A. Veryga: apsaugoti vaikus nuo smurto galima tik sutelkus tam visą visuomenę
0 (0)

Bet koks smurtas prieš vaikus – tiek fizinis, tiek emocinis – sukelia didžiules sveikatos ir socialines problemas visam likusiam gyvenimui, todėl siekiant sukurti sveikesnę ir laimingesnę visuomenę yra būtina mažinti žiauraus elgesio su vaikais apraiškas, teigiama pranešime spaudai.

Į šį visai Europai aktualų klausimą dėl smurto prieš vaikus ir galimus problemos sprendimo būdus dėmesį atkreipė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, dalyvaudamas Santaros klinikų organizuotoje spaudos konferencijoje, skirtoje paminėti Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

„Mūsų visų pareiga yra prisidėti prie vaikų gerovės ir ateities puoselėjimo, nes kasmet dėl žiauraus elgesio Europos regione miršta šimtai vaikų. Ne išimtis ir Lietuva, mes nuolatos girdime itin skaudžias vaikų istorijas, dažnai besibaigiančias tragedijomis, todėl yra būtina dėti visas pastangas, kad tokių istorijų Lietuvoje ir pasaulyje nebeliktų“, – sakė ministras A. Veryga.

Kalbant apie smurtą prieš vaikus, žiaurus elgesys su vaikais yra paplitęs, tačiau ne visais atvejais apie tai sužino vaikų teisių apsaugos darbuotojai. PSO statistika rodo, kad Europos regione vidutiniškai nuo seksualinio smurto kenčia 18 mln. vaikų iki 18 metų amžiaus, nuo fizinio smurto kenčia 44 mln. vaikų iki 18 metų amžiaus, nuo psichologinio smurto kenčia 55 mln. vaikų iki 18 metų amžiaus.

Pasak ministro A. Verygos, žiaurus elgesys su vaikais turi labai skaudžias pasekmes. Sutrinka vaiko (o vėliau ir suaugusiojo) fizinė ir psichinė sveikata. Smurtą vaikystėje patyrusiam žmogui tampa sunkiau gauti gerą išsilavinimą ir darbą.

Sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiantys specialistai vieni pirmųjų gali pastebėti, kad vaikas yra neprižiūrimas, galimai patiria smurtą, tad būtent jie gali laiku sureaguoti į šią problemą – padėti šeimai arba informuoti vaiko teisių apsaugos skyrius apie galimus vaiko teisių pažeidimus.

Smurtui prieš vaikus įtaką daro daug veiksnių, pavyzdžiui, aukštas ekonominės nelygybės lygis, ekonominis stresas. Tokiam elgesiui vešėti leidžia mūsų pakantumas fizinėms bausmėms, nes vis dar pasitaiko labai daug žmonių, manančių, kad auklėti vaiką diržu yra normalu. Tačiau iš tiesų bet koks smurtas prieš vaikus negali būti toleruojamas.

PSO, įvertinusi Europos šalių patirtį nustatė, kad šeimų lankomosios priežiūros ir tėvystės įgūdžių ugdymo programos padeda sumažinti žiauraus elgesio su vaikais atvejų skaičių. 1 euras, skirtas šeimų lankymui namuose, vidutiniškai sutaupo 5,7 euro ateityje. 1 euras, skirtas tėvystės įgūdžių ugdymui, vidutiniškai sutaupo 17 eurų.

Programos, skirtos pagerinti vaikų sveikatą, turi būti diegiamos, tad Sveikatos apsaugos ministerija dės visas pastangas, kad žiaurus elgesys su vaikais būtų mažinamas, o jų sveikata gerėtų.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.