fbpx

Mintis gali keisti genetinį organizmo kodą?
5 (1)

Captura-de-pantalla-2015-10-18-a-las-12.16.00

Amerikietis biologijos mokslų daktaras Briusas Liptonas (Bruce Lipton) tvirtina, jog tikro tikėjimo pagalba, išimtinai minties galia žmogus gali iš tiesų atsikratyti bet kurios ligos. Ir jokios mistikos tame nėra: Liptono tyrimai parodė, jog kryptingas psichinis poveikis gali keisti… genetinį organizmo kodą.

Daugelio metų eigoje Briusas Liptonas specializavosi genų inžinerijos srityje, sėkmingai apsigynė daktaro disertaciją, tapo daugelio tyrimų, padėjusių jam išgarsėti akademiniuose sluoksniuose autoriumi.

Pasak jo, visą šį laiką Liptonas, kaip ir daugelis genetikų ir biochemikų, tikėjo, jog žmogus yra tam tikru biorobotu, kurio gyvenimas pavaldus programai, įrašytai jo genuose. Iš šio požiūrio taško žiūrint, genai apsprendžia viską: išvaizdos ypatybes, gabumus ir temperamentą, polinkį toms ar kitoms ligoms ir, galų gale, gyvenimo trukmę. Niekas negali pakeisti savo asmeninio genetinio kodo, o reiškia, visumoje mums telieka tik susitaikyti su tuo, kas yra numatyta gamtos.

Posūkio momentu daktaro Liptono gyvenime ir požiūriuose tapo jo vykdomi 1980-ųjų pabaigoje eksperimentai, tiriant ląstelės membranos elgesio ypatybes. Iki šiol mokslo buvo laikoma, jog būtent genai, esantys ląstelės branduolyje, nustato, ką galima praleisti pro membraną, o ko – ne. Tačiau Liptono bandymai parodė, jog įvairūs išoriniai poveikiai ląstelei gali turėti poveikį ir genų elgesiui ir net privesti prie jų struktūros pakitimų.

Teliko tik suprasti, ar galima tokių pakitimų pasiekti psichinių procesų pagalba, arba, kalbant paprasčiau, minties jėga.

„Iš esmės, aš nesugalvojau nieko naujo,“ sako daktaras Liptonas. – Jau šimtmečius medikams yra gerai žinomas taip vadinamas placebo efektas – kai ligoniui duodama neutrali medžiaga, tvirtinant, jog tai nuostabus vaistas. Ko pasekoje ta medžiaga iš tiesų parodo gydomąjį poveikį. Bet, kaip bebūtų keista, tikro mokslinio paaiškinimo šiam reiškiniui nebuvo iki šiol.

Mano atradimas leidžia duoti tokį paaiškinimą: tikėjimo gydomąja vaistų galia pagalba žmogus keičia vykstančius organizme procesus, tame tarpe ir molekuliniame lygmenyje. Jis gali „atjungti“ vienus genus, priversti „įsijungti“ ir net keisti savo genetinį kodą. Tuo pačiu aš pagalvojau apie įvairius stebuklingų pagijimų atvejus. Gydytojai nuo tokių atvejų visada stengdavosi atsiriboti be paaiškinimų. Bet, jei iš tiesų pas mus praktikoje būtų buvęs tik vienas vienintelis toks atvejis , jis turėtų priversti gydytojus susimąstyti apie jo prigimtį. Ir padaryti išvadą apie tai, jog, jei tas pavyko vienam, tai gali būti, to galima pasiekti ir visiems kitiems.

Suprantama, akademinė visuomenė tokį Liptono požiūrį priėmė atstačiusi spyglius. Tačiau jis tęsė savo tyrimus, kurių eigoje nuosekliai įrodinėjo, jog be jokių vaistų galima daryti poveikį organizmo genetinei sistemai.

Tame tarpe, tarp kitko, ir specialiai parinktos dietos pagalba. Taip, vienam iš savo eksperimentų Liptonas išvedė geltonų pelių veislę su įgimtais genetiniais defektais, pasmerkiančiais jų palikuonis antsvoriui ir trumpesniam gyvenimui. Po to su specialia dieta jis pasiekė to, jog šios pelės atsivesdavo palikuonis visiškai nepanašius į savo tėvus, įprastos spalvos, svorio ir gyvenančius tiek pat, kiek ir likusieji jų gentainiai.

Visa tai, sutikite, panašu į šundaktariavimą, todėl akademinių sluoksnių reakciją į Liptono idėjas nuspėti nebuvo sunku. Tačiau nežiūrint į nieką jis tęsė eksperimentus ir įrodė, jog analogiško poveikio genams galima pasiekti ir, pavyzdžiui, stipraus ekstrasenso ar tam tikrų fizinių pratimų pagalba. Naujai mokslo krypčiai, tiriančiai išorinį poveikį (nepaveldimą) genetiniam kodui buvo duotas pavadinimas „epigenetika“.

Ir visgi, svarbiausiu poveikiu, sugebančiu keisti mūsų sveikatos stovį, Liptonas laiko būtent minties galią, tai, kas vyksta ne aplink, o mumyse pačiuose.

„Tame irgi nėra nieko naujo“, pareiškia Liptonas. – Seniai žinoma, jog du žmonės gali turėti vienodą genetinį polinkį vėžiui, tačiau pas vieną liga pasireiškia, o pas kitą – ne.

Kodėl? O todėl, kad jie gyveno skirtingomis sąlygomis: vienas dažniau kentė nuo streso, nei kitas; jie turėjo skirtingą savivertę ir su tuo susijusią savijautą, atitinkamai sukeldavusią ir skirtingas mintis.

„Šiandien aš galiu tvirtinti, jog mes turime galių valdyti mūsų biologinę prigimtį; mes galime minčių, tikėjimo ir siekių galia daryti poveikį mūsų genams“, – teigia Liptonas.

Didžiulis skirtumas tarp žmonių ir kitų gyvų sutvėrimų Žemėje, kaip tik ir yra tame, jog jis gali keisti savo kūną, gydyti pats save nuo mirtinų ligų ir net atsikratyti įgimtų susirgimų, teikdamas savo organizmui psichinius nurodymus. Mes visai neprivalome būti mūsų genetinio kodo ir gyvenimo aplinkybių aukomis. Patikėkite tuo, kad jūs galite išgyti, – ir jūs išgysite nuo bet kurios ligos. Patikėkite, jog jūs galite numesti 50 kilogramų, – ir jums tas pavyks!

Iš pirmo žvilgsnio viskas labai paprasta. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio…

Jeigu viskas būtų taip paprasta, tai žmonių dauguma lengvai spręstų bet kokias sveikatos problemas negudrių mantrų, kaip pavyzdžiui „Aš galiu išgyti nuo šio negalavimo“, „Aš tikiu, jog mano organizmas pats pajėgus nuo to išgyti“, pagalba…

Tačiau niekas iš to nesigauna, ir, kaip aiškina Liptonas, negali gautis, jeigu psichinės nuostatos patenka tik į sąmonės sritį, apimančią tik 5% mūsų psichinės veiklos, tačiau nepaliečiant likusių 95% , t. y., pasąmonės.

Trumpiau tariant, tik vienetai iš tų, kurie patikėjo savo smegenų galimybe gydytis savarankiškai, iš tiesų tuo tiki – ir todėl pasiekia rezultatų. Dauguma gi, pasąmonės lygmenyje atmeta tokią galimybę. O jei būti visiškai tiksliems: pati jų pasąmonė, kuri automatiniu lygmeniu ir kontroliuoja visus procesus mūsų organizme, atmeta tokią galimybę. Tuo pat metu ji (vėlgi automatizmo lygmeniu) įprastai vadovaujasi principu, jog tikimybė to, kad mumis nutiks kažkas pozityvaus yra kur kas mažesnė, nei tolimesnė įvykių tėkmė pagal blogiausio varianto scenarijų.

Pasak Liptono, būtent tokia kryptimi mūsų pasąmonė ima derintis ankstyvos vaikystės periodu, nuo gimimo iki šešerių metų, kaip patys nereikšmingiausi įvykiai, atsitiktinai ar sąmoningai suaugusiųjų pasakyti žodžiai, bausmės, traumos, formuoja „pasąmonės patirtį“ ir pasekoje – žmogaus asmenybę.

Tuo pačiu, mūsų psichikos sandara yra tokia, kad visa, kas negero įvyko su mumis, atidedama į pasąmonę kur kas lengviau, nei atsiminimai apie malonius ir džiaugsmingus dalykus. Ir to pasekoje, didžiosios daugumos žmonių „pasąmonės patirtį“ sudaro 70% „negatyvo“ ir tik 30% „pozityvo“.

Tokiu atveju, tam, kad iš tiesų pasiekti savigydos efektą, mažiausiai būtina pakeisti šį santykį į priešingą pusę. Tik tokiu būdu galima sulaužyti barjerą, pastatytą pasąmonės, jūsų minties kelyje į ląstelinius procesus ir genetinį kodą.

Liptono nuomone, daugelio ekstrasensų veikla ir pasireiškia sulaužant šį barjerą. Tačiau jis daro prielaidą, jog analogišką efektą galima pasiekti ir hipnozės bei kitų metodų pagalba. Tačiau didžioji šių metodų dalis dar laukia savo atradėjų. Arba plataus pripažinimo.

Po įvykusio prieš ketvirtį amžiaus Liptono pasaulėžiūros perversmo, mokslininkas tęsė savo tyrimus genetikos srityje, ir tuo pat metu tapo įvairių tarptautinių forumų, skirtų sujungti tradicinę ir alternatyvią mediciną, aktyviu organizatoriumi. Jo organizuotuose kongresuose ir seminaruose žinomi psichologai, gydytojai, biofizikai ir biochemikai sėdi šalia įvairiausių liaudies gydytojų, ekstrasensų ir net tų, kurie vadina save magais ar burtininkais. Ir pastarieji įprastai demonstruoja susirinkusiems savo galimybes, o mokslininkai organizuoja smegenų šturmą bandydami moksliškai tą pagrįsti. Ir tuo pačiu apgalvoja ateities eksperimentus, kurie padėtų išryškinti ir paaiškinti nuslėptų mūsų organizmo rezervų mechanizmą.

Tiesa, reikėtų pripažinti, jog plačioji akademinė visuomenė Liptono idėjų nepriėmė, pavadinusi jas nemoksliškomis. Šį dalyką į vietas sustatys tik laikas.

Šaltiniai: organicindia.com, world.onlinegratis.tv

Parengė infa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

25 Responses

 1. Povilas parašė:

  Besimokydamas mokykloje, užpildžiau draugui anketą „priminimius” klausimai apie svajones, ateitį.
  Po daugiau nei 20 metų atradus užrašus buvau maloniai nustebęs. Daugelis svajonių išsipildė,o link likusių išsipildymo keliaujama sparčiu žingsniu.. Tikslai užrašyti aštuonmečio berniuko pasiekti, kitiems trūksta labai nedaug.
  Visuo tuo tikėjau, ir to siekiau. Užprogramavau savo pasamone ir turiu tai ko noriu.

 2. VVV parašė:

  Idėjos nemoksliškos šių dienų mokslo akimis.

  • Gintaras P. parašė:

   Apie ka tu kalbi, VVV, siu dienu mokslas- dagradaves. Ypac uzsakomasis mokslas. Yra ir neuzsakomasis, geri zmones savo jegomis platina ir gilina mokslo aprepti. Mokslas yra nepajegus atsakyti i gyvenimo prasmes klausima. Bet, kad mintis gali keisti genetini koda tam tikra prasme yra tiesa.

 3. Nirananda parašė:

  Pries 20 metu sahaja jogos mokytoja mokslineje konferencijoje peterburge pareiske kad genai nuolatos kinta ir meditacija gali visiskai isgyditi ir pakeisti genus… Puse sales atsistojo ir isejo. Zurnalistams Shri Mataji paaiskino kad mokslas labai atsilieka. Bet jau greitai bus irodyta tai ka siandien pasakiau. :) jau ne pirmas straipsnis sia tema. Austrijos mokslininkai irode, kad genai kinta dazniau nei mes isivaizduojame….

  • praktika parašė:

   Parodikite bent viena pakitusi gena kuris atsakingas uz akiu, odos spalva… aaaa tikriausiai jie tiesiog neuzsiima meditacija

   • Anonimas parašė:

    Jei keisti akių rainelės ar odos spalvą būtų be galo svarbu – jie pasikeistų.
    Praktiškai – minties (savįtaigos) dėka pasigydžiau karpą.

   • Anonimas parašė:

    Pažįstu bent porą žmonių, kurių akių spalva jau suaugusiame amžiuje pasikeitė ;)

    • Monaki parašė:

     Aš sužavėta :)…būtų labai, labai įdomu išgirsti plačiau;) gal galit man papasakoti? :))

    • Anonimas 2 parašė:

     Mano akių spalva taip pat pasikeitė. Kai buvau vaikas, jos buvo tamsiai rudos. Sulaukus maždaug 20 metų, pastebėjau, kad akių spalva kinta ir dabar jos žaliai rudos. Nemanau, kad tai įtaiga, bet kai kurie genai, atsakingi už akių rainelės spalvą, gali pasireikšti (pradėti veikti) vėlesniame amžiuje arba pasikeisti.

  • Vaidotas parašė:

   Medituoju Sahadza joga, pagal Shri Mataji Nirmala Devi.Labai jauciasi tiek is fizines , tiek is dvasines puses pagerejimai. Labai rekomenduoju sia joga.
   Aciu

  • Gintaras P. parašė:

   Mokslas turi tiek daug apribojimu, kad jei kalbame apie kazka daugiau nei fizikos desniai jis tiesiog neadekvatus jokiai esminei isvadai prieti.

 4. Aivaras parašė:

  Gal kas yra susidures su geltonosios demes liga (akiu liga) ir praktikaves jos isgyjima per alternatyviaja medicina?

 5. Rima parašė:

  Vaistas nuo visų ligų, kurį vartoti 1000 kartų į dieną: AŠ SVEIKAS.

 6. Abra Kadabra parašė:

  Tegul man parodo, kuris gimes aklas saviitaiga praregi. Arba kazkas su stipriai silpnom akim. Bobuciu pasakos ir nauda „motyvatoriu” – smegenu pudrinimo piniginems. :)

  • As parašė:

   Turejau nemaza regejimo minusa, beveik -6. Tiesiog tokia fiziologija, akys isaugo per dideles, todel buvo reikalinga korekcija akiniais ar lesiais. Akiu taip paprastai dieta ir sportu nesumazinsi, nors jau yra budu, bet jiems reikia daug laiko. Lazerine korekcija daug greiciau.

  • Izolda parašė:

   Akių gydytoja 1996 m man nustatė toliaregį astigmatizmą. Užsidėjau akinius. Bet rudenį, žiemą įėjus į patalpą jie užrasodavo… nutariau jų atsikratyti kaip nors. Perskaičiau Norbekovo „Kvailio patirtis arba kaip atsikratyti akinių” ir darydavau prieš užmiegant ir tik prabudus saviįtaigos seansus. Po mėnesio- kito jau nebereikėjo akinių. Man dabar 58 metai. puikiai matau be akinių ! Va !

 7. Sara parašė:

  Tikejimas – stipraus poveikio vaistas su garantija …

 8. Jonas parašė:

  Vianna Stibal. Dvi knygos apie Teta gydymą. Tai tikrai veikia.

 9. Esenku parašė:

  Apie tai, kad galime gydyti patys save kalba ir daosių meistras Mantekas Čija. Vietoj to, kad užsiimtų žmonių gydymu (o jis tai darė jaunystėje) meistras moko technikų, kurias kasdien praktikuodamas žmogus eliminuoja iš savo pasąmonės negatyvą ir taip atsiranda erdvė pozityvioms mintims, meilei, kuri gydo mūsų organus ir visą kūną. Jei sukoncentruoji dėmesį į organą ir fiziškai pradedi jausti šilumą ar net aiškų karštį toje vietoje, sakyčiau tai vienas iš paprastų įrodymų, kokia didelė mūsų pačių minties galia. Mes galim labai daug, tereikia tuo patikėti pasąmonės lygmeniu, ką padaryti ir padeda meditacijos.

 10. Virginija parašė:

  Kad mintys materializuojasi, tai tikiu 100%. Nes pati tai patyriau. dar jaunystėje tai įvyko. Tada buvo neigiamos mintys ir viskas išsipildė. Todėl dabar stengsiuosi mąstyti tik pozityviai. Aišku ne visada pavyksta, nes aplink daug negatyvo, bet bandau šalinti blogas mintis.

 11. Mykolas parašė:

  Buvo idomu ir naudinga paskaityti apie tai :) Kadangi esu praktikuojantis Dievo zodi zmogus,nepriklausau jokiai religijai,ir apie tai net nenoriu nieko girdeti,galiu uztikrinti,kad Tiesos pazinimas turi realia jega islaisvinti mus nuo visokio melo kuri taip inirtingai bei desperatiskai projektuoja i mus sundaktariai,visokio plauko ale mokslininkai,magai-burtininkai… Issivalius nuo viso sito s…-melo zmogus cia pat,ta pacia akimirka isgyja,tampa laisvas…Puikus straipsnis!

 12. Anonimas parašė:

  Gal butu idomu tiems,kurie supranta vokieciu k.: Lissy Götz „Programmiere Dein Gehirn-es wird Dich verstehen:die Alpha-Synapsen-Programmierung”.

 13. Kaunietė parašė:

  Straipsnis optimistiškas, bet trūksta trumpo aprašymo kaip tas vyksta ląstelės lygmenyje.

 14. Ona parašė:

  Yra Liptono knygų lietuvių kalba, kuris visus tyrimus ir gautus rezultatus detaliau paaiškina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.