Ar tikrai savo namus galime vadinti namais?
0 (0)

Ką mes vadiname namais? Namai, tokia jauki vieta, kur artimieji susitinka vakarais po įvairiausių dienos darbų ir veiklų. Namai, tai ten, kur yra tavo nuosava lova, tavo daiktai, ta vieta, kur kai reikia galima pasislėpti nuo viso supančio pasaulio, pabūti tyloje, o gal garsiai šokti ir dainuoti. Žodį „namai“ žino ir vos pradėję kalbėti mažyliai, vadinasi šis žodis tikrai yra labai svarbus kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Tad kodėl ne visada į namus norisi sugrįžti, kodėl kartais pakeliui namo jauti įtampą, kodėl kartais nuosavi namai tampa tokie nebemieli, kuriuose rasti ramybę ir užuovėją darosi vis sunkiau? Kur tavo namai?

Žmogus, kuris net nesiteikia pažinti Jūsų, o Jūs net nesiteikiate pažinti žmogaus, verti būti kartu – nes esate per dideli egoistai, pirmiau suteikti svarbą kitam žmogui, nes tuo metu jau reikalaujate ir rodote nepasitenkinimą kito elgesiu, kuris taip ir nesuprato, – o ko iš manęs norėjo?

Namai dažniausiai asocijuojasi su patalpa, kurioje susitinka žmonės, kurie turi noro ir ryžto gyventi kartu, planuoti ir auginti vaikus. Iš ten planuoti keliones, kurti laimę, būti tėvais, vyrais, žmonomis ir visais kitais vaidmenimis. Deja, namai, tai tikrai šiek tiek daugiau negu keturios sienos, ar nuosava kūdra kieme, šalia kurios stovi dirbtinė palmė, bandanti sukurti svetimą grožį, nes panašus vaizdas buvo Novatur katalogo nuotraukoje.

Priežastys, kai namai tampa nebemielais

Būna dienų ar net savaičių, kai mūsų namai tampa mums laikinais ir tikrai ne dėl to, kad ten netvarka ar negražūs patalai. Dažniausiai ta ypatinga vieta tampa laikina dėl pasitikėjimo šeimos nariais stokos, dėl santykių šeimoje „rūko“, kai keli suaugę žmonės neranda bendros kalbos, kai nesugeba kalbėtis širdimi. Pasitikėjimas savo artimaisiais yra būtina laimingų namų sudedamoji dalis, o kurti pasitikėjimą yra svarbu ir jums, tiksliau, būtina pradėti nuo savęs.

Dažniausiai ta ypatinga vieta tampa laikina dėl pasitikėjimo šeimos nariais stokos, dėl santykių šeimoje „rūko“, kai keli suaugę žmonės neranda bendros kalbos, kai nesugeba kalbėtis širdimi.

Būna, kad šeimas sukuria žmonės, kurie neskyrė laiko įvertinti vienas kito savybių, nepasidomėjo tuo, kas žmogų erzina, o kas teikia malonumą. Pasitikėjimą namuose galima pradėti kurti kalbantis tarpusavyje – konstruktyviai. Kai žinai, kas žmogų erziną arba tai, kas teikia malonumą, būtina pradėti taip elgtis – mažinti erzinančius ir didinti patinkančius veiksmus. Taip gyvenant, po truputį galima pradėti pasakoti artimiesiems ir apie savo mėgstamas ar nemėgstamas namuose veiklas. Pabandyti tikrai verta, nes žmogus, kuris net nesiteikia pažinti Jūsų, o Jūs net nesiteikiate pažinti žmogaus, verti būti kartu – nes esate per dideli egoistai, pirmiau suteikti svarbą kitam žmogui, nes tuo metu jau reikalaujate ir rodote nepasitenkinimą kito elgesiu, kuris taip ir nesuprato, – o ko iš manęs norėjo?

Tad net patys gražiausi ir prabangiausi namai gali būti be pasitikėjimo, be širdies ir tušti, jeigu ten nėra sielos šviesos jaukumo, tegul ir įsivaizduojamos, bet kuriamos šviesos, kuri pasitinka ten atvykusius gyventojus. Ir žinote iš kur tokia šviesa ir jaukumas randasi? Ogi kiekvienoje širdyje ir suvokime, kad mes patys kuriame savo namus – širdimi. Kai klausomės kito žmogaus, kai nuoširdžiai domimės pačiu juo ir leidžiame jam prisiliesti prie mūsų sielos gelmių, tada yra kuriami tikri namai, kuriami iš visos širdies, su pasitikėjimu ir pagarba sau ir kitam.

Pirmiausiai, tapk žmogumi, kuris moka nutiesti meilės siūlą į kito širdį ir tik tada pradėk kurti namus.

Ne daiktai kuria namus, ne gražūs baldai, ne marmuro grindys, todėl neverta blaškytis į namus tempiant visokias materialias grožybes, pamiršus atsinešti svarbiausią papuošimą – savo širdį, kuri myli ir priima kitą, kuri kuria gyvenimą ir šviesą. Todėl drąsiai namais gali vadintis tą vieta, kurioje susitinka žmonių širdys, ar pats žmogus su savimi, kurdamas meilę ir gerumą, prisimindamas, kas jis yra, kas tie žmonės, kurie kas vakarą pasitinka patalpoje vadinama – namais.

Turbūt tikrai ne be reikalo yra sakoma, kad „namai, ten kur širdis“, tad ir pradėk nuo jos.

Užduotis:

Ar pati žinai kaip nori jaustis savo namuose? Susirašyk, ne daugiau kaip penkis erzinančius ir tiek pat – teikiančius malonumą veiksmus. Kai visa tai sužinosi apie save, pagalvok, kiek visko žinai apie savo partnerį, vaiką, tėvelius? Tik per daug nekreipk dėmesio į smulkmenas, žiūrėk į gyvenimą plačiau, rašyk tik esminius dalykus.

Žinoma, pirmiausiai pradėk nuo savęs, jei prireiks, keisk ir tam tikrus įpročius, o tada pereik prie išsamesnio tyrimo apie savo artimųjų pomėgius, pradėk daryti dažniau tai, kas jiems malonu, ir tai darydama užsimink apie tai, ko norisi tau. Visa tai pakeisti reikės laiko ir, greičiausiai, daug kantrybės, todėl nusiramink, įkvėpk ir pradėk kurti namus savo širdies pagalba.

Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė | charizmatiskamoteris.lt
Parengė Aiva Jokubauskaitė
Iliustracija:Tj Holowaychuk

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

  1. fasadas parašė:

    Namais reikia rūpintis kaip ir pačiu savimi. Kartais atliktas remontas, pakeistos detalės gali suteikti labai daug asmeninių pokyčių. Tai lyg atsinaujinimas tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

  2. unohub.lt parašė:

    Susirandi zmogu, svajoji gyventi savo, judvieju namuose. Statai juos, kuri, ir neretai nuo tu rupesciu pavargsti ir pamirsti, kad salia yra zmogus. Manau tai ir padaro zmones ir namus svetimais. Pasinerimas i nesibaigiancius rupescius ir artimo zmogaus interesu nebepaisymas

  3. Kieti baldai parašė:

    Namai – tai mes patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.