fbpx

Šalyje plečiamas socialinių globėjų tinklas
0 (0)


Lietuvoje daugėja socialinių globėjų, atveriančių savo namų duris tėvų globos netekusiems vaikams.

Įgyvendinant institucinės globos pertvarkos projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ (toliau – Projektas), socialines paslaugas teikiančios Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Utenos ir Telšių regionų organizacijos laimėjo viešojo pirkimo konkursą teikti bandomosios socialinių globėjų veiklos užtikrinimo paslaugas.

Šiuo metu jos aktyviai ieško šeimų ar asmenų, kurie sutiktų priimti į savo namus netekusius tėvų globos vaikus iki tol, kol jie bus grąžinti tėvams arba jiems bus rasti globėjai ar įvaikintojai.
Vilniaus regione dirbti socialiniais globėjais nuolat kviečia žmones minėtą konkursą laimėjusi viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras, esanti Nemenčinėje. Šio centro darbuotojų pastangų dėka jau trys socialinių globėjų šeimos globoja šešis vaikus.

Socialiniu globėju gali tapti kiekviena šeima ar fizinis asmuo, išklausęs globėjų (rūpintojų) ir įtėvių (GIMK) mokymus, pasirengęs į savo šeimą priimti vieną ar keletą vaikų (iki 3 vaikų, išskyrus tuos atvejus, kai neišskiriami broliai ir (ar) seserys), netekusių tėvų globos. Globėjams mokamas atlygis už prižiūrimus vaikus, taip pat skiriami pinigai vaiko poreikiams tenkinti, numatyta atokvėpio paslauga, specialistų pagalba bei palaikymas.

„Socialinė globa – ypatingas darbas, kurios tikslas – padėti vaikui, negalinčiam gyventi su tėvais, augti šeimos aplinkoje. Globėjų gyvenimui jis suteikia dar daugiau prasmės, pilnatvės ir džiaugsmo. Socialinio globėjo darbas yra vienas iš geriausiai apmokamų darbų, nes užmokestis už jį – ne tik pinigai, bet ir laimingi vaikai, neįkainojamas indėlis į mus pačius, tautos bei valstybės ateitį, “ – sako Projekto Vaiko ir šeimos gerovės ekspertė Jūratė Dagienė.

Išsamią aktualią informaciją norintiesiems tapti socialiniais globėjais teikia bandomosios socialinių globėjų veiklos užtikrinimo paslaugos konkursą laimėjusios įstaigos: Vilniaus regiono gyventojams – VšĮ Vaikų ir paauglių socialinis centras (Rugilė Ladauskienė, tel. 8 620 92 288), Klaipėdos ir Šiaulių regionų – VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ (Rimvydas Augutavičius, tel. 8 605 58 297), Alytaus regiono – Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centras „Židinys“ (Egidijus Aleksonis, tel. 8 698 49 586), Utenos regiono – Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras (Diana Deveikienė, tel. 8 618 61 636) ir Telšių regiono – Plungės vaikų globos namai (Aušra Meškauskienė arba Genovaitė Ūsienė, tel.: 8 448 57 989, 8 671 11 680).

Taip pat į žmonių, besidominčių vaikų globa šeimoje, klausimus pasiruošę atsakyti ir miestų bei rajonų savivaldybių administracijų Vaiko teisių apsaugos skyrių ir Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) specialistai.

Papildomą informaciją teikia Projekto Pertvarkos viešinimo ir komunikacijos ekspertė Daiva Savickienė, tel. 8 683 71 482, e. p. daiva.savickiene@pertvarka.lt.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.