik pirmam pasimatymui, bet ir rimtesnėms pažintims

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *