Dėl ko gailisi mirštantys žmonės?
5 (1)

gyvenimo-prasme

Vargu ar kas nors nori galvoti apie tą dieną, kai į nugarą alsuos mirtis, o tuo labiau įsivaizduoti, kokios mintys suksis galvoje prieš išleidžiant paskutinį atodūsį. Buvusi slaugė Bronnie Ware, prižiūrėjusi mirties patale gulinčius žmones, teigia besistebinti, kad daugelis pacientų gailisi labai panašių dalykų: nesimėgavę gyvenimu, pernelyg daug dirbę ar nebendravę su seniai nematytais draugais.

Štai 5 dalykai, dėl kurių mirštantys žmonės apgailestauja labiausiai:

„Gailiuosi, kad gyvenau taip, kaip to norėjo kiti, o ne aš pats“

Šis teiginys, pasak B.Ware, pasitaiko dažniausiai. Kai žmonės suvokia, kad jų gyvenimas artėja į pabaigą, jie pažvelgia į savo praeitį ir suvokia, kad neįgyvendino daugelio planų, nepasiekė užsibrėžtų tikslų, tiek daug jų svajonių ir teliko tik svajonėmis. „Tik kai netenkame sveikatos, imame suvokti, kokią laisvę ji mums teikė“, – teigia B.Ware.

„Gailiuosi, kad tiek daug dirbau“

gyvenimo-prasmeAnot buvusios slaugės, šis teiginys išsprūdo kone iš visų jos stipriosios lyties pacientų lūpų. Daugelis iš jų gražiausius savo gyvenimo metus praleido tūnodami biuruose, skirdami pernelyg mažai laiko savo šeimoms, artimiesiems ir draugams.

„Gailiuosi, kad neišdrįsau išsakyti savo jausmų“

Daugelis žmonių savo nuomonę ir jausmus laikė paslėpę giliai savyje tik tam, kad išlaikytų taikius santykius su aplinkiniais. Būtent dėl šios priežasties daugelis B.Ware pacientų savo ir kitų akyse netapo tokiais žmonėmis, kokiais visuomet svajojo tapti.

„Gailiuosi, kad praradau ryšį su senais draugais“

Daugelis pacientų taip įsisuko į kasdienių darbų virtinę, kad net ir pačioms stipriausioms draugystėms leido nutrūkti, o brangiausiems draugams – atitolti.

„Gailiuosi, kad neleidau sau būti laimingam“

Neįtikėtina, tačiau, anot B.Ware, daugelis pacientų tik mirties patale suvokė, kad laimė – tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas. „Jie bijojo keistis ir žengti už savo komforto zonos ribų, nepaisant to, kad širdyje iki pilnos laimės trūko tik šiokių tokių permainų“, – teigia B. Ware.

Parengė: lrytas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

3 Responses

  1. r parašė:

    matau tik viena gailesti,-neisnaudotos galimybes

  2. ss parašė:

    o tu gal jau mirstantis ?

  3. Nerima parašė:

    Antras prieštarauja pirmam. Cha, bet pirmas dažniausias! Ir aš jam pritarčiau, ir jau dabar panikuoju: tiek daug dar nepadaryta, ar spėsiu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.