Penki sveikų santykių požymiai
0 (0)

poros-santykiai

Daugelis mūsų „įstringame“ nesveikuose santykiuose todėl, kad nežinome, koks partneris iš tikrųjų mums tinka. Apklaususi šimtus porų šeimos terapeutė Anne Milford nustatė požymius, bylojančius, kad jūs iš tiesų sutikote savo antrąją pusę.

„Prieš aštuoniolika metų atšaukiau savo vestuves, – savo susidomėjimą šia tema aiškina A. Milford. – Šis sprendimas man buvo labai sunkus, net kelerius metus po šio skausmingo išsiskyrimo bandžiau suprasti, kodėl aš vos neištekėjau už man visiškai netinkančio žmogaus. Man teko pažvelgti faktams į akis – širdies gilumoje visada žinojau, kad mes ne pora. Be to, neturėjau net menkiausio supratimo, kas man iš tikrųjų tinka ir kaip tą žmogų rasti“.

A. Milford mano, kad jai pasisekė – galiausiai ji sutiko savo tikrąją meilę ir jau penkiolika metų gyvena laimingoje santuokoje, kartu su vyru augina tris vaikus.

„Per savo darbo metus išklausiau nemažai moterų istorijų, dauguma jų atsidūrė nelaimingo šeimyninio gyvenimo spąstuose, arba, kaip aš, atšaukė vestuves paskutinę akimirką, nenorėdamos padaryti didžiausios klaidos gyvenime, – toliau pasakoja ekspertė. – Aš supratau, kad dauguma mūsų tiesiog nežino, kaip atpažinti tinkamą partnerį“.

Kartu su kolege, šeimos psichoterapeute Jennifer Gauvain, A. Milford apklausė šimtus moterų ir išskyrė penkis universalius požymius, bylojančius, kad jūs sutikote jums tinkantį partnerį, o jūsų santykiai – sveiki.

1. Vienas kitame skatinate geriausias, o ne blogiausias, savybes. Padedate vienas kitam augti vidumi, profesine ir emocine prasme, pripažindami, kad pokyčiai – pozityvi ir naudinga gyvenimo dalis.

2. Pasitikite vienas kitu ir galite pasikliauti partneriu sudėtingose situacijose – esate garantuoti, kad jis pasielgs teisingai. Jūsų santykiuose nėra vietos pavyduliavimui, prasimanymams ir kritikai atbuline data.

3. Jums patinka kartu linksmintis. Žaidimas santykiams suteikia spalvų, o juokas – geriausias afrodiziakas pasaulyje.

4. Jus sieja bendros vertybės ir pasaulėžiūra. Emocinis ir dvasinis ryšys toks pat svarbus, kaip ir fizinis potraukis.

5. Vienas su kitu elgiatės atidžiai ir rūpestingai, nepuolate smerkti ir kritikuoti. Paprastas testas – koks jūsų balsas, kai kritikuojate ir vertinate? Jeigu mums žmogus brangus, labai sunku jį kritikuoti pakeltu tonu.

Ar dabartiniai jūsų santykiai atitinka šiuos kriterijus? Jeigu ne, galbūt vertėtų paklausyti intuicijos balso. Širdies gilumoje jūs žinote, ar dabartinis partneris jums tinka. Šis žinojimas padės jums pasakyti „sudie“ beviltiškam romanui ir pažinti savo žmogų, kai jis pasirodys jūsų gyvenimo kelyje.

Šaltinis: delfi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. savas parašė:

  mano santykiams ragas. Pagal požymius

 2. as parašė:

  Mano pagal paskutinį :D

 3. Nera parašė:

  Mano „beviltiskas romanas” tesiasi jau 8 metai ir auga vaikas: autore biski priciuozus sakyciau:D

 4. Jolanta parašė:

  Norėdami gauti meilę reikia ją duoti. Ką dalini tai ir gauni.

 5. Anonimas parašė:

  Tikra tiesa straipsnyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.