Kaip atpažinti psichopatą
0 (0)

Kaip atpažinti psichopatą

Jon Ronson „Kaip atpažinti psichopatą” (2012)
Išleido: Metodika
Šią knygą: Galite įsigyti pas mus!

Jon Ronson, populiarus šių dienų žurnalistas, tarsi Mikaelis Blumkvistas iš garsaus romano „Mergina su drakono tatuiruote“, neria į naują skandalingą savo tyrimą. Tik čia viskas tikra, tai ne romanas, o šių dienų pasaulio tikrovė. Keliasdešimt garsių mokslininkų visame pasaulyje paštu gauna paslaptingą siuntinį. Viduje įdėta mįslinga 42 puslapių knyga, iš kurių kas antras visiškai tuščias. Genijaus mįslė ar bepročio pokštas? Autorius ieško atsakymo į itin intriguojantį klausimą – kiek beprotystės mūsų gyvenime. „Kaip atpažinti psichopatą?“ – šis klausimas atveda Ronsoną pas Bobą Hea [Robert Hare], PCL-R testo psichopatams diagnozuoti kūrėją. Apsiginklavęs Hea metodika knygos autorius skrodžia šiuolaikinės visuomenės gelmes. Tai neįtikėtina kelionė nuo socialinio dugno iki valdžios ir verslo pasaulio elito. Knyga puikiai paaiškina tokių kaip Trololo ar pono Jono [„teip“] sėkmės fenomeną. Šiuolaikiniam žmogui tampa vis labiau nebeaišku, kas yra normalu, o kas yra liga.

Kelios citatos:

„Psichiopatijos esmė – moralinių suvaržymų stoka.”

„… daktaras Frensis [Allen Frances, psichiatras DSM-IV redaktorius] prisipažino … kad pajuto padaręs baisių klaidų.
– Labai lengva sukelti netikrą epideminę reakciją psichiatrijoje, pasakė jis. Ir mes netyčia prie trijų dabartinių epidemijų esame prisidėję.
– Kokios tos epidemijos? – paklausiau.
– Autizmas, dėmesio sutrikimas ir vaikų bipolinis sutrikimas, atsakė Frensis …
– Tai, kaip dabar Amerikoje yra diagnozuojamas bipolinis sutrikimas, yra ne tai, ko mes siekėme, – pasakė daktaras Frensis. – Labai dirglūs vaikai, linkę į nuotaikų kaitas ir pykčio priepolius, vadinami turinčiais bipolinį sutrikimą. Farmacijos bendrovės ir interesų grupės daro milžinišką įtaką šios epidemijos sklaidai.”

Daugiau citatų rasite čia.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.