Kaip padidinti vaiko IQ?

vaisiai, uogos

Šaltinis: khunady / flickr

Kanadiečių studija, publikuota žurnale „EBioMedicine“, įrodė, kad vaikai, kurių mamos nėštumo metu vartoja daugiau vaisių, praėjus metams po gimimo pasižymi geriau išsivysčiusiomis kognityvinėmis funkcijomis, – rašo upi.com.

Tyrėjai iš Albertos universiteto (the University of Alberta) išsiaiškino, kad vaikai, kurių mamos besilaukdamos valgė daugiau vaisių, geriau atliko standartizuotus testus, vertinančius vystymąsi ir mokymosi gebėjimus.

Nebuvo tiriamas gauto didesnio kiekio natūralaus vaisių cukraus poveikis, neskaičiuota, kiek tai galėtų lemti gestacinio diabeto išsivystymą ar didesnį naujagimį svorį, tačiau mokslininkai teigia, kad gauti rezultatai statistiškai patikimai įrodo gausesnio vaisių vartojimo naudą nėštumo metu.

Profesorius P. Mandhane sakė: „Žinoma, kad kuo ilgiau vaisius būna gimdoje, tuo labiau jis išsivysto. Ir štai, jei būsima motina į savo kasdieninę mitybą įtrauktų papildomą porciją vaisių, pasiektų tokį patį efektą, lyg vaikas būtų gimęs visą savaitę vėliau. O tai yra reikšmingas skirtumas“.

Tyrime analizuoti 688-ių vienerių metų vaikų duomenys (paimti iš didesnio vystymosi tyrimo„The Canadian Healthy Infant Longitudinal Development study“). Atskirai įvertinta, kokias porcijas vaisių moterys suvalgė nėštumo metu, gestacinis amžius gimdant, gyvenimo būdo faktoriai, apimantys tėvų išsilavinimą ir gaunamas pajamas, bei vaikų atliktų testų rezultatai.

2/3 populiacijos surinko 85-115 balų pagal tradicinę IQ skalę, nustatytas vidurkis – 100 balų. Mokslininkai apskaičiavo, kad nėščiųjų, suvartodavusių 6-7 porcijas vaisių ar vaisių sulčių per dieną, vienerių metų vaikai teste surinko 6-7 balais daugiau nei kiti jų bendraamžiai.

Prof. P. Mandhane sakė tiesiog norėjęs išsiaiškinti, ar įmanoma identifikuoti kognityvinių funkcijų išsivystymą lemiančius veiksnius, dabar, tyrimui pasisekus, planuojama tęsti darbus ir įvertinti, ar gausesnis vaisių vartojimas nėštumo metu lemia geresnius ir vyresnių vaikų gebėjimus, taip pat išsiaiškinti, kurių smegenų dalių vystymasis labiausiai paveikiamas.

Parengė vlmedicina.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *