Studento biudžetas: maistui išleidžiama beveik tiek pat, kiek ir pramogoms
0 (0)

Nemažai daliai jaunų žmonių kartu su studijomis prasideda ir kiti išbandymai. Vienas svarbiausių iššūkių – asmeninių finansų valdymas. Kaip parodė studentų apklausa, didžioji dalis jaunuolių būtiniausioms išlaidų kategorijoms skiria panašią savo biudžeto dalį kaip ir ne pirmo būtinumo prekėms ar paslaugoms.

kiaule-taupykleApklausos duomenimis, didžioji dalis gaunamų studentų pajamų pasiskirsto po tokias išlaidų kategorijas kaip maisto, būsto nuomos, pramogų, aprangos, transporto ir  žalingų įpročių. Be to, pastebėta, kad maistui dažnai yra skiriama kone tiek pat, kiek ir pramogoms ar žalingiems įpročiams – dažniausiai iki 200 Lt kiekvienai kategorijai. Tik kas trečias studentas maistui skiria iki 400 Lt. Visiškai pramogoms neišlaidauja tik mažuma – 7 proc., studentų. Alkoholiui ir cigaretėms pinigų iš savo biudžeto neskiria tik kas trečias studentas.

„Studentų asmeninio biudžeto valdymo įpročius atskleidusią apklausą atliko Vilniaus kolegijos studentai. Tai jiems buvo puiki galimybė paanalizuoti savo elgseną, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Ta pati apklausa yra atskleidusi, kad tik nedidelė dalis studentų sudaro mėnesinį savo biudžetą. Tikimasi, kad kitąmet šios kolegijos studentų sukurtas finansų valdymo įrankis pasiteisins ir dar labiau motyvuos jaunuolius planuoti savo išlaidas.“

Nuo 400 iki 800 Lt – tokios yra dažno studento mėnesinės pajamos. Tik maždaug kas šeštas jaunuolis gali pasidžiaugti virš 1400 Lt siekiančiomis pajamomis. Didžiąją jų dalį sudaro tėvų finansinė parama. Taip nurodė 80 proc. apklausoje dalyvavusių studentų. Atlyginimą kaip pajamų šaltinį paminėjo pusė respondentų, stipendiją – nepilnas penktadalis.

Studentų apklausa internetu vyko šių metų birželį, joje dalyvavo 355 18-30 m. amžiaus Vilniaus kolegijos studentai. Ši apklausa yra projekto „Studento biudžetas“, kurį įgyvendina „Provident Finansai“ ir Vilniaus kolegija, dalis.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.