Kodėl plastinės operacijos – saviapgaulė?
0 (0)

plastine

Ftoto: photl.com

Kokiame pasaulyje mes gyvename? Pasaulyje, kuriame aukštinami daiktai ir grožis. Turime įtilpti į figūros, lygios odos, nepriekaištingos išvaizdos standartus. Turime slėpti, kad senstame, ir gėdytis visų trūkumų. To, kas taip žmogiška ir bendražmogiška.

Plastinės operacijos tapo vienu iš grožio „užkonservavimo“ ir senėjimo slėpimo sinonimų. Pasiturinčios ir ne tokios pasiturinčios moterys, net vyrai negaili pinigų savo grožiui. Na, bent jau mes visi dažnai esam linkę tai vadinti grožiu.

Tačiau tiesa yra tokia, kad žmogaus akis atskiria tai, kas yra tikra ir kas yra netikra. Tai yra mūsų regėjimas turi įgimtą ir visiems būdingą savybę pastebėti net menkiausią „čia kažkas ne taip“ kito žmogaus veide ar kūne. Ne tik pastebėti, bet ir nuteisti, kaip ne itin patrauklų bruožą. Taigi, kol vieni stengiasi pasiekti užsibrėžtų grožio standartų, kad kitiems atrodytų gražūs ir patrauklūs, kiti instinktyviai reaguoja į dirbtinį grožį negatyvumu. Priešingas efektas, nei tikėtasi, ar ne?

Žmogaus patrauklumo ir grožio paslaptys daugybę šimtmečių, gal net tūkstantmečių, masino išminčius, o vėliau – ir mokslininkus. Dalis mokslininkų tyrinėjo pavienius bruožus ar kūno dalis ir aplinkinių žmonių reakciją į tuos bruožus ar kūno dalis. Pavyzdžiui, moteriškas užpakaliukas, vyrų ūgis, lūpų forma, nosies išlinkis, akys ir t.t. Tačiau Kanados Queen universiteto mokslininkai nusprendė neišskirti pavienių bruožų ir vertinti bendrą visumą. Taip, kaip vienas žmogus dažniausiai vertina kitą žmogų.

Be to, tyrimui panaudotas kiek sudėtingesnis, nei įprasta, rakursas. Tyrimo dalyviai turėjo vertinti kito žmogaus eiseną ir kito žmogaus veido bei kūno formas.

Nustatyta, kad tyrimo dalyviams patraukliausi buvo tie žmonės, kurių kūno judesiai ir formos atitiko vienas kitą. Tai yra, kai žmogaus kūnas ar veidas nebuvo koreguotas, dailintas. Galima sakyti, kad mūsų regėjimas ir apdorojama vaizdinė informacija – it koks melo detektorius aptinka tai, kas nenatūralu, ir interpretuoja tai kaip ne tokį jau ir estetinį bruožą.

Kam gali būti naudingas šis tyrimas? Visiems tiems, kurie vaikosi grožio standartų bei jaučia spaudimą iš žiniasklaidos ir ypač iš socialinės medijos.Visiems ir visoms, kurie planuoja gultis po grožio peiliu tam, kad įtiktų kitiems. Yra daug švelnesnių, natūralesnių ir pigesnių priemonių išlaikyti grožį. Kita vertus, šis tyrimas rodo, kad dirbtinės priemonės nelabai ir pateisina viltis.

Šaltinis: Kluver M, Hecht H, Troje NF. Internal consistency predicts attractiveness in biological

Parengė: Vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

6 Responses

  1. 3 D simuliacijos parašė:

    Manau jei žmogus psichologiškai nesijaučia gražus, pilnavertis, jokia operacija to jausmo neįdiegs. Na nebent laikinai, o po kurio laiko vėl ras savo trūkumų, su kuriais negalės susitaikyti. Galbūt tai ir įsisukama į užburtą plastinių operacijų ratą?

  2. Kiekvienas asmuo savaip suvokia – kas yra gražu ir kaip verta koreguoti savo kūno linijas, kad pavyktų atrodyti gražiai. Svarbiausia susirasti gerą chirurgą, kuris gebėtų patenkinti konkrečiai būtent jūsų poreikius. Kai galimybių tie daug – kiekvienas ras tai, kas jam labiausiai tinka. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.