fbpx

Baigta rengti Lytiškumo ugdymo programa
0 (0)

Lytinis-svietimas

Švietimo ir mokslo ministerijoje dirbusi darbo grupė baigė rengti Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programos projektą. Programa įsigaliotų švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei pasirašius įsakymą. Planuojama, kad pagal naują programą mokyklose bus pradėta dirbti 2017 m. 

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė padėkojo darbo grupės nariams, priėmusiems galutinį programos projektą. „Programa pradėta rengti gal prieš 10 metų, rengėjams vis nepavykdavo sutarti dėl esminių nuostatų. Šiandien esu dėkinga sunkiai dirbusios šios darbo grupės nariams, kad pagaliau matome rezultatą“, – sakė ministrė.

„Šis programos projektas parengtas pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, atsižvelgus į mokslininkų, sveikatos specialistų pastabas. Jos tikslas – suteikti žinių apie sveikatą, lytiškumą, šeimą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, atsakingą lytinį elgesį, gebėjimą kurti ir palaikyti nuoširdžius santykius“, – sako darbo grupės vadovė, švietimo ir mokslo viceministrė,  sveikatos mokslų daktarė Natalja Istomina.

Programos projektas aprėpia tris pagrindines temas: sveikatos ugdymas, lytiškumo ugdymas ir rengimas šeimai. Į sveikatos ugdymą įeina tokios temos: fizinis aktyvumas, sveika mityba, veiklos ir poilsio derinimas, asmens ir aplinkos švara, psichikos sveikata. Lytiškumo ugdymas aprėpia lytinį tapatumą, pozityvaus požiūrio formavimą į savo ir kito asmens lytiškumą, lytinę orientaciją, atsakingą lytinį elgesį, rizikingo elgesio pasekmių prevenciją, kontracepciją ir kt. Mokytojai, kiti specialistai, kalbėdami apie rengimą šeimai, mokiniams turės išdėstyti apie šeimos planavimo metodus, santuoką, lyčių lygiavertiškumą, darnių tarpusavio santykių kūrimą, nėštumą, kūdikio poreikius ir pan.

Mokyklose tai nebūtinai bus atskira pamoka, ši programa bus privalomai integruota mokyklos pasirinktu būdu, pvz., į biologijos, dorinio ugdymo pamokas, klasės valandėles ir kt., ji skirta mokiniams nuo 1 iki 12 klasės. Į kokias pamokas integruoti, pasirinks pati mokykla.

Mokytojams, dirbsiantiems pagal naują programą, Ugdymo plėtotės centras ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras rengs mokymus. Kaip sakė ministrė A. Pitrėnienė, iš esmės pertvarkoma mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistema padės tvirtus pamatus programai įgyvendinti.

Per paskutinį darbo grupės posėdį už programos projektą balsavo 16 narių, 3 susilaikė. Tai buvo didžiausia darbo grupė, į kurią įėjo net 29 nariai iš labai skirtingų organizacijų ir įstaigų: Lietuvos tėvų forumo, Vakarų Lietuvos tėvų forumo, Lietuvos moksleivių sąjungos, Nacionalinės sveikatos tarybos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro, Ateitininkų sąjungos, Lietuvos edukologijos universiteto, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos ir kt.

Programos santrauka

Švietimo ir mokslo ministerijos | smm.lt
Komunikacijos skyrius

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.