fbpx

Galvoju apie skyrybas, bet gaila vaikų, kaip pasielgti?
0 (0)

seima

Klausimas: Mano gyvenime dabar labai sudėtinga situacija, tad draugė pasiūlė parašyti Jums, gal Jūs galėsite man patarti. O yra taip: vyras yra ne kartą ir ne du mane įskaudinęs išvadinęs įvairiais necenzūriniais žodžiais, liaudiškai sakant pasiuntęs mane ant trijų raidžių.. Su kiekvienu kartu jausmai vyrui vis blėso, bet jis kažkaip nereagavo į tai, kol neužsiminiau apie tai, jog galvoju apie skyrybas. Tada pradėjo sakyti, kad gailisi, kad viską sakė dėl to, kad buvo girtas, kad jam manęs reikia ir pan. Bet man dabar sunku yra viską pamiršti ir lyg niekur nieko vėl toliau gyventi. Atrodo stengiuosi kažką pakeisti, bet kai tik jis užsimano artumo ar lytinių santykių, tiesiog automatiškai gaunasi, kad aš jį atstumu, iškart prisimenu kaip jis mane vadino… Blogiausia yra tai, jog turim du nuostabius vaikučius, dėl kurių norėčiau, kad liktume šeima… Nežinau kaip elgtis, jei aš ir toliau neprisileisiu jo, tada būsiu nelaiminga, o jei būsiu nelaiminga aš, bus nelaimingas ir vyras, ir vaikai… Gal galit ką patarti?

Iš anksto dėkoju
Skaitytoja

Komentaras: Laba diena,

Svarbu, kad rašote ir dalinatės savo išgyvenimais. Iš laiško suprantu, kad jaučiatės įskaudinta ir pažeminta savo vyro, kuomet jis jus vadino įvairiais necenzūriniais žodžiais. Jums pikta, nes toks vyro elgesys sukėlė santykių krizę šeimoje. Šis patyrimas jums kelia mintis apie skyrybas, tačiau esate pasimetusi dėl šio sprendimo. Patirti neigiami išgyvenimai skatina pradėti skyrybų procesą, tačiau išgyvenate kaltę bei nerimą, nes turite du vaikučius, dėl kurių norite išsaugoti šeimą. Šie pamąstymai sukelia didžiules dvejones. Natūralu išgyventi visus šiuos jausmus, kuomet šeimoje patiriamas bet kokios rūšies smurtas ir suprantamas pasimetimas, nes turite priimti svarbų sprendimą.

Įžeidimas, pažeminimas, pravardžiavimas bei kitokios formos žodžių panaudojimas, siekiant sumenkinti, įskaudinti, sukelti neigiamus išgyvenimus ir dvasines kančias, yra vadinamas psichologiniu smurtu. Autorė L. Walker atlikusi tyrimus pastebėjo, kad šeimoje smurtas vyksta pagal trifazį modelį. Kuris kitaip vadinamas smurto ratu. Pirmosios fazės dalis skiriama įtampos augimui. Kurios metu auga įtampa, ją lydi baimės ir pavojaus jausmai. Dažniausiai tai būna išreikšta priekaištų, nepasitenkinimo forma. Antros fazės metu įvyksta proveržis. Šiam etapui būdinga smurtautojo kontrolės praradimas, įvyksta didysis sprogimas. Tai gali būti didelis konfliktas, lydimas įžeidimų lavina arba fiziniu smurtu. Po šios fazės pereinama į trečiąją, kuri vadinama „medaus mėnesiu“. Šio etapo metu smurtautojas supratęs, kad nuėjo per toli, ima atsiprašinėti, perkamos dovanos, bei kitais įvairiais būdais bandoma užglaistyti esamą situaciją. Palaipsniui pereinama prie pirmosios fazės ir taip įsisukama į smurto ratą. Pastebima, kad moterys linkusios tikėti, kad situacija pasikeis, tačiau deja lūkesčiams nelemta išsipildyti, kol nesiimama tinkamų priemonių. Apžvelgus smurto šeimoje statistiką, svarbu paminėti, kad nestabdomas ir nevaldomas smurtas turi polinkį augti ir stiprėti.

Įvertinus smurtą patyrusių moterų ženklų ir simptomų visumą, pastebėtos tam tikros tendencijos, kurios vėliau buvo įvardintos mušamos moters sindromu. Mokslinėje literatūroje šis sindromas suprantamas, kaip potrauminio streso sindromo rūšimi. Mušamos moters sindromas kaip ir potrauminio streso sindromas turi liekamuosius reiškinius, kurie palieka „pėdsakus“ moters gyvenime.

Girdžiu norą išeiti iš smurto rato, tačiau stabdo siekis išsaugoti šeimą dėl vaikų. Šiuo momentu labai svarbu suprasti, kad nėra teisinga manyti jog gyvenimas smurtinėje aplinkoje vaikams yra geriau, negu tėvų skyrybos. Pirmiausia tai yra žala, nes vaikams tenka gyventi įtampoje, išgyventi nuolatinį nerimą dėl konfliktų. Tai turi neigiamos įtakos jų emocinei būsenai bei raidai, o tai gali apsunkinti socialinę adaptaciją bei iššaukti ligas. Kitas svarbus momentas – smurtinis elgesio modelis gali būti perduodamas iš kartos į kartą. Pastebimos tendencijos, kad berniukai augę šeimoje, kurioje tėvas smurtavo prieš mamą, užaugę patys tampa smurtautojai, o mergaitės augusios su smurtaujančiu tėčiu linkusios išsirinkti smurtaujantį vyrą ir tampa smurto aukomis.

Grįžtant prie jūsų situacijos, matyti, kad patirtas emocinis smurtas turi liekamųjų reiškinių ir jūsų gyvenime – atstumiate ir vengiate artumo su vyru. Tai yra natūralu, nes patirta trauma iššaukia savisaugos instinktą. Jis pasireiškia tuo, kad neprisileidžiate artumo, tokiu būdu saugodama save nuo galimos pasikartojančios traumos. Siekiant pakeisti susidariusią situaciją yra reikalingos psichologo – psichoterapeuto konsultacijos. Specialistas, kuris orientuotas į porų santykių korekciją ir šeimos konsultavimą jums gali padėti išgyvenant patirtos traumos pasekmes, vyrui reikalinga pagalba ugdant emocijų išraišką ir kontrolę. Tik kartu su vyru ir specialisto pagalba galite įveikti barjerą kilusį jūsų šeimoje.

Esate drąsi moteris, kuri ryžosi garsiai kalbėti apie patiriamą smurtą ir bandote tam pasipriešinti, bei rūpestinga mama, kuri pasiryžusi aukoti savo gerovę vardan vaikų laimės. Tačiau svarbu žinoti, kad kiekvienas žmogus turi teisę į ramų ir saugų gyvenimą, bei asmeninę laimę. Linkiu pasinaudoti pagalbos galimybėmis, kurio gali padėti sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Sėkmės ir stiprybės,
Medicinos psichologė Sandra Anuškevičienė
s.anuskeviciene@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

18 Responses

 1. saVas parašė:

  jei kėkviena skirtūsi, dėl to kad ją įžeidė vyras, pasaulyje būtų daugybė storų, laimingų, vienišų moterų. žodžiu tokioms moterims reikia Moters, o ne vyro. jos gi vieną kitą supranta, natūralu.

  jos gi biseksualios arba lesbietės.

  norėjau nuoroda pasidalinti, bet negalima čia.

  • manau parašė:

   Tamsta matyt smurtautojas esate?

  • Mauras parašė:

   Puikus straipsnis. 100 procentu palaikau autore. Pati patyriau psichologini smurta, visgi issiskyrus gali vaikams tekti bendrauti ir toliau su jusu vyru-smurtautoju. Bet cia ne apie tai. O apie jus, kaip zmogu, apie moteri, kuri nori gyventi, myleti, jaustis gerai. Kaip galima myleti zmogu, kuris jus zemina. Brrrr, ir tai jam norma. Manau, moteris pati nezino ko nori, ir tai normalu. Ji yra gera, nori itikti, nori issaugoti santykius su vyru, su kuriuo tiek daug grazaus laiko praleista ir du vaikai auga. Bet istikruju su tokiu vyru jums jau nepakeliui. Jis matyt nebeauga, nebresta kaip asmenybe, todel skyrybos normalus dalykas. Moteriai gali padeti, tik kas? Jei tie izeidinejimai yra prischologinis smurtas, ta prasme tam vyrui tikrai ant jusu nusish***, tai jei taip viska paliksite, jis dar labiau jusu negerbs, susiras kitu zuveliu- vargseliu merginu be vaikinu, naudosis jumis finansishkai, isnaudos kaip darbo jega ar dar kaip nors. Tikiu, kad normaliu vyru yra, ir pradeti reikia nuo saves. Gyvenant su psichologiniu smurtautoju jus pati saves nemylite ir skriaudziate, atimate is saves ir vaiku galimybe gyventi graziai, taip kaip JUS norite ir esate verta.

 2. Agne parašė:

  apsurdas…!!!!Kas cia butu jai del to skyrtusi poros…nebeliktu susituokusiu… susilaikysiu isiplesti,bet komentatoriaus privedimas prie skyrybu savo analizem tiesiog baisus!!!!

 3. Anonimas parašė:

  Paemus statistika kad beveik visos poros pykstasi, daug zmoniu besipykdami pasako tai, del ko gailisi. Vadinasi tai daugumai butu galima pritaikyti Jusu patarimus del smurto? Man sitas straipsnis pasirode dramblio darymas is muses, nes dauguma poru tokias situcijas praeina. Ir jeigu kiekviena pakelta tona traktuosim kaip smurta, tolygu fiziniam smurtui tai visi mes smurtautojai, kyriems kuo skubiau reikia kreiptis pas specialistus, nes nera zmogaus, niekada nepakelusio balso.

 4. Indre parašė:

  Paemus statistika kad beveik visos poros pykstasi, daug zmoniu besipykdami pasako tai, del ko gailisi. Vadinasi tai daugumai butu galima pritaikyti Jusu patarimus del smurto? Man sitas straipsnis pasirode dramblio darymas is muses, nes dauguma poru tokias situcijas praeina. Ir jeigu kiekviena pakelta tona traktuosim kaip smurta, tolygu fiziniam smurtui tai visi mes smurtautojai, kyriems kuo skubiau reikia kreiptis pas specialistus, nes nera zmogaus, niekada nepakelusio balso.

 5. Anonimas parašė:

  Turbut nera ne vienas patyres tokio psichologinio smurto apie kuri cia kalbama, uztai ir nesuprantat apie ka kalbama ir apie kokius tai zodzius kalbama. Cia ne siaip sau konfliktas kuri galima pamirst ir ne siaip sau eilinis gincas del kurio butu kvaila skirtis. Nepatyres nesupras. Ir patikekit kaip tai atsiliepia vaikam!

 6. Sigita parašė:

  Indre, balso pakėlimas nereiškia žeminimo, iškeikimo ir pasiuntimo. ir jūs klystate sakydama, kad nėra žmonių „niekada nepakėlusių balso”. mes su vyru net ir pykdami niekad neleidom sau žeminti vienas kito, tuo labiau – kaip nors išvadinti ar pasiųsti kur nors necenzūriniais žodžiais. ir tikrai rimtai galvočiau apie skyrybas, jei vyras sau leistų elgtis nepagarbiai. nes po žeminimo žodžiais visad ateina veiksmai.. ar tikrai reikia laukti fizinio smurto?

 7. Marta parašė:

  O man visiskai suprantamas, gal, kad studijuoju psichologija… Bet kiekvienas gali sakyti savo nuomone juk ;)

 8. Gražina parašė:

  Šviežiu žvilgsniu pažvelgus i komentarus kyla mintis „as gera moteris seimoje, kaip galima kreiptis del tokios problemos??” Bet jei zmogus sugebejo parasyti ir paprasyti pagalbos tai yra sveikintina musu skurdziam (asmenybiu) pasaulyje. Nes dabar „populiaru” tiesiog nusizudyt,arba kazka nuzudyt,arba veliau visi skaitom kaip vyras uzmuse zmona arba seima nu ir panasiai.ir tie patys pikti jusu liezuviai komentuoja,galejo taip ,anaip padaryt. Tai dar kol tu blogi dalyku neivyko,palaikykit zmogu,kuris kreipiasi pagalbos. Gal ir JUMS kadanors gali jos prireikt.

 9. saVas parašė:

  akivaizdu, kad dauguma komentatorių – moterys. iš to visas objektyvumas.
  Apie Vyrus. Sena tiesa čia nuo savo šaknų nepabėgsi taip jau susiklostė, kad 90 proc agresijos atvejų – iš vyrų pusės, karai visad buvo vyrų reikalas. Ir nors smurto nepalaikau, čia yra kova su vėjo malūnais bandymas vyrus paversti taikiais, paklusniais, maždaug panašius į moteris. Ir šiaip jeigu pastebėjote, ta linija – kas galima moterims, ir kas galima vyrams, seniai nusitrynusi.
  Istorija linkusi kartotis, ir tie įžeidimai žodžiu, žinote yra pumpurėliai.
  geros dienos.

  • Indre parašė:

   saVas, tai taip iseina, kad smurtauti ir mustis visgi norma? Nes tai vyru priederme? :) Jei vyras visgi laiko save Vyru (turiu omenyje, protingu vyru, gerbianciu save, kita zmogu, ypac, jei jis silpnesnis, o tokios paprastai yra moterys), turetu kazkaip atskirti padoru, konstruktyvu elgesi su zmogumi ir nevaldomos agresijos apraiskas. Agresijai suvaldyti smegenis ir gavome. Atrodo, jau senokai islipom is medziu, o elgtis vis dar labai norisi kaip proteviams, tuose medziuose ir likusiems. Ugdykites samoninguma vietoj „neisvengiamos” agresijos apraisku, tuomet tikiu, viena diena tuo pasidziaugs ir aplinkiniai. Ir nereiks nei pumpureliu.

   • Vyras parašė:

    na pakele vyras balsa, bet juk buvo tam kazkokia priezastis, kazkoks konfliktas…nesusivalde, taciau balso pakelimas nera musimas ar kazkokia kitokia smurto forma….visiem visko buna. Jei vis del tokiu dalyku skirtusi, tai Lietuvoj seimu nebeliktu

 10. Vilma parašė:

  vyras geria ir naudoja psichologini smurta seimoje. Pagarbos nera, pasitikejimo tarpusavyje taip pat ne, nes einama link krastutiniu priemoniu – skyrybu. Jei vyras pasiryzes keistis – pora gali ieskoti pagalbos pas psichologus, daug dirbti su savimi. Tektu ieskoti subrendusiu zmoniu bendravimo budu: ne agresoriaus ir ne aukos vaidmenyje.. Jei ne – zmonos sprendimas turetu buti aiskus, jei nori auginti sveikus vaikus. Tiek psichologiskai, tiek fiziskai. Skyrybos tikrai nera pats baisiausias dalykas vaikams. jokio pateisinimo smurtui nera

 11. Straw—berry parašė:

  Kodel cia dauguma raso kad tik pakele balsa, juk ji raso kad visaip ja isvadina, manau tikrai nera paprasta paskui apsimesti kad nieko neivyko ir gyventi toliau… Taip jos vyras zemina ne tik ja bet ir save.

 12. parašė:

  Kalba eina ne tik apie pakeltą toną, kaip daug kas čia rašo, taip būna pykčių, kai žmonės pasipyksta, pasako kokius piktesnius žodžius, bet ne dėl to čia kreipiamasi manau. Jei jau ieškoma pagalbos iš šalies, vadinasi tai ne keli pikti žodžiai pasakyti barnių metu. Tad neįsigilinę į tos moters patirtus jausmus ir būsena neskubėkit teisti jos. Pagarbos vieni kitiems žmonės.

 13. Payday Loan parašė:

  Metų pabaigoje PASKOLOS SIŪLYMO
  Mes skolinti pinigus asmenims ir įmonėms, kurie nori sukurti pelningą verslą, kuris yra ilgas laiko ir norite mokėti savo skolas. Mes teikiame visas paskolų jums gali kada nors galvoti, privatus, įmonių ir vyriausybės paskolos su palūkanų norma 2% tipus.
  Susisiekite su mumis ir mūsų karšto elektroninio pašto adresą: (paydayloanfinancial@gmail.com) Jūsų laimė yra mūsų rūpestis.

  Skolininkas informacija:
  Pilnas vardas: _______________
  Šalis: __________________
  Lytis: ______________________
  Amžius: ______________________
  Reikalinga suma: _______
  Paskolos trukmė: ____________
  Paskolos paskirtis: _____________
  Mobilaus telefono numeris: ________

  PAYDAYLOAN
  (Paydayloanfinancial@gmail.com)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.