fbpx

Draugė išdavė savo vaikiną, o mane graužia sąžinė
0 (0)

drauges

Klausimas: Perskaičiau jūsų straipsnį apie kurortinius romanus ir labai norėčiau pasiteirauti, ką man daryti. Savaitgalį buvome Palangoje, gan didelė žmonių grupė. Aišku, vakare alkoholis ir šėlionės temdė daugelio smegenis ir… atsirado poros. Ko labiausiai nesitikėjau, tai, kad gera mano draugė taip pat įsivėlė į tokį „po alkoholinės“ poros vaidmenį. Neseniai ji su savo vaikinu šventė 2 metų draugystės sukaktį, o jau neužilgo mano akyse gulėjo kito vaikino glėbyje. Ir labiausiai įstrigę žodžiai buvo: „Tik Kajui nieko nesakyk.“

Abu šie žmonės man yra labai geri draugai. Galiu su jais kalbėtis itin atvirai. Ir dabar nebežinau ką daryti… Ar pasakyti ir netekti draugų, ar nesakyti ir kankinti save arba net po to kaltinti, kad nepasakiau? Būčiau labai dėkinga už jūsų išreikštą nuomonę šiuo klausimu. Gerda

Atsakymas: Sveika, Gerda. Labai nepaprasta tavo dilema, esi šokiruota, tikrai nemalonūs iškilę jausmai. Paslaptis dažnai yra labai nelengva nešiotis. Žinai, tavo klausimas yra daugiau moralinis, o ne psichologinis. Nesijaučiu ekspertė moralės klausimais, bet visgi pabandysiu pakomentuoti situaciją ir iš psichologinės pusės. Kaip visada užduosiu klausimų pamąstymui.

Ar tau, Gerda, sunku prisiimti atsakomybę už šios paslapties išlaikymą, ir atrodo, kad tu neatskleisdama tiesos tarsi pritari tokiam elgesiui? Ar tikrai pritari? O gal visgi tu imiesi per daug atsakomybės už savo draugų santykius, nes bijai kaltės, kad nepasakei? Juk jie abu yra suaugę žmonės, galintys spręsti patys. Ar manai, kad Kajus vieną dieną nesužinos, nepajus, nepastebės? O galbūt net jis pats elgiasi taip pat kaip tavo draugė..? Jei Kajus pasirinko tokią merginą, galbūt jie vienas kito verti? (Žmonių, esančių poroje sąmoningumo lygiai dažnai yra labai panašūs). Galbūt kažko svarbaus tuose jų santykiuose trūksta tavo draugei, ir kas čia žino, kas kaltas, o kas teisus, ir ar mes apskritai galime ką nors smerkti ir vertinti?

Žinai, jei tau rūpi mano nuomonė, manau, ko gero būtų geriau, kad tavo draugas sužinotų viską ne iš tavęs…  Gal gyvenimas pats sudėlios viską į vietas. Manau, tu tikrai gali padaryti meškos paslaugą, ir taipogi – netekti abiejų draugų, jei tik tavo nuomonė apie draugystę su jais po šių įvykių nepasikeitė.

Kita vertus, tu gali pažvelgti į šią situaciją kaip į galimybę kitaip pasižiūrėti į savo draugę ir į jūsų santykius, pervertinti ją kaip asmenybę. Tu pamatei draugę visai kitoje, tau netikėtoje ir nemalonioje šviesoje. Tau gali net kilti fantazija, kad jei draugė apgaudinėja Kajų, galbūt ji taip gali pasielgti ir su tavimi. Galbūt ji gali taip pasielgti ateityje arba jau dabar apgaudinėja tave?.. Šiaip jau labai natūralūs klausimai, būgštavimai. Galbūt tau kils klausimas, ar tu dar nori tęsti draugystę su žmogumi, kuris meluoja. Galbūt tu norėsi iš naujo įvertinti šių savo santykių vertę.

O galbūt tau, Gerda, verta pasikalbėti apie savo iškilusius stiprius jausmus su drauge ir nesinešioti jų vienai pačiai? Pavyzdžiui, pasakyti jai, kad tu dabar kankiniesi, kad tau skaudu, tu nusivylei, kad ji tave tarsi įpareigojo elgtis nesąžiningai ir pan. Galbūt tau palengvės. Be to, gal išgirsi, kaip dėl viso to, kas įvyko, jaučiasi pati draugė, gal pasirodys, kad jai tai nėra „norma“?

Dar, manau, labai svarbu klausti savęs: o kodėl man šis įvykis toks svarbus, taip stipriai mane „užkabina“? Kas mane skaudina? Neištikimybė, melas, apgaulė?

Kas tave, Gerda, apgaudinėjo, tau melavo, ar buvo neištikimas (-a)? O galbūt tavo tėvai buvo vienas kitam neištikimi? Kodėl tau taip skauda dėl šio įvykio? Pagalvok, ką tu išgelbėtum, jei atskleistum visą tiesą, ką pamatei savaitgalį, savo draugams? Gal save? Galbūt kokius nors savo santykius?  Nuo ko tu, Gerda, išgelbėtum Kajų? Čia man staiga kilo asociacija su pasaka apie Gerdą ir Kajų, kai Gerda gelbėjo Kajų nuo Sniego Karalienės burtų (užkeikimo), ar atsimeni šią H.K.Anderseno pasaką? Ir kas yra šioje situacijoje yra Sniego Karalienė?

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

 1. Vyt parašė:

  Jei išduosi paslaptį, abiejų akyse liksi kalta, kad išskyrei porą. Turbūt geriau į tai nesivelti, tačiau padėti vaikinui praregėti vertėtų. Kaip? Tu – moteris, turėtum žinoti įvairių gudrybių. Jūs ne tik geriau meluojate :)

 2. ne parašė:

  Vietoje tavęs to tikrai nepasakočiau, visgi panašiuose situacijuose kaltas lieka tas trečiasis žmogus.
  Pasikalbėk su drauge.

 3. Anonimas parašė:

  Neaišku, kas kelia didesnę sumaištį – ar tai, kad draugė privertė būti sąjungininke (žodžiai nesakyk, vaikinui), ar tai, kad draugė moraliai krito Gerdos akyse, ar tai, kad pati Gerda laiku nesusizgribo, nesureagavo tinkamo atsako gelbėti gerų draugų santykių apsaugant nuo kvailysčių.
  Išties, tai ir pasitikėjimo dilema – ar galima toliau pasitikėti drauge, kiek galima pasitikėti, kad nepasinaudos ir sekantį kartą Gerdos gera reputacija Kajaus akyse slėpti savo slaptus romanus?

  Kas įvyko, tas įvyko. Praeitis davė pamoką, kad stengtis nekartoti klaidų. Svarbu pasidaryti atitinkamas išvadas.
  Klausimas – o kaip Gerda dabar elgsiesi kitą kartą pajutusi, pamačiusi kur link krypsta panaši girtų orgija? Atsakymas – sureaguoti tinkamai, laiku, griežtai nustatant ribas ir perspėjant „draugę” šaltu dušu – būtina paruošti tinkamą atsakymą „Aš nesivelsiu. Jei klaus – atsakysiu tiesiai” ir būti pasiruošus jį pakartoti 3 kartus(ta prasme, atlaikyti įkalbinėjimus).

  Na o dabartinį slogutį apie gilią paslaptį galima mėginti išnarplioti – pakalbėti su drauge, pasakyti kad gailieisi jos, jos tokio požiūrio į tave, Gerda, kad ji mano, jog tau priimtina. Taip, tai pasitikėjimas, bet toli gražu – draugė Gerdos nepažįsta, tik žino, kad Gerda stovi visa galva aukščiau kai tenka gelbėti reputaciją, dangstyti. Tai čia atsakymas draugei – pasikalbėti būtina ir išsakyti savo nepritariančią poziciją.
  Antra – apgautasis Kajus. Apie įvykį galima nupasakoti tarytum tai jo neliečia – trečiuoju asmeniu, tarytum tai ne apie jo draugę, kad tai vyko prieš 10 metų mokykloje kokio vakarėlio metu ir atsargiai paklausti, kaip jis būtų elgęsis tokioje situacijoje. Čia toks pusiau melas. Bet tik žinant kaip jis žiūri į tai, galima paminėti, kad tai buvo jo draugė, kol jis dar jos nepažinojo.
  Išties, gaila išskirti porą, likti kalta, galbūt prarasti ir draugę….bet ar teisinga yra padėti, toleruoti, leisti draugei toliau apgaudinėti savo vaikiną? Galbūt žmogus gyvenimą, ateitį nuo pat pradžių kuria ant neteisingo pamato? Man atrodo nesąžininga, greičiausiai ir Gerdai taip atrodo todėl ir graužia sąžinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.