Ar normalu, kad vyras yra priklausomas nuo animacinių filmų?
0 (0)

tv

Klausimas: Sveiki, mano vyras yra 33 metų. Ar normalu, kad jis nuolat žiūri animacinius filmukus? Kasdien. Visokiausius. Žiūri juos ir per televizorių, ir siunčiasi į kompiuterį ištisus sezonus animacinių filmukų su daugybe serijų. Na, aš retkarčiais taip pat pažiūriu kokį animacinį filmą, bet tai būna keletą kartų per metus. O ką sako apie žmogų toks polinkis nuolat žiūrėti animacinius filmus? Dėkoju už atsakymą, Brigita.

Atsakymas: Sveika, Brigita, ačiū, kad parašei. Tiesiogiai atsakyti į tavo pirmąjį klausimą būtų sudėtinga. Tokiu atveju reiktų susitarti, kas gi yra normalu, o tada įvertinti, ar tavo vyro elgesys atitinka normalumo kriterijus, ar ne. Visgi ko gero tavo klausimas yra šiek tiek kitas.

Man norėtųsi perfrazuoti tavo klausimą– o kokius jausmus tau pačiai sukelia šis vyro įprotis? Taipogi kyla ir kitas klausimas – ar tavo vyras yra priklausomas nuo animacinių filmų?

Manau, už tavo klausimo slypi tam tikras  nepasitenkinimas esama situacija. Kodėl taip yra– tu pati geriau galėtum atsakyti. Galbūt tavo vyras dėmesį, kurio tu tiksiesi sau, nukreipia į filmukus. Jis galėtų skirti laiko tau, tačiau vietoje to veikia tai, kas jam labiau patinka. Taigi, tu tarsi pradedi konkuruoti dėl jo dėmesio su animaciniais herojais.

O gal tave trikdo, kad jis daro tai, ką nori, o tu tuo tarpu jautiesi įsipareigojusi daryti tai, ką manai „privalu“ daryti. Gal pyksti ant savęs, kad negali sau leisti elgtis taip, kaip norėtumei elgtis, nes vyras sau „leidžia“ daryti tai ko nori? Uždavus šiuos klausimus sau pačiai, turėtum situaciją pamatyti kiek aiškiau.

Kitas mano paminėtas klausimas – priklausomybė. Žmonės dažnai klaidingai mano, kad priklausomybė turi būti labai aiškiai išreikšta, dažniausiai nuo tam tikrų medžiagų (narkotikų, tabako), maisto. Taip pat yra priklausomybės nuo sekso, pirkinių ar darbo – jos dažnos, gerai matomos, o jų žala daugiau ar mažiau akivaizdi. O čia… filmukai, net kam nors gali pasirodyti juokinga – „pamanyk, multikus žmogus žiūri, baisi čia tragedija“.

Visgi, jei ši veikla neigiamai įtakoja tavo vyro gyvenimą ilgalaikėje perspektyvoje – kenkia jo darbui, santykiams su šeima, skatina netikslingas išlaidas, ir vyras to nepripažįsta, tai jau būtų priklausomybės požymis.

Atsakyti į antrąjį tavo klausimą, ką sako apie žmogų jo polinkis žiūrėti animacinius filmukus, dar sudėtingiau. Tai, jog žmogus dažnai žiūri animacinius filmus, apie jį pasako tik tiek, kad jie jam patinka. Patinka, nes tai gali būti būdas atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, priemonė tvarkytis su nuolatiniu stresu, smagus pomėgis, būdas susitapatinti su kai kuriais filmų herojais ir jaustis geresniu ar blogesniu nei jis yra iš tikrųjų, galimybė pasijusti vaiku, būdas pabėgti nuo savęs…

Koks jis yra žmogus, geriausiai gali atsakyti tu pati – juk tu su juo gyveni ir matai jį kiekvieną mielą dieną. Galimas dalykas, kad tai, ką matai – tau nepatinka, tačiau abejoji savo jausmais ir mintimis, ieškai išorinio patvirtinimo: „štai psichologė pasakė, reiškia tikrai blogai, kad žiūri filmukus“, „jis tikrai nebrandi asmenybė“. Ką gi tau duos ši diagnozė?  Taigi, pirmiausia paklausk savęs pačios – kodėl tau kyla šis klausimas ir kaip tu pati dėl to jautiesi. Kai žinosi, koks yra tavo emocinis santykis į šią situaciją, galėsi kažką su tuo daryti.

Sėkmės!

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.