Broliai, sesės mušasi, ką daryti?

Vaikai susimušė. Ką daryti? Nors tikriausiai vieno atsakymo tinkančio visiems tėvams ir visiems vaikams nėra. Bet gal rasite idėjų ir minčių ką galite pritaikyti savo vaikams ir sau.

Taigi galite:

• Kvėpuoti. Jūs savo pavyzdžiu turite rodyti kaip jūs nusiraminate. Prieikite prie vaikų ramūs. Jokiu būdu nerėkite, kad vaikai baigtų muštis. Prieš pradėdami kalbėti, atlikite vaikams matomą atsipalaidavimo pratimą. Pvz.: visų pirščiukų apvedžiojimas derinant įkvėpimą ir iškvėpimą. Visada naudokite vieną ir tą patį pratimą.
• Priėję arčiau, nusileiskite į vaikų lygį. Atsisėskite šalia vaikų arba ant grindų. Jūs nežinote, kas nutiko, tad nebūkite nei vieno vaiko pusėje.
• Paguoskite nukentėjusį vaiką, bet ne su perdėta užuojauta. Pvz. „Ar labai skauda? Gal nori apsikabinti?”
• Pasakykite: „Matau susipykote. Papasakokite man, kas nutiko“. Ir tada leiskite kiekvienam vaikui kalbėti. (Atminkite, jūs nepalaikote nei vienos pusės). Išklausykite abi puses ir pakartodami įgarsinkite, ką išgirdote: „Tu norėjai vežti su sunkvežimiu kaladėles. O tau nepatiko, kad sugriovė ilgai statytą lego“.
• Priimkite vaikų mocijas, sakydami: ,,Sutinku, kad abu jaučiatės įskaudinti, liūdni, bet aš neleisiu, kad jūs toliau muštumėte vienas kitą.
• Būkite toliau šalia, kad galėtumėte sustabdyti tolimesnes muštynes. Labai dažnai po vienų muštynių seka, kitos muštynės labai svarbu likti šalia ir sustabdyti prieš joms prasidedant.
• Jei vienas vaikas per daug įsiaudrinęs ir negali nurimti būtų geriau pasiūlyti jam veikti, ką nors kitą. Pvz.: padėti jums virtuvėje, toliau pažaisti lego su jumis. Jokiu būdu neliepkite eiti į savo kambarį, kad nusiramintų. Tai neveikia. Ir jokiu būdu vaikų nepalikite vienų žaisti toliau bent kurį laiką.

Parengė: V. Mikutaitienė | @kietosios_psichoterapeutes
Asociatyvi portalo foto:

Kviečiame į seminarą „Šiuolaikinis vaikų skatinimas ir drausminimas”
https://www.facebook.com/events/968352358046112

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *