fbpx

Kas šiame skaitmeniniame amžiuje yra neištikimybė?
0 (0)

Psichologai vis dažniau susiduria su poromis, kurios skirtingai supranta neištikimybės sąvoką. Neištikimybės sąvoka šiais laikais nebėra tokia aiški. Jei anksčiau riba būdavo bučiniai, pasimatymai ar intymūs santykiai, dabar vis sunkiau nubrėžti ribą, kada mylimo žmogaus elgesys iš tiesų gali sukelti abejonių, rašo CNN.com.

Štai vyras, kuris internete ieško savo buvusių merginų nuotraukų, vadina tai smalsumu. Tuo tarpu jo žmona gali tai traktuoti kaip rimtą grėsmę santuokai.

Neseniai „Descret News“ atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai amerikiečių sutinka, jog intymūs santykiai su kitu žmogumi yra neištikimas elgesys. Vis tik net pusė jų seksualiai intymių nuotraukų ar pranešimų siuntimą kitam žmogui vertina kaip visiškai normalų dalyką.

Kas gi ta neištikimybė?

Internetas suteikia žmogui kur kas daugiau lengvų galimybių domėtis tuo, kuo jie nori, o neištikimybės supratimas taip pat pasikeitė, teigia klinikinė psichologė Sue Johnson, konsultuojanti poras.

Taisyklės, anot jos, nebėra tokios aiškios, o galimybės flirtuoti žymiai išaugo. Daugumai atrodo, kad būti ištikimam – tai nepermiegoti su kitu žmogumi, o tai, ką jie gali rasti internete, suteikia jiems naujų potyrių, neišduodant mylimo žmogaus.

Viskas gerai, jei taip mąsto abu, todėl labai svarbu susitarti tarpusavyje, kur yra toji neištikimybės riba, bei gerbti tai.

Nuspręsti, ar tam tikrą veiksmą galima prilyginti neištikimybei, gali tik tas žmogus, kuris liko įskaudintas. Jei žmogui atrodo, kad jis nepadarė nieko blogo, tačiau jo ar jos antroji pusė jaučiasi įskaudinta, verta susėsti ir pasikalbėti apie tai, kaip jūs abu matote šią situaciją bei ko vienas iš kito tikitės.

Ar šniukštinėjimas pateisinamas?

Technologijos siūlo ne tik galimybių „nueiti į kairę“, bet ir būdų, kaip patikrinti kitą, jei tuo žmogumi abejojate.

Labai dažnai poras išskiria ne pats elgesys, bet paslapčių turėjimas. Tyrimai rodo, kad moterys, kurių partneriai meluoja žiūrintys pornografinius filmus, yra labiau nepatenkintos santykiais nei tos, kurių vyrai apie tai nemeluoja. Šis nepasitenkinimas neretai ir paskatina moterų norą sužinoti, kur slypi ta didžioji paslaptis.

„Kai žmonės išsigąsta, jie ima šniukštinėti, nes negali pakęsti nerimo“, – teigia Johnson.

Vis tik labai svarbu atskirti paslaptį nuo privatumo, teigia sekso terapeutas Michaelis Aaronas. Privatumas yra būtinas visiems, tačiau santykių jis neveikia. Tuo tarpu paslaptys yra tai, kas daro įtaką poros bendravimui ir kitam žmogui. Štai sapnas apie buvusįjį yra privatus dalykas, kurio tikrai neprivalo žinoti jūsų mylimasis. Tuo tarpu meilės romanas, kurį slepiate, yra visai kas kita: tai veikia ir jūsų mylimą žmogų, ir santykius.

Ką daryti, susidūrus su neištikimybe?

Pirmas patarimas – bendraukite. Turite suprasti, kaip jūs abu suprantate, kas yra neištikimybė: ar tai susitikimas su buvusiu vaikinu (buvusia mergina), ar apsilankymas striptizo klube, ar erotiškas susirašinėjimas žinutėmis.

Nebijokite ginčytis ir diskutuoti šiuo klausimu – jūsų supratimas nebūtinai turi sutapti, tačiau jūs turite pažinti vienas kitą ir pasistengti suprasti ne tik savo, bet ir kito įsitikinimus bei vertybes.

Santykiai – tai nuolatinės derybos, kai žmonės bando suderinti individualumą ir bendrumą. Tai mokymasis rasti kompromisą, nepaminant savo paties ir kito žmogaus vertybių.

Psichoterapeutė Shirley Glass pataria: „Išsaugokite tinkamas sienas ir langus. Langus laikykite pravirus. Pasistatykite privatumo sienas su tais, kurie gali pakenkti jūsų santuokai.“

Parengė Alfa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.