Kurti ir išlaikyti svajonių santykius – paprasčiau nei manote
0 (0)

Santykių, šeimos kūrimas – gyvenimo etapas, retai aplenkiantis kiekvieną mūsų. Taip kaip darželis, mokykla, studijos, darbas – taip ir antrosios pusės atsiradimas gyvenime. Deja, dažnam mūsų, šiuolaikiniame pasaulyje, laisvame ir dinamiškame, kupiname pasirinkimų ir galimybių, tai padaryti tampa vis sudėtingiau. O ir santykių įsivaizdavimas labai skiriasi: nuo drugelių pilve ir jaudulio vos susitikus, iki barnių dėl neplautų kojinių praėjus vos metams.

Įvairiausi specialistai pataria, kaip susirasti tą vienintelį ar vienintelę, kaip elgtis pirmojo pasimatymo metu, kokiomis meilės kalbomis kalbėti, kokio horoskopo ženklo vengti ar ieškoti, o kur dar visos elgesio normos ir standartai. Tačiau visi vienbalsiu pritaria – kalbėjimasis yra pagrindinis raktas į darnius, pilnaverčius, kupinus meilės, supratimo ir pasitikėjimo santykius. Na o viena lengviausių ir paprasčiausių, suprantamų visiems ir daranti neįtikėtinus stebuklus – dėkingumo kalba.

Visų pirma – dėkingumas padeda pažinti. Leisdami vienas kitam žinoti, už ką esate dėkingi – įsileidžiate vienas kitą į savo vidų. Pasakydami savo mylimajai ar mylimajam, jog esate dėkingi už nuplautą automobilį, pagamintą vakarienę – patvirtinate, kad vertinate savo išrinktojo pastangas. Dar daugiau – dalindamiesi už ką esate dėkingi kas rytą – tarsi pasufleruojate vienas kitam, kas jums svarbu. Pavyzdžiui – susėdę prie rytinės kavos puodelio pasidalinkite, už ką esate dėkingi vakar dienai: galbūt už gerą miegą, sėkmingą darbo dieną, malonų susitikimą su draugais, ar, tiesiog, vakarą su knyga. Tokiu būdu vienas kitam atsiversite ir papasakojate, kas jums yra svarbu, pasufleruosite, kokios jūsų vertybės ir kas jums teikia malonumą. Na o tada jau žinosite kaip lepinti ir sūpintis vienas kitu, kaip nudžiuginti irk oks Jūsų elgesys ypač pamalonina jūsų žmogų.

Santykius apniko rutina ir pradėjo erzinti bet kokia smulkmena? Į galvą pradeda lįsti nevalingos mintys apie tai, ar šalia Jūsų iš tiesų tas žmogus, kodėl jūs kartu, kodėl liūdinate vienas kitą? Jums reikia pertraukėlės, pakvėpuoti grynu oru. Tiesiog išeikite pasivaikščioti į parką, pavedžioti šunį ar tiesiog apeikite aplink savo namą. Lėtai. Ir pasitelkę sąmoningumą pabandykite galvoti ne apie viską, kas blogai ir netenkina šiandien santykiuose, o vietoje to, paieškoti priežasčių, už ką esate dėkingi savo mylimajam ar mylimajai. Pradėkite nuo paprasčiausio – prisiminkite tą pirmą pasimatymą, arba kaip rytais esate pamaloninami puodeliu kavos į lovą. Dėkingumą raskite paprastuose dalykuose: sutvarkytą virtuvę, nuvežtus vaikus į darželį, pagamintą vakarienę, palaikymą bet kokioje situacijoje, net tada, kai nesate teisūs. Kuo daugiau dėkosite, tuo daugiau priežasčių, kodėl mylite vienas kitą ir kodėl esate kartu rasite.

Susipykote? Galbūt net pakėlėte balsą vienas prieš kitą? Trinktelėjote durimis? Namuose įsivyravo kapų tyla, o atėjus vakarui sugulėte i lovą atsukę nugaras? Jausmas tikrai ne koks. Tačiau vienas vienintelis, paprastas paprasčiausias žodis, padėsiantis sugriauti visas pykčio sienas – tylus AČIŪ, KAD ESI į ausį. Pirmais kartais tai gali pareikalauti daugiau pastangų, o kur dar perlipti per savo ego (kuriam apskritai santykiuose ne vieta). Tačiau patikrinta ir patvirtinta tiesa yra ta, gebėjimas padėkoti tiesiog už tai, kad esate šalia vienas kito net įtempčiausiu momentu – ištirpdo ledus. Būti dėkingu ir  gebėti išreikšti tai vienas kitam – tai pamatas, ant kurio pastatysite pačius gražiausius tarpusavio santykius.

Eglė Luotytė | dekingumodienorastis.lt
Iliustracija: rawpixel.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.