fbpx

Kaip užauginti gamtos vaiką
0 (0)


Kaip-uzauginti-gamtos-vaika

Scott D. Sampson „Kaip užauginti gamtos vaiką“ (2016)
Išleido: Vaga
Vertė: Ieva Šimkuvienė

Būti gamtoje, pažinti gamtą – harmoningos vaikystės pagrindas, svarbus fizinei ir emocinei vaiko raidai uždavinys.

Scottas įgijo zoologijos mokslų daktaro laipsnį Toronto universitete, vėliau ten pat įgijo filosofijos mokslų daktaro laipsnį ir tapo paleontologu. Paleontologija buvo vienas iš pirmųjų žodžių, kuriuos jis išmoko parašyti vaikystėje.

Ši knyga – tai bandymas apibendrinti ir papildyti daugybę atliktų darbų. Tarp įtakingiausių autorių yra Thomas Berry, Henry Davidas Thoreau, Richardas Louvas, Dacvidas Suzuki ir kt.

Pasaulyje nuolat atliekami tyrimai liudija, kad laikas ir patirtys gamtoje – būtiniausia sveiko vaiko gyvenimo dalis. Gamta teikia neįkainojamos naudos pažintinei, emocinei, socialinei žmogaus raidai, mažina įtampą, skatina sutelkti dėmesį. Deja, šiuolaikiniai vaikai žaidimams lauke teskiria menkutę dalį laiko, o tėvams trūksta elementarių žinių, kaip kurti ir padėti išlaikyti tvirtą vaiko ryšį su gamta.

Kaip vaiką nuvilioti nuo televizoriaus ar kompiuterio ekrano, kokių žaidimų ir veiklų lauke pasiūlyti ir… kaip būti gamtoje? Knyga Kaip užauginti gamtos vaiką gali tapti žaismingu ir praktišku vedliu, o jūs, pasitelkę knygoje aprašytus patikrintus metodus, padėsite vaikui prisijaukinti ir pamilti gamtą.

„Šiuolaikiniai vaikai gali atpažinti daugiau negu tūkstantį įmonių logotipų,bet mažiau nei dešimt jų gyvenamosios vietovės augalų.“ (26 p.)

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.