Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į renginį „Mama, noriu gimti blaivas!”

Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į renginį „Mama, noriu gimti blaivas!”

Šių metų, gegužės 18-ą dieną, 10 – 14 val. Vilniuje, Maironio gatvėje, Bernardinų sode (prie centrinio fontano) vyks kasmetinė Lietuvos medicinos studentų asociacijos (toliau – LiMSA) iniciatyva organizuojama akcija „Mama, noriu gimti blaivas”.

nestumas-alkoholisŠiuo projektu bus siekiama informuoti būsimas mamytes bei visus jaunus žmones apie vartojamo alkoholio žalą nėštumo metu, bei visuomenę supažindinti su Vaisiaus alkoholiniu sindromu (VAS).

Pasak pasaulinės statistikos, iki 3 iš 1000 naujagimių gimsta su vaisiaus alkoholiniu sindromu, o net vienas iš 100 kūdikių turi pažeidimų, susijusių su tėvų alkoholio vartojimu. Alkoholis veikia kūdikio vystimąsi viso nėštumo metu ir sukelia išvaizdos, psichikos, elgsenos ir raidos sutrikimus. Placenta visiškai praleidžia alkoholį, taigi vaiko kraujyje būna tokia pati alkoholio koncentracija, kaip ir motinos. Jei alkoholis vartojamas pirmais nėštumo mėnesiais, didėja rizika, kad vaikas gims su vidaus organų vystimosi defektais. Po 10-13 nėštumo savaičių organai jau būna susiformavę, tačiau alkoholis naikina jų ląsteles – pirmiausiai centrinės nervų sistemos. Todėl didėja psichikos negalių, protinio atsilikimo rizika.

Sunkiausias pažeidimas sukeliamas alkoholio – vaisiaus alkoholinis sindromas. Jam būdinga tipiška išvaizda, kurią vėliau lydi psichikos, vystimosi ir kitokie sutrikimai. Sindromas matomas vizualiai jau nėštumo metu – nustatoma, kad vaisius turi mažą galvą, ploną viršutinę lūpą, Visi alkoholio sukelti pakitimai – neišgydomi, nes nėra tokių vaistų, kurie ištaisytų įvairiapusį vystimosi atsilikimą.
トMama, noriu gimti blaivas” – tai tęstinis LiMSA projektas, kuriuo siekiama informuoti ne tik būsimas mamytes, bet ir visus jaunus žmones, kada nors planuojančius tapti tėvais, apie alkoholio žalą nėštumo metu. Ypatingas dėmesys skiriamas supažindinimui su vaisiaus alkoholiniu sindromu (VAS) bei šio sutrikimo mažinimui Lietuvoje.

Renginio metu bus organizuojama viktorina – medicinos studentai tėveliams uždavinės klausimus apie alkoholio žalą būsimam kūdikiui, atsakę teisingai laimės rėmėjų įsteigtus prizus. Kol tėveliai domėsis projektu, jų vaikučiai turės progą sudalyvauti トŽaislų ligoninėje”, kurioje stengiamasi sumažinti vaikų baimę gydytojams, o kartu su kūrybos namučiais トVėjų fėja” – kurti spalvingas aplikacijas. Akcijos dalyviai taip pat šoks flashmob’ą, taip atkreipdami žmonių dėmesį į projektą.

Kiti renginio organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija ir Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *