7 ženklai, kad partneriai santuokoje nelaimingi
Ar įtariate, kad jūsų vyras ar žmona dėl santuokos jaučiasi nelaimingi? Išsiaiškinkite, kol nevėlu. Šiame straipsnyje – 7 dažni ženklai, kurie rodo, kad sutuoktinis ima jaustis prastai.
1. Jie jaučiasi negalintys laimėti. Nemanykite, kad jūsų atodūsiai ir tylūs komentarai lieka nepastebėti, rašo huffingtonpost.com. Santuoka nepatenkinti žmonės dažnai skundžiasi, kad jų antroms pusėms neįtinka niekas, ką jie daro. „Kai kurie žmonės jaučiasi, kad negali padaryti antros pusės laimingų,“- sakė santuokos bei šeimos terapeutas iš Kalifornijos Kurtas Smithas. Jis pataria žmonėms labiau pasistengti ir atkreipti dėmesio į gerus, naudingus dalykus, kuriuos partneriai padaro dėl šeimos ir namų gerovės. „Problema ta, kad daugybė žmonių jaučiasi tarsi jų sutuoktiniai pastebi tik neigiamus dalykus, – teigė K.Smithas. – Jei manome, kad negalime laimėti, paprastai tiesiog nustojame stengtis.“
2. Antroji pusė būna nepatenkinta kaskart, kai kviečiate juos eiti į vakarėlį. Vakarėliai – puikus būdas praleisti laiką kartu. Tačiau yra žmonių, kurie nemėgsta spaudimo eiti į šventes darbe ir įvairiausius vakarėlius. „Daugybė žmonių skundžiasi, jog yra nelaimingi, nes jų partneriai spaudžia juos kur nors eiti – nors jie iš tikrųjų nenori nieko daryti, – aiškino Betsy Ross, psichoterapeutė iš Masačusetso. – Jie kartais nori tiesiog atsipalaiduoti.“ Jei antroji pusė dažnai prašo jų nekviesti, taip ir padarykite. „Nors žmonės nori šiek tiek laiko pabūti vieni, jie vėliau patys, neprašomi nori praleisti laiko su sutuoktiniu,“- sakė B.Ross.
3. Žmogus skundžiasi dėl prikaišiojimo. Psichologė Kristin Davin atskleidė, kad dažnai sulaukia klientų, kurie nepatenkinti burbančiomis antrosiomis pusėmis. Tačiau situacija – ne tokia paprasta, kaip gali atrodyti. „Sutuoktiniai dažnai prikaišioja vieni kitiems, jei jie nesilaiko savo pažadų, – sakė psichologė. – Sutuoktiniai dažnai kalbasi apie tai, kad reikia kažką padaryti, antroji pusė prisižada tai atlikti, o vėliau pamiršta. Žmogus vėliau bando kalbėti apie pamirštąjį pažadą, o kitas sutuoktinis prašymą interpretuoja kaip prikaišiojimą. Pabandykite kalbėtis kitaip. Sakykite, kad tai jums labai svarbu, ir pasiteiraukite, kada jie gali tai padaryti. Išsiaiškinkite – jeigu jie to padaryti negali, galbūt tai gali atlikti kas nors kitas?“
4. Jie ilgai pasilieka darbe. Tai gali reikšti, jog jie stengiasi dėl šeimos gerovės, tačiau jei žmogus dirba viršvalandžius iki vėlumos, savaitgaliais ar net atostogų metu, gali būti, kad jis bando išvengti bendravimo. „Jei žmona ar vyras susikoncentruoja į darbą, jie santuokai skiria daug mažiau laiko ir energijos, – sakė B.Ross. – Ne vienas iš mano nelaimingų klientų vis daugiau laiko praleisdavo dirbdamas arba užsiimdamas kita veikla, kuri nėra susijusi su šeiminiu gyvenimu.“
5. Jie jaučiasi baudžiami už praeities klaidas. Senas santuokos problemas reikia palikti praeityje. Pavyzdžiui, jeigu žmona ar vyras buvo neištikimi, bet prisipažino, atsiprašė ir iš tikrųjų ištaisė klaidas, o jūs atleidote, negalite jų už tai ir toliau bausti. „Visi žmonės daro klaidų, bet kai kurie jaučiasi persekiojami praeities, – teigė K.Smithas. – Šie žmonės žino, kad, jei vėl suklys, jie turės klausytis priekaištų už tai, ką jie padarė prieš 10 ar 15 metų.
6. Žmogus nesupranta, kodėl nenorite jam leisti pabūti kartu su draugais ir draugėmis. Jei nuolat ginčijatės dėl kassavaitinių susitikimų su kitais žmonėmis, apsvarstykite tikrąją problemos priežastį. Jei jums nepatinka tai, kad žmogui reikia asmeninės erdvės, susimąstykite. „Erdvė santykiuose yra svarbi, – aiškino K.Davin. – Santuoka – taip pat santykiai. Reikia praleisti šiek tiek laiko atsitraukus nuo vienas kito. Tai leidžia labiau pasiilgti sutuoktinio ir palaikyti geresnius santykius.“
7. Jie vengia svarbių pokalbių. Galbūt jums atrodo, kad ginčo vidurys – geriausias metas prabilti apie dalykus, kurie jums neduoda ramybės. Tačiau jūsų antroji pusė tikriausiai galvoja kitaip. Jiems reikia daugiau laiko apsvarstyti problemoms.
„Tai – dažnas skundas, – sakė K.Davin. – Kai pora dėl kažko nesutaria, kai kurie nori viską išsiaiškinti iš karto. Kiti – atvirkščiai. Jiems reikia laiko ir erdvės viską apgalvoti.“
Geriausia išeitis – leisti antrajai pusei atsitraukti, tačiau liepti prižadėti, jog apie problemą pasikalbėsite vėliau – tiesa, kuo anksčiau, tuo geriau.
Parengė lrytas.lt
Iliustracija: Brodie Vissers / burst.shopify.com