KAI NESINORI GYVENTI: pagalba sau ir artimajam

Suaugusiųjų ir paauglių savižudybių prevencijos mokymai.
Online seminaras
2022 rugsėjo 15 d., 17-21.15 val.

Lektoriai: psichologė – psichoterapeutė Inga Juodkūnė, gyd. vaikų ir paauglių psichiatras Gintautas Narmontas ir gyd. psichoterapeutas Julius Neverauskas.

Renginys skirtas: visų specialybių medicinos gydytojams, psichologams psichoterapeutams, medicinos psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams.

Seminaro valandos pripažįstamos kaip tobulinimosi valandos visų specialybių medicinos gydytojams, psichologams psichoterapeutams, medicinos psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams (programa registruota Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje (METAS) 2022-08-12).

Temos aktualumas ir problematika

Nors Lietuvoje savižudybių skaičiai kiekvienais metais mažėja, tačiau išliekame lyderiais Europoje. 2021 m. Lietuvoje yra užfiksuota 565 savižudybių atvejai. Tai rodo, kad kiekvieną dieną sau gyvybę atima daugiau nei vienas žmogus. Savižudybės problema yra ypač aktuali tarp jaunų asmenų ir paauglių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, savižudybė yra antra pagal dažnumą mirties priežastis 15-29 metų amžiaus grupėje.

Yra mokslu grįstų, patikimų ir nesudėtingų metodų, kaip įveikti savižudybės riziką, kaip galima padėti sau arba šalia esančiam, tačiau jie tampa efektyvūs tik tada, kai juos taikome praktiškai. Todėl šiame seminare ypatingą dėmesį skirsime praktiniam metodų taikymui, kad po seminaro žinotumėte, ką atsakyti ir kaip elgtis išgirdus sakinyje “noriu mirti”, “nenoriu gyventi” arba kaip elgtis, jei nuolat galvoje sukasi mintys apie savižudybę.

Seminaro metu atskiras dėmesys bus skirtas savižudybių tarp paauglių ir jaunimo prevencijai, pateikiamos specialios metodikos tėvams, mokytojams ir kitiems artimiesiems, padedančios ištiesti pagalbos ranką savižudybės grėsmės akivaizdoje.

Savižudybė yra ilgas procesas, kurį prognozuoti yra sudėtinga, tačiau bet kuriame etape jį galima sustabdyti ir susigrąžinti ramybę į savą gyvenimą.

Seminaro uždaviniai:
• Savižudybių prevencijos metodikų išaiškinimas
• Intervencijos metodų, esant savižudybės rizikai pateikimas
• Pagalbos būdų asmeniui ir jo artimiesiems pateikimas, apmokymas

Seminare bus nagrinėjamos temos:
• Koks yra savižudybės procesas?
• Kaip atpažinti savižudybės signalus?
• Ką daryti pačiam susidūrus su savižudybės rizika?
• Kaip elgtis šalia esantiems susidūrus su savižudybės rizika?
• Kaip išvengti savęs žalojančio elgesio ir padėti artimajam?
• Kaip elgtis po bandymo žudytis?

Seminaro nauda

Seminare dalyvius supažindinsime su pagrindiniais savižudybių intervencijos metodais. Seminaro dalyviai gaus aiškius kriterijus, teiginius kaip atpažinti ir reaguoti į savižudybės riziką.
Dalyviai turėsi galimybę įgyti praktinių įgūdžių stebint ar įsitraukiant į įvairių atvejų analizes ir demonstracijas, kurių metu bus taikomos mokslu grįstos metodikos ir praktikos skirtos valdyti suicido riziką.

Plačiau apie lektorius

INGA JUODKŪNĖ – psichologė – psichoterapeutė, mindfulness trenerė, autobiografinio romano “Rytoj vėl patekės saulė” autorė.
GINTAUTAS NARMONTAS – gydytojas psichoterapeutas, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, dirbantis kognityvinės elgesio terapijos bei schemų terapijos principais.
Dr. JULIUS NEVERAUSKAS – gydytojas psichoterapeutas, LSMU podiplominių studijų (kognityvinės elgesio terapijos ir įsisąmoninimų psichologija grįstos kognityvinės elgesio terapijos) vadovas, LKETA ir LGĮPA prezidentas.

‼Iki 2022 rugsėjo 1 d., galioja išankstinė seminaro kaina – 29 eur, nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 8 d. seminaro kaina 39 eur, vėliau – 59 eur ‼


Dieną prieš renginį visiems užsiregistravusiems ir sumokėjusiems išsiųsime prisijungimo nuorodą į renginį. Labai prašome pasitikrinti SPAM folderius, kad kartais laiškas su nuorodą nebūtų nukeliavęs ten. Laiškas su nuoroda jums bus atsiųstas iš el.pašto: info@zmogausinstitutas.lt, jeigu laiško negausite, rašykite arba skambinkite tel. +370 610 31301.

Seminaro dalyviai po seminaro gaus lektorių pateiktą medžiagą bei seminaro vaizdo įrašą. Seminaras bus įrašytas ir jo dalyviai turės galimybę bet kada 6 mėnesius šiuo įrašu naudotis už jau sumokėtą kainą.

Apmokėti už seminarą galima:
• Paysera sistemoje: https://tickets.paysera.com/lt/event/kai-nesinori-gyventi-pagalba-sau-ir-artimajam
• per zmogausinstitutas.lt interneto puslapį https://zmogausinstitutas.lt/renginiai/kai-nesinori-gyventi/

Informacija FB https://fb.me/e/5747xhVsc
Renginį organizuoja: Viešoji įstaiga Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras kartu su Lietuvos psichologinės pagalbos ir savipagalbos asociacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *