Broliai, sesės mušasi, ką daryti?
5 (1)

Vaikai susimušė. Ką daryti? Nors tikriausiai vieno atsakymo tinkančio visiems tėvams ir visiems vaikams nėra. Bet gal rasite idėjų ir minčių ką galite pritaikyti savo vaikams ir sau.

Taigi galite:

• Kvėpuoti. Jūs savo pavyzdžiu turite rodyti kaip jūs nusiraminate. Prieikite prie vaikų ramūs. Jokiu būdu nerėkite, kad vaikai baigtų muštis. Prieš pradėdami kalbėti, atlikite vaikams matomą atsipalaidavimo pratimą. Pvz.: visų pirščiukų apvedžiojimas derinant įkvėpimą ir iškvėpimą. Visada naudokite vieną ir tą patį pratimą.
• Priėję arčiau, nusileiskite į vaikų lygį. Atsisėskite šalia vaikų arba ant grindų. Jūs nežinote, kas nutiko, tad nebūkite nei vieno vaiko pusėje.
• Paguoskite nukentėjusį vaiką, bet ne su perdėta užuojauta. Pvz. „Ar labai skauda? Gal nori apsikabinti?”
• Pasakykite: „Matau susipykote. Papasakokite man, kas nutiko“. Ir tada leiskite kiekvienam vaikui kalbėti. (Atminkite, jūs nepalaikote nei vienos pusės). Išklausykite abi puses ir pakartodami įgarsinkite, ką išgirdote: „Tu norėjai vežti su sunkvežimiu kaladėles. O tau nepatiko, kad sugriovė ilgai statytą lego“.
• Priimkite vaikų mocijas, sakydami: ,,Sutinku, kad abu jaučiatės įskaudinti, liūdni, bet aš neleisiu, kad jūs toliau muštumėte vienas kitą.
• Būkite toliau šalia, kad galėtumėte sustabdyti tolimesnes muštynes. Labai dažnai po vienų muštynių seka, kitos muštynės labai svarbu likti šalia ir sustabdyti prieš joms prasidedant.
• Jei vienas vaikas per daug įsiaudrinęs ir negali nurimti būtų geriau pasiūlyti jam veikti, ką nors kitą. Pvz.: padėti jums virtuvėje, toliau pažaisti lego su jumis. Jokiu būdu neliepkite eiti į savo kambarį, kad nusiramintų. Tai neveikia. Ir jokiu būdu vaikų nepalikite vienų žaisti toliau bent kurį laiką.

Parengė: V. Mikutaitienė | @kietosios_psichoterapeutes
Asociatyvi portalo foto:

Kviečiame į seminarą „Šiuolaikinis vaikų skatinimas ir drausminimas”
https://www.facebook.com/events/968352358046112

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.